La Voce della luna

Itálie / Francie, 1990, 120 min

Předloha:

Ermanno Cavazzoni (kniha)
  • StaryMech

Něco jako filmový esej, špikovaný portréty podivínů a citacemi z autorových starších děl, hezky vypravený a opatřený milou hudbou ; pro mě nepřehledná až beztvará, těžko hodnotitelná směska poezie a sentimentálního / plakátového řečnění, popsurrealismu a ekologie, něžnosti, okázalosti, moudrosti, lacinosti, sebezahleděnosti a prostoty.... V polovině jsem se zaradoval, že režisér snad prohloubí vztah mezi roztomilým básnivým bloudem Ivem (Benigni, přehrávající méně, než jsem čekal) a vysloužilým prefektem Gonnellou (ještě zdrženlivější Villaggio) ; nestalo se. V závěru Ivo, prožvanivší půl filmu, vyzývá svět ke ztichnutí a naslouchání, a mě napadá otázka, na niž si nedokážu odpovědět : je z hlediska diváka Felliniho podpis "Hlasu luny" ku prospěchu, nebo na škodu ?(20.4.2016)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1990 - nesúťažný výber(19.3.2013)

• Martin741

Na hovno, dej to nemalo, reziu asi tiez nie a ja som sa nudil pri sledovani jaxvina. Pre mna je ovsem najhorsi Fellini Casanova Federica Felliniho. 25 %(15.3.2016)

• xxmartinxx

Tak tohle hodně nevyšlo. Měl jsem velký problém film dokoukat do konce a beztak jsem ho nedokázal ani pořádně vnímat. tentokrát si jsem ale jistý, že to není moje chyba, ale Felliniho, protože jeho poslední film je skutečná splácanina bez ladu a skladu poházených výjevů, které ani nejsou zvlášť zajímavé. Rozhodně Federicův nejhorší film.(10.11.2012)

Poslední Felliniho film je... zvláštní.(22.5.2018)