Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

• Malarkey

Michael Bay hraje hrozně na efekty a já mu to nemám za zlý. V kině některý scény z tohodle filmu musely bejt strašnej nářez. Ale mimo ty akční scény to byla taková píčovina, že snad s žádnou jinou si není rovna. K tomu se tam snad každej choval jak čurák. V jedničce se to dalo ještě zvládnout, ale tohle bylo fakt šílený. Blockbustery rád mám, ale Transformers prostě nejsou pro mě...(7.8.2012)

Musím povedať, že som bol trochu sklamaný. Bolo to príliš dlhé, už v polovici filmu som sa pozeral na hodinky... nepáčilo sa mi ako sa snažili napasovať dej do histórie 60tych - 70tych rokov (Apollo 11, Černobyl), scenár bol moc priehľadný, predvídateľný. No film mal svetlé stránky - dobrá hudba, veľa kvalitných záberov, miestami aj celkom slušné 3D efekty, pár podarených vtipných scénok a geniálnu postavu Johna Malkovicha :D(13.7.2011)

|| Scenár: Ehren Kruger / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Don Murphy, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 195 miliónov $ | Tržby: 1,123,746,996 $ || Možno je Transformers 3 za hranicami strávitelnosti, no ja ten Bayov sajrajt proste žeriem aj na tretí krát. Teraz navyše s nevídanou prehladnosťou, ktorá u mňa kompenzuje plyťkosť deja a absenciu Megan. Guilty pleasure. Neuveritelný, neprekonateľný audio-vizuál za "hrstku" penazí.(28.6.2011)

Don't mess with chevy! Po chladné dvojce, která byla spíše estrádou elegantních plechů z Megalománie přichází Dark of the Moon představující vřele smířlivé propojení fines z jedničky a dvojky, aby mohlo rozpřáhnout své železné 3D paže k závěrečnému objetí a vypálit Vám na památku lens flares do zřitelnice. Tentokrát tu nejde o kluka a jeho auto, ale o kluka a jeho holku (na Megan si nikdo ani nevzpomene) a ačkoliv se jedná o hloupoučký slepenec všeho možného i nemožného, z něhož vykukují Vetřelčí interiéry a robo-predátoři, ten malý kluk ve mně tentokrát zvítězil. Už úvodní střihová retro koláž dokáže zarazit do sedačky a díky hlavním postavám - ke kterým si divák za ty dva filmy nějaký vztah vybudoval - je první hodina snesitelnou a vtipnou přehlídkou, kdy se až neslušně dere na mysl představa romantického filmu – kterak super sexy modelka sbalila prvotřídního losera a za zvuků Goo Goo Dolls spolu odjíždí v jeho chevy za sluncem zalitý obzor. T3 není tip top, ale v rámci možností je trošku někde jinde než byli T2, byť divák bude odcházet z kina značně rozpolcen. Míša Bay si pak v konečném účtování zaslouží i to obdivné smeknutí, protože ukočírovat takhle velký kolos chce nervy ze železa. Nostalgie to je prevít.(27.6.2011)

• KevSpa

Jednou se to stát muselo, jednou mě prostě můj oblíbenec Michael Bay musel zklamat. Transformers 3 jsou dramaturgicky naprosto nezvládnutý film. Je to neskutečně dlouhé a plné infantilních vtípků a první hodinu se tam vlastně vůbec nic neděje. Když už konečně na akci dojde, je divák natolik otupený, že si ji ani pořádně nevychutná. Zvláště když i ta akce začne být po chvíli monotónní. Film nemá jedinou dech beroucí scénu a na to prostě u Baye nejsem zvyklá. Pár humorných situací sice pobaví, stejně jako účast seriálových herců Patricka Dempseyho (Grey's Anatomy) a Alana Tudyka (Firefly). Ale to je prostě málo. Jen nevím, zda s tak mizerným scénářem se vůbec dalo udělat něco víc. A abych nezapomněla... dabing je absolutní ZLO, 3D jen částečné zlo.(27.6.2011)

• - Ve scéně z roku 1961, kdy jedou vládní úředníci do Bíleho domu ve dvou Lincolnech Navigatorech, je jeden z Lincolnů až z roku 1965. (GreatestFan)

• - Po 35 dnech od premiéry má film na kontě celosvětově $1,003,920,148, což je o více než 167 miliónů dolarů více, než jeho předchůdce Transformers: Pomsta poražených. (O´Neill)

• - Mirage se měl původně měnit na Formuli 1, ale nakonec dostal podobu Ferrari Italia 458. (HellFire)