Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Treti dil Transformeru ma hlavni problem v tom, ze je treti. Tudiz tu v podstate neni nic, co by clovek jeste nevidel. Vcelku stupidni pribeh, kterej ignoruje predesly udalosti, kdyz se to zrovna hodi a i bez toho by to nebyla nejaka scenaristicka genialita, klasicky perfektni hudebni motivy stridany dost nevyraznou hudbou, naprosto uchvatny a dokonaly triky, ktery ale clovek uz proste ocekava, nejaky ty vtipny az trapny scenky v podani tradicne perfektniho Torturra, doplneny o Jeonga a Malkoviche, klasicky ukecanej Shia, kterej je tu ale taky docela psychopatickej cholerik a nema problem kazdou chvily na nekoho rvat, no a pak samozrejme bitky. Tech tu na dvou a pul hodinovou stopaz neni moc, takze by to chtelo bud pridat akci nebo ubrat minuty, neni tu ani jedna scena, kterou by clovek uz nevidel, novy Deceptikoni v podstate naprosto zbytecny a zadna vylozene kulervouci epicka bitva, z ktery by sel clovek do kolen. Navic sexy Megan nahradila Whiteley, ktera je sice taky sexy, ale rozhodne ne tak moc a ackoliv hereckej talent taky moc nepobrala, vetsinu casu si plete sexy vyraz s tupym cumenim. Mozna to ted nekomu zni jako sracka, ale to ani omylem, Bay se ve svy praci vyzna, takze to je v podstate 150ti minutova jizda, ktera ani na minutu nenudi, navic s prehlednejsi akci a i kdyz budu muset primhourit obe oci, tech 5* tam stejne natlacim. Docela bych si dal jeste jeden dil, ale rozhodne ne ve stylu predeslejch, spis na to jit ve stylu Terminatora a prenest se na zacatek, tudiz rezba na Cybertronu.(3.7.2011)

Ďalšia fantastická dialničná akcia, ktorá sa stáva najspoľahlivejším režisérovym trademarkom. Mariňáci, efektne lietajúci po vzore hongkongského letu Temného rytera, a finálne akčné inferno v Chicagu sú čírým akčným potešením. Tentoraz na Baya aj nezvykle prehľadným. Zvyšok stopáže, teda minimálne polovica filmu, je však nevtipná, nudná a miestami až otravná ako nikdy predtým. Malkovichova postava jedna velká príšernosť, a sledovať, ako zo seba robia idiotov tiež Frances McDormand a John Turturro, je už za limitom stráviteľnosti. A Patricka Dempseyho a Rosie H.-W. vyhrabali v ktorej televíznej mini-produkcii? Megan, we miss U. Miesto v pekle za to, že tretím Transformerom dávam rovnaké hodnotie ako Trierovej Melancholii, mam isté. Čo narobím. Michael Bay je talentovaná komerčná krysa, zapredaná US armáde, US vláde i bezohľadným korporáciám, a súčasne stelesňuje trblietavý lesk a technickú neprekonateľnosť hollywoodských možností. Zoberte mu kameru, a nebudeme mať koho nenávidieť i obdivovať zároveň.(30.6.2011)

