Transformers 3

Transformers 3

Transformers - Temná strana Mesiaca

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 148 min

Co jsem se díky Hollywoodu dozvěděl tentokrát? 1) S nepřáteli se nevyjednává, nepřátelé se střílí. 2) Když máte scénář céčkového sci-fi, nepomůže ani dvousetmilionový rozpočet. Chybí málo a bylo by to tak špatné, až by to bylo zábavné. Škoda. Méně namachrovaná Světová invaze se teď jeví jako akční sci-fi roku. Plus: LaBeouf, některé akční scény, Bayova do absurdity přesahující záliba v blyštivých věcičkách za několik set tisíc dolarů. Mínus: všechno ostatní. (Třetí hvězdičku, přesněji její půlku, dávám po odmyšlení ubíjejícího českého dabingu.) 55%(27.6.2011)

Není moc filmů, kde za 200 milionů USD člověk vidí vybuchující výškové budovy v Chicagu. Vizuální cítění se Bayovi upřít nedá a společně s Cameronem (i když jde trochu jiným směrem) jsou nejpokročilejšími "techniky" v Hollywoodu. Jenomže tam kde to Cameron umí udělat tak, že je to vlastne pro dobro věci a lidé ho za to vynáší do nebes, tam Bay poslední dobou jen horko těžko klopýtá jako Sentinel, nebo vlastne v jeho případě spíše Transformer. Vtip ? Proč ne, ale samoúčelné trapčení, které trvá hodinu, to už je docela moc. Následná cca hodinová akce ok. Monumentální, vizuálně úchvatná stylizace a konečně je i přehlednější. Ale po čase z toho má člověk hlavu jak balón. Transformers 3 je tak už vcelku patlanina. Zlatá jednička.(9.7.2011)

Fantastického prvního dílu se asi už nedočkám... po projekci jen smutně vzpomínám na to, jak mimo akční sekvence měli šťávu a já si jak malé dítě vychutnával každičký moment na plátně... bohužel stejně tak jak u druhého dílu tyto sekvence u tohoto pokračování postrádám. Scénář podkopává Michaelu Bayovi nohy, protože akce je monumentální a kvůli 3D i přehledná, jen mě chyběl výraznější hudební doprovod, který by střet autobotů a deceptionů ještě více vygradoval. Shia LaBeouf je frajer, jen mezi ním a novou partnerkou to moc nejiskří (zlatá Megan), ale i když jsem z kina neodcházel spokojen, tak přece jen Optimovo sólo nebo fight na dálnici mě bude hřát na srdci nějakou tu dobu… mé hodnocení 3 hvězdičky (viděno ve 2D - originální znění)(2.7.2011)

• Tom Hardy

V podstatě smutný tvůrčí úpadek. Z kdysi progresivního, ač fetišisticky sebestředného režiséra se stal rutinér bez osobního vkladu. Podezřívám Baye, že ho natáčení trojky hrozně nebavilo a že ji udělal čistě proto, že mu to diktovala smlouva. Není tu žádná snaha o nějakou kulervoucí scénu, nebo nápaditou akci. Jen víceméně opakující se schéma, ve kterém Sam někam doběhne, Deceptikoni to místo zničí a Sam běží do nějaké další lokace. V rámci spojení termínů „mimozemská invaze + válečná vřava“ jde o podobně nezáživný mix, jaký před nedávnem nabídla Světová invaze. Akorát že tohle má šíleně dlouhých 154 minut a víc jak 90 trvá, než se začne aspoň "něco" dít. Horší než dvojka. Akčním filmem roku (zatím) zůstává Rychle a zběsile 5. Celá recenze zde.(27.6.2011)

• Gilmour93

Představte si, že jste arabský terorista na skautském táboře v Guantanamu a vaši šlechetní vychovatelé vám dají v den státního svátku na výběr ze dvou forem mučení. Buď waterboarding a nebo nejnovější kasaštyk od megalomana s mega gulama. No není nad čím váhat, ne..? Mám ovšem dvě zprávy - jednu dobrou a jednu špatnou. Ta dobrá je, že umřel Emmerich a ta špatná, že se vtělil do toho, co přišel bavit lidi, ale přitom dle jeho posledního díla to už nebaví ani jeho samotného. Akce je jen sprostou rutinou, Shia neustále hystericky ječí, vlajky tolik nevlají a když už ano, tak jsou potrhané a modelka, co označila věci pravými jmény, je vystřídána jinou, která má tak nateklý horní ret, že ji lechtá na špičce nosu. Celou sérii bych si dovolil shrnout přirovnáním, jenž odkazuje na jistou postavičku z českého snímku Nahota na prodej: „Michael Bay je Fuko a Optimus Prime má pěkné, nablýskané výfuky…“ Jak tak nad tím přemýšlím, loknout si trochu vody a zažít pocit topení, zase není tak špatné..(4.7.2011)

• - Film byl nominován na 8 Zlatých malin v 7 kategoriích, a to nejhorší film, režie, scénář, hlavní herečka, 2x vedlejší herec, obsazení a dvojice ve filmu. Ve všech kategoriích jej však "předčil" film Jack a Jill (2011). (GreatestFan)

• - Jedná se o první druhé pokračování Michaela Baye. (GreatestFan)

• - Ve scéně z roku 1969 při startu Apolla 11 je vidět vlajka NASA, která vznikla až v roce 1976. (GreatestFan)