Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Bay sice dokázal za ty léta na písečku vytvořit více sexy hračky a více megalomanských "hradů" než ostatní věčné děti, ale písek je jenom písek a jednou dojde a musí se recyklovat.. To sice už dělal i dříve, a popravdě se to docela pěkně snažil zakrýt menší epilepsií a vůbec celkově lepším snímáním, ale jistá sterilita přehlídnout nejde. Na druhou stranu stále na písku opravdu neexistuje lepší režisér co se tohoto stylu týče, cit pro eye-candy a slow-mo má Michálek vynikající, o výbuších raději ani nemluvě, ale chtělo by to po tomhle sérii vlít novou krev (nový materiál :). Anebo alespoň vynechat ty naprosto trapné, ploché, nudné figurky, které od druhého dílu až na chválihodné menší množství fekalit nikam nepokročily. Vyhodit vřískajícího paviána, vzít zpátky sexy Lišku, najmout nového krotitele (dozorce) a vyměnit scénaristu. A pude to.. Takhle 3 (dobré, u TF2 to bylo spíše kvůli vzpomínkám na úžasnou jedničku a i tak mně svrbí ukazovák)(29.7.2012)

|| Scenár: Ehren Kruger / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Don Murphy, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 1,123,746,996 $ || Možno je Transformers 3 za hranicami strávitelnosti, no ja ten Bayov sajrajt proste žeriem aj na tretí krát. Teraz navyše s nevídanou prehladnosťou, ktorá u mňa kompenzuje plyťkosť deja a absenciu Megan. Guilty pleasure. Neuveritelný, neprekonateľný audio-vizuál za "hrstku" penazí.(28.6.2011)

• Gilmour93

Představte si, že jste arabský terorista na skautském táboře v Guantanamu a vaši šlechetní vychovatelé vám dají v den státního svátku na výběr ze dvou forem mučení. Buď waterboarding a nebo nejnovější kasaštyk od megalomana s mega gulama. No není nad čím váhat, ne..? Mám ovšem dvě zprávy - jednu dobrou a jednu špatnou. Ta dobrá je, že umřel Emmerich a ta špatná, že se vtělil do toho, co přišel bavit lidi, ale přitom dle jeho posledního díla to už nebaví ani jeho samotného. Akce je jen sprostou rutinou, Shia neustále hystericky ječí, vlajky tolik nevlají a když už ano, tak jsou potrhané a modelka, co označila věci pravými jmény, je vystřídána jinou, která má tak nateklý horní ret, že ji lechtá na špičce nosu. Celou sérii bych si dovolil shrnout přirovnáním, jenž odkazuje na jistou postavičku z českého snímku Nahota na prodej: „Michael Bay je Fuko a Optimus Prime má pěkné, nablýskané výfuky…“ Jak tak nad tím přemýšlím, loknout si trochu vody a zažít pocit topení, zase není tak špatné..(4.7.2011)

Don't mess with chevy! Po chladné dvojce, která byla spíše estrádou elegantních plechů z Megalománie přichází Dark of the Moon představující vřele smířlivé propojení fines z jedničky a dvojky, aby mohlo rozpřáhnout své železné 3D paže k závěrečnému objetí a vypálit Vám na památku lens flares do zřitelnice. Tentokrát tu nejde o kluka a jeho auto, ale o kluka a jeho holku (na Megan si nikdo ani nevzpomene) a ačkoliv se jedná o hloupoučký slepenec všeho možného i nemožného, z něhož vykukují Vetřelčí interiéry a robo-predátoři, ten malý kluk ve mně tentokrát zvítězil. Už úvodní střihová retro koláž dokáže zarazit do sedačky a díky hlavním postavám - ke kterým si divák za ty dva filmy nějaký vztah vybudoval - je první hodina snesitelnou a vtipnou přehlídkou, kdy se až neslušně dere na mysl představa romantického filmu – kterak super sexy modelka sbalila prvotřídního losera a za zvuků Goo Goo Dolls spolu odjíždí v jeho chevy za sluncem zalitý obzor. T3 není tip top, ale v rámci možností je trošku někde jinde než byli T2, byť divák bude odcházet z kina značně rozpolcen. Míša Bay si pak v konečném účtování zaslouží i to obdivné smeknutí, protože ukočírovat takhle velký kolos chce nervy ze železa. Nostalgie to je prevít.(27.6.2011)

Jsem zahanden a to těžce. Na Michaelovy film jsem vždy primárně bral jako naivní komedie, kde v pozadí každé akce je americká vlajka a hlavní hrdinky jako by vypadly z Victoria's Secret (což je v případě Rosie Whiteley pravda). Co naplat, příběh třetích robotů je sračka. Baye pouze potvrdil, že ze scénáře ho zajímají pouze ty části s barely naplněnými benzínem a díky absenci puberťáckých vtípků (žádný butt-fuck psů se nekoná) mu to člověk ani nemůže mít za zlé. Cameron a Spielberg mu vnutili 3D kameru, epileptický střih vzal za své a nahradil jej ten nejinteznivější obrazový zážitek od uvedení Avatara. Stěžovat si na sračkoidnost dvojky bylo na místě. V připadě trojky se už jedná o čistou závist.(3.7.2011)

• - Autobo Wheelie  byl v seriálu Transformers (od r. 1984) Lancia Stratos, zde je však Mercedes-Benz E550. (GreatestFan)

• - Wheeljack je vymodelován podle Alberta Einsteina a jeho osobnost podle postavičky Disneyho, Ludwiga Von Drakea. (HellFire)

• - Během scény v Pentagonu, kde plukovník Lennox popisuje situaci týkající se Decepticonů, můžete v pozadí zahlédnout soukromé letadlo Gulfstream III. V tomto letadle později cestuje Sam s Mearingem na Floridu. Letadlo je majetkem Michaela Baye. (HellFire)