[imdb: 6.8/10] | me: Sepktakulárna super high-tech show, ktorá nemá v tomto smere konkurenciu. Do tretice akce více :) O divokú jazdu plnú vynikajúcich (tento krát už prehľadných) efektov nie je núdza a teda akciu (so všetkým čo k tomu patrí) možno jednoznačne brať ako zásah do čierneho. Každý transformerista tak dostane kvalitný "nářez skvelej řezby", čo je superpozitívum. No, ale všetko ostatné je opäť o úroveň nižšie a miestami až otravné: Rodičia Witwickyoví už nemajú to čaro a ich obsadenie je tento krát úplne zbytočné, ale ani zďaleka to nie je taká pohroma ako voľba hlavnej predstaviteľky - po čerstvom botoxe hornej pery (pýtam sa prečo ???). Spomedzi všetkých mladých krásnych perspektívnych herečiek je výber tejto (hlavne po dvoch predchádzajúcich filmoch s MEGAN FOX) prešľap najhrubšieho zrna a jej účinkovanie (v bielom outfite :)) ) v tretej tretine filmu, kde výbuchy, oheň, horúci olej a nábojnice hrajú prvé a jediné husle je potrebné asi ako vibramy pre hada. Tupí pár autobotov z predchádzajúceho filmu vystriedali rovnako otravní a "smiešni" transformeri alias Samovi house-pets. Taktiež vystúpenie Johna Turturra je už za zenitom vtipu a neprináša nič čo by stálo za to. A hoci to vyzerá po predchádzajúcich riadkoch dosť smutne, tak vďaka množstvu nadpriemerne kvalitnej akcie, ktorá sa valí z každej strany a stále dobrému LaBeoufovi je tento film dokonalý koncert obrovských robotov a ich kanónov a to je našťastie to kvôli čomu som ja do kina šiel. Proste celkový "drive" jednotky len pridaním efektov a bojov prekonať nejde, to by chcelo globálne zlepšenie vo všetkých smeroch a na to už asi popri tejto divokej jazde čas nebol, ale ako fanúšik TRANSFORMEROV dávam 4* ! Ide tu predsa hlavne o nich :)(11.7.2011)

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 4,088 // Otvárací Víkend USA: $97,852,865 //(25.9.2011)

Monumentální, megalomanský Bayhem jak se sluší a patří. Michael Bay se tady odvázal a dokázal Temnou stranou měsíce přepisovat dějiny. Objeví se tu takové kalibry jako Apollo 11, Sputnik, Černobyl a možná se dostaví i Buzz Aldrin osobně. Něco takového si přece nemůže nechat ujít:) Celou tuhle gigantickou, vizuálně dechberoucí ptákovinu drží Shia, který svým výkonem dokáže celý film v klídku utáhnout. Je to Bayovo eso a nebýt něho, nedokážu si představit, jak by Transformeři vypadali s někým jiným. Nikdy bych si nepomyslila, že budu mít slzy v očích při scéně, kdy se Sam loučí s Bumblebee. Ten jeho pohled, jak to tak dokázal zahrát, když proti němu stojí v podstatě jen CGI? This guy is monstrously good! Sice se tu najdou dvě scény, kde Sam Whitwicky "goes nuts" a možná si nejeden divák pomyslel, co jako blbne. Já bych to ale chápala. Ono být pod režijním vedením Michaela Bay, komu by z toho občas nezačalo hrabat:) Herecky druhou nejsilnější posilou je Frances McDormand. Až jsem si říkala, co herečka jako ona, dělá v takovém filmu. A John Malkovich? Cha!:D By mně zajímalo, na co ho Bay nalákal...:) Absence Megan Fox zamrzí, ale naštěstí Rosie Huntington-Whiteley není tak špatná, jak spousta lidí tvrdí. Co byste taky chtěli od modelky?:) Napadlo mě, že když už sem chtěl Bay šoupnout nějakou modelku, mohl si vybrat Adrianu Limu. Ta by se svým obrovským sexappealem a statusem "ultimate hotness" klidně mohla rovnat Megan. Jo, asi se mi Transformeři začali tak trochu líbit:) Je to sice mega blbost, ale kdo by taky od Baye a podobných čekal nějakou hloubku, že?:)(30.4.2016)

• - Lennox (Josh Duhamel) nosí hodinky značky MTM Warrior Black Special Ops. (dyfur)

• - Film byl nominován na 8 Zlatých malin v 7 kategoriích, a to nejhorší film, režie, scénář, hlavní herečka, 2x vedlejší herec, obsazení a dvojice ve filmu. Ve všech kategoriích jej však "předčil" film Jack a Jill (2011). (GreatestFan)

• - Mirage se měl původně měnit na Formuli 1, ale nakonec dostal podobu Ferrari Italia 458. (HellFire)