Polojasno

Peter Sohn

Tony Fucile

Kevin Reher

Jason Hudak

Kraťasy od pixara mám mnohdy víc rád, než jejich filmy. Ona jednoduchost mi zkrátka vyhovuje, protože z ní každý dokáže pochopit hlavní záměr. Ani tady jsem nebyl zklamán a kromě výborné animace, co se od tohoto obra očekává, jsem si přišel i na dobrý scénář a skvělou hudbu. Dávám proto pět hvězdiček z pěti.(16.8.2013)

Jeden z mých nejoblíbenějších, pokud ne vůbec nejoblíbenější krátký snímek od Pixaru. Má to silné emoce, je to zábavné, je to dojemné, jsou zde skvělé nápady, groteskní pojetí beze slov, má to happy end, který je ale přece jen ne až tak šťastný, tak sladkobolný. A má cenu vůbec mluvit o tom, jak moc kvalitní je grafické zpracování? Výborné postavy. Animace beze slov jen ukazuje, jak moc jsou Pixaři schopní.(10.11.2013)

Poslední dobou zjišťuju, že tyto krátkometrážní filmy mají kolikrát větší kouzlo a chcete-li ponaučení než celovečeráky. A tento není výjimkou. Někde jsem četla označení filmíku jako "jak se vyrábí děti", takže ano..přesně tohle je základem snímku. Ale to o čem je to dále, nechápu, jak do 6 minut dokáže někdo vložit tolik pravdy, humoru, beznaděje, smutku, přátelství a krásy. Možná to zní moc filosoficky, ale co už a k tomu všemu ještě ta nádherná jemná nadýchaná animace. Jo a btw. mé 1700. hodnocení...whoopiii:) Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg(9.9.2012)

Ďalší z krátkych filmov od štúdia Pixar, ktorý má skvelý nápad, obohatený o veľmi vtipnú postavičku (chudáčik bocian:) a čo je samozrejmosťou, tak má aj peknú animáciu. Partly cloudy nám dokonca "vysvetľuje" aj pôvod búrky, bleskov a dažďa, ale hlavne sa sústredí na to, že nie všetky bociany nosia len milé novonarodené tvory, ale niekto musí doniesť aj malého hryzúceho krokodýla, pichľavého ježka, či elektrického úhoríka... :o)))(31.7.2009)

Pro svěže nápaditý krat'ásky od Pixaru mám slabost odjakživa, ale toto byla láska na první pohled, Partly cloudy miluju! Dílko MOC milý, roztomilý, přitom nikoliv blbý :-). Chudáček mráček se tak urputně snaží a čáp je tak dojemně obětavej :-D... Btw, pixarovský pojetí vtělení "Stvořitele" je mi fakt milejší než představa čehosi děsivě mocnýho kdesi nade mnou :-D.(21.1.2011)

• - V některých kinech promítáno před Up (2009). (HellFire)