Reklama

Reklama

Rudý úsvit: Nová krev

  • USA Red Dawn (více)
Trailer 1

Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (280)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Bradley je nejsilnější v akci, takže za málo peněz nabízí hodně funkční staromódní eskapády, která k tomu, aby fungovala, nepotřebuje zbytečné pixely. Bohužel mentálně film zaostal o třicet let, takže jsem se ošíval úplně stejně, jako při sledování originálu. Tu teenagerskou partyzánskou válku nejsem při vší vůli ochoten zkousnout, ani přes výše zmíněné. Bradley originál krom výměny Sovětů za Severokorejce nijak neaktualizuje a přitom by stačilo přitvrdit na nadsázce, nebo naopak protáhnout dítka pořádným marastem krve a špíny. Namísto toho se bezbolestně stojí uprostřed a hrdě bije v prsa, zatímco v pozadí vlají prapory s hvězdami a pruhy. Což, při všech technických pozitivech, začne v závěru šíleně nudit. Nevěřím tomu, že ty tři roky to leželo v trezoru jen proto, aby vytřískali více peněz z Hemsworthova jména. Tady evidentně více lidí netušilo, jak s tímhle 70-ti milionovým failem naložit. 2 a ½. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

John Milius evidentně k stáru dost vyměkl, protože za mladších let by dost možná po vzoru Waltera z Big Lebowskiho (který je ostatně "z části" napsán podle Johna Miliuse) vzal svou věrnou pětačtyřicítku, a za tohle někoho hezky postaru odprásknul, Dirty Harry style... Proč? Inu tak třeba proto, že letitá Miliusova verze Rudého Úsvitu byla film, který, ač brnkal na vlastenecké struny a nechal bandu teenagerů partyzánsky prudit invazní síly Varšavského paktu (a Nikaragujců a Kubánců;)), na některých místech nepěkně kousal a trhal naivní představy o hrdinství. To se pochopitelně u novodobé "reimaginace", která se v honbě za čínským kinomamonem překabátila tak, že během natáčení z Číňanů raději udělala sci-fi hi-tech verzi našich Severních Korejců, nemůže stát. Určitým varováním by měl samozřejmě být i Chris Hemsworth v hlavní roli "staršího bráchy - mariňáka". Rozhodně je plus, že se film snaží dělat dojem nějakého realismu v akčních scénách, ale to platí jen při elementárních přestřelkách - velkolepé akční finále, ve kterém jde o magický EMP kufřík, který může zvrátit celou válku (yes, sir, až takhle hustokrutopřísné to je), je naprostý výsměch. A z jednoho z nejsilnějších momentů originálu (sledovací čip) je tu zdegenerované klišé "jeďte, já je zdržím". On celkově scénář prošel značnou lobotomizací, a kromě jednoho opravdu nečekaného momentu ho dokážete bez problémů číst několik desítek minut dopředu. A ano, má to jen hodinu a půl, takže opravdu moc nepřekvapí:) Tohle si historie filmových remaků zkrátka za rámeček nedá. 40%, a to ještě jen proto, že "znám zem, kde se děti bojej vo svý mámy a táty, ta zem se menuje Spojený Státy, tam vidíš lidi za vostnatym drátem stát, to v Sovětskym Svazu se nemůže stát...":))) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $65miliónovTržby USA $44,806,783Tržby Celosvetovo $48,433,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ no ale strašne nezáživná báchorka, ktorá keby nemala ten slušný rozpočet tak pláva v jasných céčkových vodách, suchý výplach pod strašne zlým režisérskym vedením, kde sa utopí aj Chris Hemsworth, ktorý dokáže svojou charizmou vo filmoch slušne potiahnúť ale tu je bez šance, nájde sa tu zopár ako takých slušných akčných scén ale aj tie prevažne postrádajú buď logiku alebo zmyselnosť, fakt zlé /25%/ ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak. A k dokonalému prznění osmdesátkových klasik už chybí jen Hříšný kanec, ve kterém by si oslizlý Patizón pohazoval s Portmanovic zrůdičkou. Rozhodně to měli minimálně přejmenovat na Red down. "Drsný" Homothor by snad ještě amniocentézou o kladivo prošel, aniž by z toho Patrik přestal trouchnivět, avšak jeho filmový bratr, jenž se svou obličejovou obrnou vypadá, jako by si zrovna před okamžikem přestal aspoň na chvíli slintat na bryndák, určitě přinutí Charlieho k neodkladné návštěvě koksomarketu, po které se začne ucházet o cameo Džejára v novém Dallasu. Osmdesátky už dávno pašli v pizdu, pane Bredly, pokud jste si ještě neráčil všimnout, a to, co bylo tehdy relativně originální a populární, nestačí jen osadit novými xichty, přežvýkat slovo od slova a Rusáky pouze nahradit Severními Korejci, kterým by pravděpodobně došel benzín a pilinové placky někde nad Honšú!! Takže podtrženo a sečteno, tuhle zbytečnou verzi Patnáctiletého partyzána by měli umlátit Matrjoškou a v plísňových džínách za truchlivého doprovodu 99 Luftbalons zakopat o dva hroby vedle Swayzeho. Ten smuteční marš samozřejmě v cover verzi Lejdykvokkvok nebo jak se ta piča vlastně jmenuje..... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Človek samozrejme chce mať rád film, ktorý je výhradne o strieľaní komunistov... ale v tomto prípade je to veľmi ťažké. Áno, je to svižné, 80% času tvoria prestrelky a výbuchy, Hemsworth to drží nad vodou, no napriek tomu je to už asi od polovice nuda. O tom, že je to nezmysel vo všetkých mysliteľných ohľadoch, ani nehovorím. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu se objevuje scéna, kde hlavní hrdinové zmiňují hru "Call of Duty: Modern Warfare". V této hře je mimo jiné mise s názvem "Red Dawn", která já inspirána právě původním filmem Rudý úsvit (1984). V pokračování této hry "Call of Duty: Modern Warfare 2" je navíc mise nazvaná "Wolverines", v níž jsou USA napadeny armádou Ruska. (Žralok)

Reklama

Reklama