poster

Experiment

 • USA

  The Experiment

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 92 min

Režie:

Paul Scheuring

Scénář:

Paul Scheuring, Don Bohlinger (původní scénář)

Hudba:

Graeme Revell

Střih:

Peter S. Elliot

Scénografie:

Gary Frutkoff

Kostýmy:

Yasmine Abraham
(další profese)
 • Baronne
  ****

  Příjemnej snímek, zajímavej nápad, i když to je vlastně jenom předělávka. Musim vyzdvihnout herce, Collins mě dost překvapil, Cam byl výbornej, Adrien docela slušnej výkon, ale Forest ? Ten byl dechberoucí, ten výkon sem mu neskutečnym způsobem žral, vlastně jsem si tenhle film stáhnul jenom kvuli tomu, že tu hrajou dva moji oblíbený herci, a nadchli mě. Jinak Maggie mi tady teda přišla docela dost prkenná.. Hudba byla docela dobrá.(26.11.2014)

 • Shit
  *****

  Když jsem viděl hodnocení, tak jsem od toho nic neočekával a ono to bylo možná dobře, protože jsem nakonec dostal naprosto skvělý thrillerový drama, který téma vězeňských filmů rozšiřuje zase o kousek dál než bylo doposud nebo respektive, co já jsem doposud viděl. Celej příběh se odehrává ve smyslu vězeňskýho experimentu, kde se z lidu naberou zájemci a ti jsou potom umístěný do vězeňských prostor, přičmež jedna část lidí dělá dozorce a druhá vězně, což samozřejmě nebude dělat dobrotu, obzvlášť když role vězňů a bachařů jsou úmyslně(?) prohozený podle psychologických testů než jak by mělo být, neboli sadistický nevyrovnaný zmrdi jsou bachaři a ty normálně racionálně uvažující jsou vězni, navíc tu proti sobě stojí perfektní Adrien Brody v roli neustále se vzpouzejícího vězně a poti němu tu stojí naprosto geniálně hrající Forest Whitaker, kterej si svojí nečekaně nabytou moc naprosto úžívá.(29.8.2010)

 • LihO
  ****

  Pre mňa je to konečne po dlhšej dobe film, ktorý ma tak vtiahol do deja, že som si takmer neuvedomoval, že je to iba film :) Super scenár, geniálne obsadenie a skoro po celú dobu neskutočná atmosféra. S Brodyho postavou som sa tak stotožnil, že keď sa bil, tak sám som mal chuť udrieť si jednu zaňho :) Originál som nevidel, takže porovnať nemôžem, no čo sa tohto remaku týka, tak to stálo za to :)(22.1.2011)

 • Fr
  ***

  HLEDÁ SE SUBJEKT NA BEHAVIORÁLNÍ EXPERIMENT..... Hra na vězně a dozorce. Jelikož se nejedná o film typu XXX, je potřeba dodržovat nějaká pravidla. Ale jak udržet pořádek bez strachu?.... Baví mě filmy založené na psychologii postav, které jsou uvězněni v uzavřeném prostoru. Děj poté vypovídá mnohé o NÁS – lidech, (údajných) pánech tvorstva. Bohužel tomuto filmu chybí nějaká idea (jakákoliv hmotná!!!). Něco víc, než jen ukázat násilí a pár magorů schopných vládnout, když mají pomocníky v síle moci a strachu. Emočně občas ucházející, ale duševně – PRÁZDNÉ!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, co znamená slovo BEHAVIORÁLNÍ. 2.) Chystám se na rituál zasvěcení. 3.) Mám kamaráda a hledáme návod na erotickou hru. 4.) Stále věřím, že jsme na evolučním žebříčku výš než opice. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * Víte že? Uživatel na csfd - assass1n dokázal do obsahu vecpat herce E.Wooda přesto, že tam nebyl? (Néé debil! NEBIL!!!). Už staří Mayové předpovídali, že lidé se jménem Wood, budou viděni i tam, kde být nechtějí...... a že Stanfordský vězeňský experiment byl skutečností?(21.9.2010)

 • Flego
  ***

  Už úvodné sekvencie zo sveta zvierat a ľudí naznačujú o čo pôjde a že sa jedná o myšlienku nanajvýš aktuálnu a dôležitú, o tom niet pochýb. Potom hodinu a pol sledujeme ako sa známa pravda potvrdzuje, kým nepríde k logickému koncu. Neskúsený režisér skĺzava po povrchu a vôbec sa nesnaží o niečo viac. Našťastie Forest Whitaker vzal opraty do rúk a je jediným, ktorý z tohto projektu vyčnieva.(28.11.2010)

 • - Stanfordský vězeňský experiment, který realizoval Dr. Philip G. Zimbardo, byl – stejně jako ve filmu – ukončen již po šesti dnech, a to 20. srpna roku 1971. (Vangelis)

 • - Filmovanie prebiehalo v americkom štáte Iowa a na viacerých miestach v ďalekej Indii. (MikaelSVK)

 • - Elijah Wood byl původně do filmu obsazen, ale po několika dnech natáčení projekt opustil. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace