Polojasno

Peter Sohn

Tony Fucile

Kevin Reher

Jason Hudak

Uz nikdy vice takovyhle vtipy, zmateni skunkem pripraveni na Podmorske dobrodruzstvi 3D a oni tam hodej toto, asi tri minuty sme se hadali, ze sem vsechny zavedl do blbyho salu na jinej film, dalsi dve minuty jsem zjistoval informace od nevrleho okoli, jestli jsme spravne na tech rybickach a chaluhach. Nakonec to bylo mozna lepsi nez ty tancujici tuleni. [6.5/10 leden 2010](30.1.2010)

Manuálně nezručný mráček burácí a dává na srozuměnou, že ne všichni můžeme bejt good a super, hlavně, že máme někoho, kdo za náma bude stát a podá nám... sportovní helmu? Aerodinamický kraťas ze stratosféry, který má cit, švih a buřinu, možná není over the top Pixaru, ale zapíše se do análu tím, že objasní Potopu světa. Nemohl za ní Bůh, ale nová éra mráčků s citovou nevyrovnaností :)(20.3.2010)

• deep blue

Technicky (rendering atp.) a graficky (až na ošklivý obličeje mraků) je to hezký, jinak jsem ale asi z jiný planety - koukal jsem tady na X recenzí a všichni se rozplývají jak je to geniální a roztomilý - mně se to teda obsahově vůbec nelíbilo. Asi nedokážu vnímat správně tu nadsázku, ale nechápu co (podle reakcí publika atd.) je vtipný/roztomilý na tom, že ostatní čápi nosí štěňátka a koťátka a jeden jedinej bez zřejmýho důvodu vyžere mrak, co neumí dělat nic jinýho než nějaký kousavý a trkací bestie a nositel je mu skoro ukradenej. A když toho má čáp zdánlivě dost tak se ještě ten mrak dovolí naštvat! Finále kdy čáp (aspoň ten je sympatickej) přiletí v chráničích a dostane teda "na výraz díků" za něco jako věrnost a obětavost elektrickýho úhoře, na kterýho jsou mu chrániče k ničemu, tak to byl teda fakt vrchol (jak vtipné). Přijde mi to jako smát se šikaně, někoho to možná pobaví, mě to vytáčí.(17.4.2010)

Tradiční pixarovská poetika. Skvělý nápad se zde opět snoubí s precizním zpracováním a ve výsledku je tento příběh o přátelství mraku (přesně tak...mraku) vyrábějícího mláďata a čápa, který dopravuje jeho výtvory budoucím rodičům, dojemný a zároveň i vtipný. Studio Pixar opět nezklamalo. 85%(5.8.2009)

Polojasno je jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmů. Snímek je krásným příkladem toho, jak jednoduchý námět může v divácích vykouzlit úsměv po čas jeho krátkého sledování. Neobvyklé přátelství mezi čápem a mrakem přináší celé množství vtipných situací, které je radost sledovat. A musím uznat, že mrak je opravdu roztomilý :)(7.6.2011)

• - V některých kinech promítáno před Up (2009). (HellFire)