poster

The End of the Line

 • Slovensko

  Koniec potravinového reťazca

  (festivalový název)

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 83 min

Režie:

Rupert Murray
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • merlinovic
  ***

  Zajímavý dokument, leč několik věcí mu musím vytknout. Ze začátku krvavé záběry a speciálně záběry na krev působí dojmem laciného ekologického počinu, nicméně nakonec to naštěstí bylo něco víc. První polovina flmu je pořád dokola ukazování pár stejných grafů.... Naopak "orání" mořského dna by si zasloužilo daleko větší prostor, nebyl tam snad žádný záběr zdevastovaných korálů atd. Dál mi dost vadili narážky na globální oteplování ve stínu faktu zpráv o falšování údájů, o rušení měřících stanich v chladnějších oblastech atd. Na druhou stranu je v závěru nabídnuto řešení, které zřejmě u nás moc praktikovat nejde protože u nás se moc ryb nejí a v podstatě tu moc na výběr není. Celkově ho hodnotím pozitivně i když lehce pochybuju o jeho uplné objektivitě...(22.4.2010)

 • grenforet
  *****

  Obrazový materiál lahodil očiam, to je naša planéta plna krásneho prostredia. Tento dokument mi ukázal aká je naša planéta krehká. Dokument sa nám snaží laicky vysvetliť ako ničíme planétu priemyselným rybolovom. Asi každý po zhliadnutí dokumentu zisti že moc sa nerobí preto aby moria a oceány boli zásobárňou jedla a kras prírody.(1.5.2011)

 • Slarque
  ****

  Ze světových moří už zmizelo zhruba 90% velkých ryb (někteří odborníci tvrdí, že jde „jenom“ o 70%). Pokud se k mořím nezačneme okamžitě chovat lépe, bude z nich poslední ryba vylovena zhruba kolem roku 2048. Zdají se vám takováto tvrzení přehnaná? Pak doporučuji buď si někde sehnat tenhle dokument nebo stejnojmennou knihu Charlese Clovera, podle které byl natočen. Narozdíl od mnoha ekologicky zaměřených filmů tenhle nevidí situaci jen černě, ale říká, co už se s tímto problémem začíná dělat a jak mohou i jednotlivci přispět k tomu, že se to nebude zhoršovat. Zatím luxusní restaurace mají stále na jídelníčku ohrožené druhy ryb a vědci prokázali přímou souvislost mezi úbytkem rybího trusu v mořích a globálním oteplováním. Natočeno zcela profesionálně a velmi dobře (rozhodně nejde o žádnou přehlídku mluvících hlav).(14.3.2010)

 • Hadascz
  ****

  O úbytku ryb v oceánech, o tom jak za 40 let dojdou ryby a co je potřeba dělat..Dokument zaujme poselstvím, o statistických jednotkách nemluvím, ale je jasný, že moře je čím dál víc prázdnější. Nabízí možnosti řešení a jako nejvíc reálný mi přišli ty rezervace, protože pokud by stály stejně jako ty rybí farmy tak i snad by bylo víc pracovních příležitostí. Každopádně pokud se nic nezmění, tak brzo budeme znát ryby jen z dokumentů od BBC. A to by byla velká škoda. Chce to změnu, slovo o tom budu šířit. I malá jednotka mlže změnit svět.(28.4.2010)

 • setina
  ****

  Velice zajímavý dokument pro diváky, kteří se zajímají o dokumenty z oblasti vody a vodních živočichů. Konkrétně jde o věc o které se už několik let v dokumentech takového typu mluví. Tento dokument je samozřejmě, také s hezkými záběry mořské fauny, ale také s nehezkými záběry rybářských lodí, které se snaží vylovit všechny mořské živočichy. Celý dokument od začátku mapuje příčiny které způsobili rapidně klesající množství mořských ryb. A vysvětluje a nakonec i radí jak zamezit obrovský každodenní úbytek vodních živočichů. Jestli to takhle půjde dál tak v moři zbudou jenom medůzi a plankton. (Tak si říkám, že sladkovodní ryby jsou přeci také jedlé, tak proč to nezkusit místo rybího salátu!)(26.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace