Rudý úsvit: Nová krev

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

• Marigold

Jedna dvě, Kim Čong-Un si pro vás jde. Doufám, že Fadějevovi dědicové dostanou nějaké tantiémy za už druhou vykrádačku Mladé gardy, která je úplně stejně duševně zralá jako ta první... tam se to dalo omlouvat Brežněvem, který ještě smrděl, ale hrdinná severokorejská armáda, kterou vyřadí z provozu i kus vepřového, je jenom chabou zástěrkou scenáristické demence a režijní neschopnosti. Odporná ukázka nezábavné agitace. Chci víc burgrů, víc válek, víc komoušů, víc srandy.(8.4.2013)

Po ultra nudném Univerzálním vojáku s Adkinsem a ještě o kus horším Largo Winchem, přichází spása, na kterou jsem čekal! To byl naprostý nářez, bude dost složitý filmu něco vytknout. Co se týče samotné akce, tak je brutální, je rozložená po celém filmu, neustále se něco děje, působí velkolepě, je přehledná, obrovský počet mrtvol, zbraní je dost, takže co se týče akčního balíčku, nemám co vytknout. Dál herecké obsazení, absolutně nejlepší Hemsworth, zbytek o něco slabší, ale fandil jsem jim a nikdo mi nevadil. Potom kamera, je dobrá, sice sebou třepe, ale film je přehledný a o to jde. Dál hlášky, těch zde bylo požehnaně, nejvíc mně rozsekala hláška s Call Of Duty: Modern Warfare, jsem totiž milovník všech tří dílů a tento odkaz mně potěšil, jak jen mohl. Slušná hudba, potom můžu pochválit námět, který mi prostě sedí, nechybí ani napětí, jedna menší bitka, spousta explozí, a kdo ví co ještě. // No, konec působí otevřeně (spoiler s velkým S!) Bohužel, Hemsworth přijde o kejhák, ale to nebudu brát, až za takový zápor, konec je prostě nepředvídatelný, ale moc mi nesedl, no občas ta kamera no, mohlo být klidně delší, nějaký fight by neuškodil a chybí mi tu, jak jsem říkal, je zde jeden krátký no, ale to jsou samé drobnosti, které odpustím. // No, jsem v šoku a neskutečně spokojený, na film se určitě ještě několikrát podívám, tohle nemělo žádnou velkou chybu! Tím chci tedy říci, že se nebojím dát plný počet = 10/10!(24.7.2013)

• verbal

Tak. A k dokonalému prznění osmdesátkových klasik už chybí jen Hříšný kanec, ve kterém by si oslizlý Patizón pohazoval s Portmanovic zrůdičkou. Rozhodně to měli minimálně přejmenovat na Red down. "Drsný" Homothor by snad ještě amniocentézou o kladivo prošel, aniž by z toho Patrik přestal trouchnivět, avšak jeho filmový bratr, jenž se svou obličejovou obrnou vypadá, jako by si zrovna před okamžikem přestal aspoň na chvíli slintat na bryndák, určitě přinutí Charlieho k neodkladné návštěvě koksomarketu, po které se začne ucházet o cameo Džejára v novém Dallasu. Osmdesátky už dávno pašli v pizdu, pane Bredly, pokud jste si ještě neráčil všimnout, a to, co bylo tehdy relativně originální a populární, nestačí jen osadit novými xichty, přežvýkat slovo od slova a Rusáky pouze nahradit Severními Korejci, kterým by pravděpodobně došel benzín a pilinové placky někde nad Honšú!! Takže podtrženo a sečteno, tuhle zbytečnou verzi Patnáctiletého partyzána by měli umlátit Matrjoškou a v plísňových džínách za truchlivého doprovodu 99 Luftbalons zakopat o dva hroby vedle Swayzeho. Ten smuteční marš samozřejmě v cover verzi Lejdykvokkvok nebo jak se ta piča vlastně jmenuje.....(23.2.2013)

Hlavne že to má spád a parádne natočené akčné scény. Nie že by to bolo niečo bombastické alebo nedaj bože inovatívne, ale skrátka je to zručne natočené, prehľadné a nie je to ani zďaleka také naivné ako austrálsky dievčensky hitík Tomorrow, When the War Began. Akože Josh Hutcherson ma neskutočne irituje (našťastie nie až tak ako v Hunger Games) ale Adrianne Palicki je zato riadna šupa. Chris Hemsworth pokračuje v nastavenej kariére hrať nie veľmi chytrých no o to viac prchkejších jedincov až sa mi začína zunuvávať. A v závere aj nejaké to prekvapenie nastalo. Pôvodný film som nevidel ale po zhliadnutí tohto si ho asi aj niekedy dám. Každopádne v čase akčného pôstu si nový Red Dawn rád pozriem znova.(10.3.2013)

Red Dawn nic nového neukáže, ale i přesto jde o velmi sympatický snímek, který má co nabídnout. Originál jsem nikdy neviděl, ale můžu to brát jako zápor? To říct nemohu, protože díky tomu nemohu srovnávat a možná tuším proč je hodnocení tak slabé. Od začátku slušné tempo, které do samého závěru nepoleví. Děj chytil a herci nevadili, ba naopak obrovské překvapení na takovou sestavu. Nečekal jsem žádný osudový zvrat a užíval si snímek se vším všudy na velmi silné 3* a na 90% jsem byl rozhodnutý. Bohu dík, ale v samém závěru přišla obrovská rána, která by mne ani při nejmenším nenapadla. Já jsem i přes veškeré záporné komentáře spokojený a akční stránku s vojenským nádech jsem si užil víc než solidně.. 7/10 = 77%(2.3.2013)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kde hlavní hrdinové zmiňují hru "Call of Duty: Modern Warfare". V této hře je mimo jiné mise s názvem "Red Dawn", která já inspirána právě původním filmem Rudý úsvit (1984). V pokračování této hry "Call of Duty: Modern Warfare 2" je navíc mise nazvaná "Wolverines", v níž jsou USA napadeny armádou Ruska. (Žralok)

• - Hudbu mal pôvodne zložiť Brian Tyler, nahradený bol však Raminom Djawadim. (Macejko)

• - Původní plakát k filmu obsahoval rudou hvězdu s čínským znakem a nápis v čínským písmem. Po změně Číny za Severní Koreu byl nahrazen standartnějším se skupinkou herců. (p3tris)