Rudý úsvit: Nová krev

Red Dawn

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

Klasika "Red Dawn" ve které před 28 lety zářily mladé hvězdy Patrick Schwayze a Charlie Sheen, patří už mezi zapomenuté kousky, které pamatují jen opravdoví retro fanoušci a možná proto si Dan Bradley řekl, že by stálo za to jí oživit. Zlé Rusko vyměnil za zlou Koreu, do hlavní role přizval "Thora" a zbytek filmu obsadil mladými a krásnými lidmi, u nichž nemá smysl přemýšlet, proč to umí se zbraněmi. Vzniklo koukatelné a vizuálně povedené béčko, které se s ničím nezdržuje, úvodem výborně diváka přiková do křesla a i když už po zbytek filmu nepřinese nic výrazně zajímavého, nenutí zbytečně přemýšlet a pouze se snaží bavit. A to se mu daří.(16.12.2012)

Nejspíš kvůli zvolenému tématu se mi Rudý úsvit velice líbil. Film mi opravdu hodně připomíná hru Homefront, která je sice futuristická, ale přesně odpovídá tématu filmu. Nízké hodnocení nechápu, nejspíše je to kvůli nenávisti patriotismu ve filmu, jak už tu někdo předtím psal, a moc se mi teda tento způsob jednání nelíbí. Nebýt mého oblíbence Chrise Hemswortha, tak bych se na to nejspíš jen stěží podíval, ale nakonec jsem nelitoval. Je to sice obrovská idylka, ale dokázal jsem se přes to přenést. Zarazila mě především délka filmu, která mohla být třeba alespoň dvouhodinová...82%(7.4.2013)

• maverick10

Bradley je totalne bez fantazie. Jeho kopirak je uz tolik opotrebovanej, ze se proste rozhodne ukrast i ten samotnej kopirak nekomu jinemu. Namet, ktery se v 80. letech dal s jistou nadsazkou povazovat za originalni, je dnes dementnejsi nez samotna mimika Joshe Pecka, jehoz oblicej rozhybe snad jen spatny televizni prijem na obrazovce. Nejvtipnejsi na tom celem je, ze z originalu prelepil ruskou vlajku vlajkou severokorejskou. Tedy statem, ktery se ve svych vyzkumnych ustavech stale zaobira problematikou propojeni dvou monitoru ve windows 98, by dost tezko logisticky zvladl v cracklych officech pripravit toliko narocnou operaci. Normalne by se jeste ted zabyval problemy nastaveni obrazku na plose.(27.3.2013)

• panMartin

Patnácti členná parta puberťáků dokáže i bez vojenského výcviku vystřílet profesionálně vycvičenné korejské vojáky, v čele s Chrisem Hemsworthem. Jedinej plus tohodle film je Hemsworth, jinak je to těžká hovadina. Originál jsem neviděla a je mi to jedno, protože jestli to bylo podobný tomuhle, tak to bych se měl na co těšit.(19.10.2013)

Překvapivě dobrý akčňák, kterej za mě osobně nejvíce táhne Chris, kterej tu sice nemá Thorovo kladivo, ale nepřátele se svou "jednotkou" ,složenou z ještě nedávno úplně obyčejných studujících omladin, likviduje i tak ostošest. Pár melodramatických scén tu samo sebou je a vztah obou bratrů, kteří se snaží najít k sobě zpátky cestu, občas odkazuje na růžovou knihovnu, ale není to nijak otravné a navíc těch scén není moc. Celkově vzato se pořád něco děje - nejdřív se zdrhá před korejcema, pak se z kořisti stávají lovci a jsou to naopak korejci kdo začíná být silně nervozní když jim Rosomáci začnou likvidovat co se dá. Takže taková oddechovka, kde se pár mladých postaví korejské invazi a jak sám Chris říká - I malá bleška může velkého psa k smrti vytočit.(28.6.2015)