Experiment

• USA The Experiment

V šokujícím psychologickém thrilleru si zahrál Adrien Brody a Forest Whitaker. Téma filmu se točí kolem dvaceti čtyř mužů, kteří se účastní experimentu, který má simulovat život ve státním vězení.  V šokujícím psychologickém thrilleru natočeném na základě nechvalně známého Stanfordova vězeňského experimentu si zahráli oscaroví herci Adrien Brody a Forest Whitaker. Tým vědců provádí dvoutýdenní psychologický experiment, kterého se účastní čtyřiadvacet dobrovolníků. Pravidla jsou jednoduchá: některým ze zúčastněných bude přidělena role dozorců a ostatní budou vězni. Ačkoli jsou bachaři jasně poučeni, že musejí udržet pořádek mezi vězni bez použití násilí, po vypuknutí vzpoury mezi trestanci jdou jakákoli pravidla stranou. Čím více se muži vžívají do svých rolí, tím více se o slovo hlásí moc, strach a celý experiment se dostává absolutně mimo kontrolu... (oficiální text distributora)

kslaww

Mě se to moc líbilo...film kde je vidět jak lidi kteří se dostanou k moci dokážou bejt svině i přes skutečnost že věc má být nahraná. Super navíc dle skutečné události. ()

lusa

Remake nemeckého Experimentu, len nechápem načo.. Originál bol zaujímavý, osobitý. Takáto dupla nemá už čím zaujať a nezachráni to ani Brody. * ()

DarweyD

Rozhodně zajímavý koncept filmu, kdyby to nebylo podle skutečnosti, rozhodně by se se scénářem dali dělat divy, takhle to je jen průměrný psychothriller ()

Mamlas

Izolované místo, fiktivní dozorci a vězni. Všichni to už známe. Vzájemně se tam kočkují. Nic neočekávaného. Chtěli tím vším nejspíše říct, že lidi jsou jen primitivní omezená zvířátka schovaná za společenskými standardy, což je pro velkou část reálné populace pravdivé tvrzení. (24%) ()

adamix

Ukážkový príklad toho, k akej prehre sa dostanete pomocou zlého scenára. Že sa tu dohromady nič nedeje a keď sa začne niečo diať, rozum zostáva stáť, to už je druhá vec. Ale nepresvedčivý vývoj postáv (obzvlášť Whitaker, bolo mi do smiechu) a mizerné vyvrcholenie s totálne nezmyselným posledným záberom to celé zráža do kolien. Podobne ladený Experiment Belko sa viezol na rovnakej vlne, akurát s vynaliezavosťou a ponúkol aspoň zaujímavý ,,bodycount" z kancelárskeho prostredia prostredníctvom zábavy a menšou dávkou psychológie. Tu dôjde k pár pästiam do tváre, močovému peelingu tváre, pritopením Brodyho v záchodovej mise a jednému prerušenému análnemu sexu. Fakt záživné. U mňa 2*. ()

jack_scott

Koukat se na to dá hezky,ale nic extra to není, a snímek není jakkoliv náročný...v tom byl ten německý lepší. Whitaker po delší době excelentní, Brody standartně velmi fajn. Hodnocení prostě sráží příběh a scénář...dávám 50% a ** a 1/2 hvězdičky. ()

CrazymanM

Původní film jsem neviděl,takže nemůžu porovnávat,z vlastní zkušenosti však vím,že americké remaky málokdy převýší originál.Tento snímek byl přesto slušně natočen,drsnej a Forest byl na zabití,to je prostě Pan Herec. ()

gefr

Parádní psycho thriller k zamyšlení jak málo stačí k proměně člověka. Zajímavý experiment, který nám napověděl hodně o fungování psychiky zvířete v kleci. ()

route60

Tento Experiment bych netěl podniknout a hlavně proto člověk nikdy nemuže dopředu odhadnout co by sám ve vyváděl kdyby byl sám aktérem, F. Whitaker a Adrien Brody jsou výborní. ()

pOne

Podle mého naprosto zbytečný film. Oproti německému Experimentu nemá vůbec šťávu. Nezaujatě jsem ho shlédl a řekl si "A co jako?". Možná chybělo to kouzlo originality. Svou roli sehrálo jistě i to, že člověk dopředu ví, co se bude dít. A vše, co očekává, se stane. Bez jiskry. Umělohmotné. Komorní. Ploché. ()

gotham

Zase se vedou diskuse, proč si zase Američani myslí, že to umí natočit nejlíp na světě, když ty Němci to udělali líp a podobně. Mě osobně vůbec nevadí, když Amíci remakujou různé evropské filmy, někdy se jim to povede, někdy ne. Oba Experimenty jsem viděl a musím říct, že ten americký mě zaujal o chlup víc, byl takový dramatičtější, více jsem soucítil s postavami a jako bonus je zde herecký majstrštyk Foresta Whitakera. Jeho umění je právě to, co chybělo v německé verzi, jinak je to v podstatě to samé. 70% ()

Sattiens odpad!

Pokud sem německý Experiment z roku 2001 hodnotil jedinou hvězdičkou, tak je víc než jasný, že tahle vykrádačka si nezaslouží nic víc než odpad! ()

wallax

Pôvodný Experiment som videl už dosť dávno, ale pamätám si, že som bol s ním spokojný. Nový Experiment mi pripomenul pocity z originálu a vobec mi ich nepokazil. Veľmi slušne zahraté, postavy ktoré sú navonok pre diváka zaškatuľkované, ale v priebehu filmu sa vyprofilujú a ukážu sa ich skryté vlastnosti. V celku podarený remake ktorý sa nemusí hanbiť, že je kópiou a, že prišiel až druhý. ()

Crybaby

S priveľkým očakávaním som sa do sledovania nepúšťal, ale s prítomnosťou oscarového Brodyho, to mohlo asi dopadnúť aj lepšie. Niektoré postavy boli nepríjemne otravné, film sa niesol viac menej v pomalom tempe a každý sa mohol s ľahkosťou dovtípiť, ako to celé skončí. Po tomto sklamaní sa asi obrátim na originál, ktorý snáď moje sklamanie z námetu zmaže. ()

Mikecat

Hra na dozorcov a väzňov bola zaujímavá, ale Niečo tomu chýbalo. Precítenejšie myslenie, reagovanie postáv a prepracovanie ich psychhol´´ogie by filmu dodalo h´lbku. ()