Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Rozpočet $195miliónovTržby USA $352,390,543Tržby Celosvetovo $1,123,794,076Tržby za predaj Blu-ray v USA $70,083,052 //počet predaných kusov 3,264,720Tržby za predaj DVD v USA $56,461,017 //počet predaných kusov 3,439,010║ Úvodných asi 20minút malo veľmi dobrý nábeh, skvelo to vtiahlo do deja, rovnako tak kostra príbehu by nebola zlá ale Michael Bay doslova rutinérsky a bez inšpirácie len recykluje to čo sme od neho videli v jeho predošlích filmoch, dejovo to je strašne pasívne, neskutočne vatové a niektoré scény moc vyumelkované, škoda, lebo technická stránka bolo opäť dokonalá, triky famózne, akcia slušná, hudba fajn aj keď sa občas nevyhla podobnosťou trendových motívov z Počiatku a Temného rytiera, obsadenie nových tvári(Malkovich, McDormand, Tudyk, Dempsey) sa dalo zniesť, nekazili súhru, niekoľko vydarených gagov, + takým prim bonbónikom bolo plachtenie špeciálnej jednotky pomedzi mrakodrapy, takže suma sumáru = len priemer. /videl v kine 3D verziu: 65%/ __P.S.: chce to zmenu na režisérskej stoličke, nedá sa nič robiť :(( ((adept: J.J. Abrams))(4.7.2011)

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit ? „Nazdar ty divochu, ty vole,tak jaká ?“ „Volal mi Pelta.“ „Pelta, jo? Čurák. Co chtěl?“ „Chtěl přepálit Transformers 3.“ „A cos mu na to řek?“ „Ať si na ně zajde do kina.“ „Tos mu řek dobře.“ „Hele Ivánku, vole, viděl si ten film?" „Jasně ty draku, ty vole.“ „Ty akční scény viď, ty byly vymazlený.“ „No ty vole, ty byly vymazlený.“ „Já na tom byl včera večer hele. Celej den hákuju v práci se snažím, padám na hubu a amíci si v klidu dělaj takovýhle komedie.“ „Já to večer neviděl. Já večer nemohl, dyť já dřu. Já se můžu dívat ráno. Já když sem ty Transformers 3 viděl ráno ...tak si říkám, ty vole já kdybych je viděl večer, tak se poseru.“ „Ivánku a řekni mi vole, proč v tom už nehrála Megan?“ „No prej už odmítla sahat Bayovi na švába.“ „Ani kopačkou ? No to mi ho teda vyndej." „Nevim viď, Megan říkala, že když Míšovi dlouho nikdo nesáhne na švába, tak se prej na place chová jak Hitler. Což údajně zase nasralo Spielberga a vyhodil jí.“ „Ty vole a co se do toho sere Spielberg.“ „Tak von to spoluprodukuje viď.“ „Ty vole ten taky, jak někde vidí, že by mu to hodilo na oučet pár jablek, nesmí u toho chybět, mrdka jedna. Měla mu Megan taky šáhnout na švába a on už by Steven povolil.“ „Ale tak to máš jedno, si našli pro svoje šváby jinou kurvu.“ „Myslíš herečku?“ „No taky jim tak můžeš říkat.“ „ Hele a co Shia, jak ten to měl se švábem ?" „Na toho se vyser, to je herec, někdo v tom filmu musí taky umět hrát viď, když se na plakátu píše „hrají“. Navíc on prej pošle Bayovi na oučet 10% jablek ze svýho honoráře a Míša mu za to dá do filmu šukací scénu. No neber to.“ „Ty vole to sou mrdky filmařský a já za to ještě platím“ „Kolik si za ten film dal jablek ?“ „Třicetník.“ „Třicetník ? No ty krávo, to mi ho teda vyndej, já padesátník, mrdky kinařský. Ale tak to už je jedno viď hlavně že sem se u filmu dobře pobavil.“ „A tobě se Transformers 3 jako líbili Ivánku?“ „Jasně akce, prdel, prostě biják jak kráva,“ „A čet si ty kritiky na ně?" „Ty vole, to se nedá číst, z toho by ses posral. Hele měj se draku, musím jít ještě na svaz poslat nějaký notičky, jestli mi rozumíš.“ „To víš že ti rozumím, ty krávo, měj se.“(8.7.2011)

Tak a teď vážně, je Míša opravdu tak velký patriot, nebo mu za to platí armáda/vláda USA? Nechme tuhle otázku pro jiné (například ty, kteří "vědí", jak to vlastně bylo 11. září nebo že většina popových hvězd je pod vlivem Satana) a já se přesunu k filmu - jedním slovem nářez, dvěma slovy typický Bay. Transformers 3 by neměli mít podtitul Dark of the Moon ale You Have Seen Everything in the first two Movies protože všechno (každý výbuch, každý proslov) mi přišlo zatraceně povědomé. A právě proto nemůžu uvěřit, že mě na to Míša dostal znovu. Ano, opět jsem mu to sežral i s navijákem a po většinu času jsem se královsky bavil. Akce je perfektní, soundtrack je dobrý (kdybych v něm tak často neslyšel Hanse Zimmera, respektive jeho vykrádání, řekl bych i skvělý) a Shia opět drží celý film. Rosie je modelka a bylo to poznat, nicméně si myslím, že zastoupila Megan dobře a přiznejme si to, na ni se krásně koukalo. Hodně dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec volím tu nižší variantu, hlavně kvůli tomu soundtracku a některým scénám (těch "nečekaných" zvratů tam bylo přece jen příliš). Nicméně musím připustit, že kdybych to viděl v 3D, možná bych ten plný počet dal, ale to už se teď nedozvím… 80 %.(13.10.2011)

• Pethushka

Šla jsem do kina s tím, že jdu na pětihvězdičkový film. Po první hodině jsem věděla, že to budou sotva 4* a po další půlhodině jsem si říkala, že víc jak 3* nedám. Pak ale přišel ten nemilosrdně dlouhý a dokola opakovaný konec a já nemohu dát ani ty tři. Whiteley se mi líbila do chvíle než začaly boje..pak už to bylo jen směšné. Některé efekty samozřejmě špatné nebyly, ale 3D opět úplně zbytečné. Čisté 2*(6.7.2011)

Trvalo mi 4 roky, než jsem pochopil, co tolik lidí vidělo na prvních Transformerech. Teď jsem to ale konečně objevil u posledního dílu. Osudovost, emoce, brilantní akce a všudypřítomná velkolepost mě nechávaly chladnými v roce 2007 a neskutečně nasíraly o dva roky později, na potřetí mě ale Michael Bay konečně dostal a já mu to zobal z ruky od začátku až do konce. Leonard Nimoy citující sám sebe je mimochodem nehorázně cool!!! Viděno ve 2D a v originálním znění...(30.6.2011)

• - V úvodu v jednom ze záběrů chybí Apollu 11 při letu na Měsíc lunární modul. (ohinek)

• - Wheeljack je vymodelován podle Alberta Einsteina a jeho osobnost podle postavičky Disneyho, Ludwiga Von Drakea. (HellFire)

• - Vrták byl vytvořen ze 70.000 různých kusů. ILM muselo k renderování (jeden snímek vyšel na 122 hodin renderování) použít celou „farmu“ svých počítačů. (HellFire)