poster

The End of the Line

 • Slovensko

  Koniec potravinového reťazca

  (festivalový název)

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 83 min

Režie:

Rupert Murray
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • setina
  ****

  Velice zajímavý dokument pro diváky, kteří se zajímají o dokumenty z oblasti vody a vodních živočichů. Konkrétně jde o věc o které se už několik let v dokumentech takového typu mluví. Tento dokument je samozřejmě, také s hezkými záběry mořské fauny, ale také s nehezkými záběry rybářských lodí, které se snaží vylovit všechny mořské živočichy. Celý dokument od začátku mapuje příčiny které způsobili rapidně klesající množství mořských ryb. A vysvětluje a nakonec i radí jak zamezit obrovský každodenní úbytek vodních živočichů. Jestli to takhle půjde dál tak v moři zbudou jenom medůzi a plankton. (Tak si říkám, že sladkovodní ryby jsou přeci také jedlé, tak proč to nezkusit místo rybího salátu!)(26.4.2011)

 • KOZEL84
  ***

  No tak ještě že Jamie Oliver přestal ve svém tv pořadu dělat recepty z tunáka.Oceány sou hned v cajku (toto mě vyloženě rozesmálo).Jinak rovnou říkám,že mi už příjde nechutné jak si pořád někdo vymýšlí různé apokalypsy.Ozonová díra (po tom už ani pes neštěkne),ptačí a prasečí chřipka (ale prosim vás) a oblíbený bubák globální oteplování (moc hezky si na tom skrachovalý politik postavil kariéru).Hypotéza ukazující,že za 50 let nebude co lovit mi příjde jako předpověd počasí půl roku dopředu.Jako když v zimě slyším,že v létě budou tropická vedra a pak je vedro 14 dnů a zbytek léta chčije.Na tomhle by sice mohlo něco být,ale stejně se pokladní v Tescu nebudu ptát odkud je ten tunák v plechovce ulovený a jestli legálně.Každopádně tenhle dokument je spíš pro jiné země.My jako Češi se na tomhle nijak výrazně nepodílíme,řekl bych (myslím samozřejmě spotřebu ryb;-).http://www.youtube.com/watch?v=P8tfuBIutLI(22.4.2010)

 • Hadascz
  ****

  O úbytku ryb v oceánech, o tom jak za 40 let dojdou ryby a co je potřeba dělat..Dokument zaujme poselstvím, o statistických jednotkách nemluvím, ale je jasný, že moře je čím dál víc prázdnější. Nabízí možnosti řešení a jako nejvíc reálný mi přišli ty rezervace, protože pokud by stály stejně jako ty rybí farmy tak i snad by bylo víc pracovních příležitostí. Každopádně pokud se nic nezmění, tak brzo budeme znát ryby jen z dokumentů od BBC. A to by byla velká škoda. Chce to změnu, slovo o tom budu šířit. I malá jednotka mlže změnit svět.(28.4.2010)

 • Euchrid
  ****

  Moje přirozená míra důvěry ve špatné věci mi docela ladně dovolila přijmout skoro děsivé prognózy ohledně tématu vybíjených mořských pochutin, i když je otázka nakolik se dá v tomto případě mluvit o nějaké objektivitě. Je to spíš takový aktivizační dokument a u latentních grínpísáků může vést k trvalejším psychickým poruchám ;-) Obdivuji lidi (ehm, autory), kteří se pustí do tak Donkichotského úkolu, jako snažit se tohle někomu vysvětlit, protože stejně všichni víme jak to dopadne. Proto mě trochu překvapilo na konci nabízené řešení, i když zas trochu pozitivních a jednoduchých řešení občas bodne...Zase to rozvíjí uvažování o moci koncového zákazníka, což je zajímavé téma. PS. Tak jsem byl zkontrolovat toho nasekaného tuňáka (sic!), který je v lednici a moc sem toho teda nezjistil, což vlastně není ani překvapení, tak se s kozlem(84) příště teda v Tescu poptáme :-D(23.4.2010)

 • neoBlast
  ***

  No jo, chudáčci rybičkové... Pro průměrného Čecha, který zblajzne za rok sem tam toho kapra a tuňáka v těstovinách asi ne až tak moc relevantní poselství... Dojde na strašidelné "hokejkové grafy" (znáte je, ty co používal třeba Gore v Nepříjemné pravdě), impresivní čísla a statistiky. A taky vám dramaticky všichni budou vysvětlovat, že ty ryby se sami nerozmnoží... Možná více k podobnému tématu říká Leviathan, možná ropný Collapse, ale já už mám těchto burcujících agitek dost. 65 %(5.2.2013)