Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Neviem, ci sa da strucne opisat tato cast, ale ocakaval som od Michaela, ze pokial jednotka bola iba rozbeh, tak trojka musi byt giganticka a presne to sa aj potvrdilo. Nevadila mi prva polovica, ze uz nebola tak dobra ako v prvych dvoch castiach, ale vynahradil mi to giganticky suboj megarobotov v druhej polovici filmu a na scenu padajuceho mrakodrapu dlho nezabudnem. Dalo by sa vytknut tejto casti vselico, ale ako som uz pisal vojna robotov v Chicagu mi to krasne vynahradila a preto nemozem ist pod 5 hviezdiciek, pretoze toto su moje oblubene filmy. ________ Shia LaBeouf - (Sam Witwicky) +++ Josh Duhamel - (Lennox) +++ John Turturro - (Simmons) +++ Tyrese Gibson - (Epps) +++ Rosie Huntington-Whiteley - (Carly Spencer) +++ Patrick Dempsey - (Dylan) +++ Frances McDormand - (Mearing) +++ Kevin Dunn - (Ron Witwicky) +++ John Malkovich - (Bruce Brazos) +++ Julie White - (Judy Witwicky) +++ Alan Tudyk - (Dutch) +++ Hugo Weaving - (Hlas Megatrona) +++ Leonard Nimoy - (Sentinel Prime) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Michael Bay +++(9.7.2011)

Don't mess with chevy! Po chladné dvojce, která byla spíše estrádou elegantních plechů z Megalománie přichází Dark of the Moon představující vřele smířlivé propojení fines z jedničky a dvojky, aby mohlo rozpřáhnout své železné 3D paže k závěrečnému objetí a vypálit Vám na památku lens flares do zřitelnice. Tentokrát tu nejde o kluka a jeho auto, ale o kluka a jeho holku (na Megan si nikdo ani nevzpomene) a ačkoliv se jedná o hloupoučký slepenec všeho možného i nemožného, z něhož vykukují Vetřelčí interiéry a robo-predátoři, ten malý kluk ve mně tentokrát zvítězil. Už úvodní střihová retro koláž dokáže zarazit do sedačky a díky hlavním postavám - ke kterým si divák za ty dva filmy nějaký vztah vybudoval - je první hodina snesitelnou a vtipnou přehlídkou, kdy se až neslušně dere na mysl představa romantického filmu – kterak super sexy modelka sbalila prvotřídního losera a za zvuků Goo Goo Dolls spolu odjíždí v jeho chevy za sluncem zalitý obzor. T3 není tip top, ale v rámci možností je trošku někde jinde než byli T2, byť divák bude odcházet z kina značně rozpolcen. Míša Bay si pak v konečném účtování zaslouží i to obdivné smeknutí, protože ukočírovat takhle velký kolos chce nervy ze železa. Nostalgie to je prevít.(27.6.2011)

Standardní hra na hodná a zlá autíčka mne v zásadě nijak nepohoršuje, ale k tomuto kousku bych pár osobních výhrad bez větší námahy našel. Zejména začínám držet protestní hladovku kvůli výměně úžasné holky od vedle za nafintěnou pipinu, dále bych závěrečnou akci potřeboval asi o hodinu kratší a jeden povedený fórek za dvě a půl hoďky také zcela nenaplnil má očekávání.(11.6.2012)

Bolo tam asi tisíc logických chýb a klišé, nesympatická pyskatá frajerka hlavného hrdinu, ale aj veľa fórov. To všetko už síce bolo aj v prvých dvoch častiach, ale na tretíkrát ma to už akosi prestáva baviť. Transformeri pre mňa strácajú čaro a myslím, že je načase, aby ich prestali dojiť. Tri hviezdičky sú aspoň za stále solídne popkornové vizuály a za to, že kým ma nezačala ubíjať šialená stopáž, tak som sa na tých vtipoch smiala... po hodine a pol pukajúcej kukurice ma to ale prešlo. P.S.: Bože, ono je to modelka na spodné prádlo!(2.11.2011)

Není moc filmů, kde za 200 milionů USD člověk vidí vybuchující výškové budovy v Chicagu. Vizuální cítění se Bayovi upřít nedá a společně s Cameronem (i když jde trochu jiným směrem) jsou nejpokročilejšími "techniky" v Hollywoodu. Jenomže tam kde to Cameron umí udělat tak, že je to vlastne pro dobro věci a lidé ho za to vynáší do nebes, tam Bay poslední dobou jen horko těžko klopýtá jako Sentinel, nebo vlastne v jeho případě spíše Transformer. Vtip ? Proč ne, ale samoúčelné trapčení, které trvá hodinu, to už je docela moc. Následná cca hodinová akce ok. Monumentální, vizuálně úchvatná stylizace a konečně je i přehlednější. Ale po čase z toho má člověk hlavu jak balón. Transformers 3 je tak už vcelku patlanina. Zlatá jednička.(9.7.2011)

• - Patrick Dempsey, který hraje Dylana Goulda, byl obsazen, když potkal Michaela Baye náhodně na Ferrari setkání v Los Angeles. Bay hledal do role někoho hledal, a tak Dempseyho oslovil. (GreatestFan)

• - Lennox (Josh Duhamel) nosí hodinky značky MTM Warrior Black Special Ops. (dyfur)

• - 532 aut ke zničení k potřebám natáčení darovala bez poplatků pojišťovna, a to bez poplatku, protože byla všechna poškozena povodní. (GreatestFan)