Reklama

Reklama

Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce

(neoficiální název)
  • Česko Transformers 3: Temná strana Měsíce (neoficiální název) (více)
Trailer 1
Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Hrají:

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey (více)
(další profese)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (1 575)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Jednou se to stát muselo, jednou mě prostě můj oblíbenec Michael Bay musel zklamat. Transformers 3 jsou dramaturgicky naprosto nezvládnutý film. Je to neskutečně dlouhé a plné infantilních vtípků a první hodinu se tam vlastně vůbec nic neděje. Když už konečně na akci dojde, je divák natolik otupený, že si ji ani pořádně nevychutná. Zvláště když i ta akce začne být po chvíli monotónní. Film nemá jedinou dech beroucí scénu a na to prostě u Baye nejsem zvyklá. Pár humorných situací sice pobaví, stejně jako účast seriálových herců Patricka Dempseyho (Grey's Anatomy) a Alana Tudyka (Firefly). Ale to je prostě málo. Jen nevím, zda s tak mizerným scénářem se vůbec dalo udělat něco víc. A abych nezapomněla... dabing je absolutní ZLO, 3D jen částečné zlo. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

V podstatě smutný tvůrčí úpadek. Z kdysi progresivního, ač fetišisticky sebestředného režiséra se stal rutinér bez osobního vkladu. Podezřívám Baye, že ho natáčení trojky hrozně nebavilo a že ji udělal čistě proto, že mu to diktovala smlouva. Není tu žádná snaha o nějakou kulervoucí scénu, nebo nápaditou akci. Jen víceméně opakující se schéma, ve kterém Sam někam doběhne, Deceptikoni to místo zničí a Sam běží do nějaké další lokace. V rámci spojení termínů „mimozemská invaze + válečná vřava“ jde o podobně nezáživný mix, jaký před nedávnem nabídla Světová invaze. Akorát že tohle má šíleně dlouhých 154 minut a víc jak 90 trvá, než se začne aspoň "něco" dít. Horší než dvojka. Akčním filmem roku (zatím) zůstává Rychle a zběsile 5. ()

Reklama

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

1) Dílo, v němž je motivů, situací, scén a střihů za dva či či tři filmy. 2) Nejlépe udělaný 3D hraný film (nepočítáme-li Avatara dělaného jinou technologií). 3) Nejtemnější díl Transformerů. 4) Film, který mazaně propojuje absolutní nedůvěru k institucím, podporuje víru v konspirační teorie, a zároveň říká, že kdosi (vláda, armáda, hodní autoboti...) stojí na naší straně. Mimochodem hodně zajímavý příspěvek na téma "korporání kultury" - musí to strašně silně oslovovat ty, kteří pracují ve velkých firmách a cítí se podcenění. 5) Tuna klišé a fetišů, z nichž část je ale reflektovaná. Z hlediska demostrace sexuality unikátní příklad toho, že ženské tělo může být zvěcněně vnímáno jako karosérie auta a neustálé transformování bojových robotů lze vykládat i jako vyjádření autorovy infantilní sexuality, jež se projevuje polymorfní perverzností ;) (Doufám, že psychoanalytik Slavoj Žižek o tom jednou napíše esej.) ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Ďalšia fantastická dialničná akcia, ktorá sa stáva najspoľahlivejším režisérovym trademarkom. Mariňáci, efektne lietajúci po vzore hongkongského letu Temného rytera, a finálne akčné inferno v Chicagu sú čírým akčným potešením. Tentoraz na Baya aj nezvykle prehľadným. Zvyšok stopáže, teda minimálne polovica filmu, je však nevtipná, nudná a miestami až otravná ako nikdy predtým. Malkovichova postava jedna velká príšernosť, a sledovať, ako zo seba robia idiotov tiež Frances McDormand a John Turturro, je už za limitom stráviteľnosti. A Patricka Dempseyho a Rosie H.-W. vyhrabali v ktorej televíznej mini-produkcii? Megan, we miss U. Miesto v pekle za to, že tretím Transformerom dávam rovnaké hodnotie ako Trierovej Melancholii, mam isté. Čo narobím. Michael Bay je talentovaný komerčný žralok, zapredaný US armáde, US vláde i bezohľadným korporáciám, a súčasne stelesňuje trblietavý lesk a technickú neprekonateľnosť hollywoodských možností. Zoberte mu kameru, a nebudeme mať koho nenávidieť i obdivovať zároveň. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Vrakoviště znovu zaútočilo a Šejla má novou babu, abychom mu už konečně uvěřili, že je fuckt na ženský! Opravdovou od Mattela! Její botoxové rtíky umí patrně vykroužit dokonale lascivní "O " kolem režisérova ega a neodmítá před tím vyflusnout žvýkačku, jako slečna Lišková. Není divu, že s takovou náloží silikonu, umělých barviv a klobásového jedu v zádech, zatočíte se vzpurným kamionem či rozzuřeným rypadlem rychleji, než vám zaschne na hlavě pomáda a protáhnete svou drahou peklem zdivočelých hraček, aniž by to hlo ofinkou jejího dokonalého, vlasového stylingu a zanechalo mastné fleky na jejím sněhobílém outfitu! Přitom se ještě dozvíte, že v době, kdy si Gagarin vozil z orbitu Igráčky, Armstrong už dokázal ve vlajkové lodi firmy Hasbro proměnit lunochod v Optimální Primeros! Opravdu nevím, může li za takovou hnusnou tupost absence předkožek či některého z mozkových laloků producentů nebo to, že otylí dvanáctiletí chlapečci nadšeně v kinech plácají obtloustlýma ručičkama a pokud s nimi rodiče nenaběhnou ihned po představení do nejbližšího Pompa pro Bum-blbýho, fláknou sebou ještě v předsálí o zem a s hysterickým řevem dělají chcípajícího švába. Nicméně si myslím, že plýtvat takovými vizuálními orgiemi by mohli spíše třeba na rymejk Starého zákona. Nebo raději ne. Ještě bychom mohli být svědky toho, že poté, co Mojžíš zapíchl na vrchol Sinaie americkou vlajku, zažil blízké setkání s My little Ponym, který mu na růžovém, srdíčkovaném papíře vnutil desetibodový seznam pravidel pohádkového soužití ve Fairylandu. ()

Galerie (172)

Zajímavosti (82)

  • Film byl nominován na 8 Zlatých malin v 7 kategoriích, a to nejhorší film, režie, scénář, hlavní herečka, 2x vedlejší herec, obsazení a dvojice ve filmu. Ve všech kategoriích jej však "předčil" film Jack a Jill (2011). (GreatestFan)
  • Pohled do zpětného zrcátka v 67. minutě odhaluje samolepku na zrcátku s nápisem "Objects in mirror are closer than they appear". Stejný nápis na zpětném zrcátku je možné vidět i ve filmu Jurský park (1993). (Terva)

Související novinky

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (více)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana… (více)

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (více)

Reklama

Reklama