Rudý úsvit: Nová krev

Red Dawn

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

O trošičku lepší jak tendenčně historicky pitomá verze z '84. Tady totiž herci a herečky nejsou úplně pitomí. Nicméně pokud bych si měl zvolit z trojice Red Dawn (1984) * Tomorrow, When the War Began (2010) * Red Dawn (2012), zřejmě by navrch měli Australané. U nich mi totiž více sedělo to, že nedocházelo k přímému kontaktu s útočníkem, čímžto myslím, že tam byli jen vojáci, ale žádný jednotlivec - hlavní zloun - jako tady nějaký severokorejský velitel. Jinak ale samozřejmě všechny tři filmy jsou konina, natolik naivně hrdinská, až to bolí.(23.2.2013)

• Gilmour93

Wolveríni? Co je to za klauni..? Remake Swayzeho partyzánštění se liší nejen tím, že místo Rusů napadli západní pobřeží USA Žlutí ďáblové (díky za termín, Franku), ale především nechtěně zabrousil do vod až cirkusového komična. Mládežnický odboj s make-upem, čistými nehty, vypraným oblečením, volným štrádováním si do obsazeného města a jeho korejským protektorem, co by ani neuhlídal v zemi zakopanou nádobu s kimči, mě nutil střídavě dávat oči v sloup a nevěřícně kroutit hlavou a jako bonus nečekanými akty hrdinství vyfénovaných indiánů z Větrova zaměstnal mou bránici. Sýr, jez sýr Hemsworth marný, jeho filmový bratr, co ho při porodu vytahovaly stejnými kleštěmi jako Sylvestera Stallonea, ještě marnější - tam nějaké příbuzenství s Gregory Peckem nejspíš nebude.. Jestli si to z nějakého upload serveru vrahů z Wall Streetu stáhl i Kim Čong-un, musela se mu od smíchu třást několik hodin pneumatika jako by zrovna absolvoval u doktora Dlahy test na zjišťování množství podkožního tuku..(11.3.2013)

jedna z veci ktore som pocas sledovania nedokazal prekusnut je fakt ze to je severna korea ktora napadne ameriku (ak vezmeme v uvahu velkost ich armady a fakt ze su na pokraji hladomoru) a ta s tym nedokaze nic spravit (dojde i na vysvetlenie preco, ale to je len stupidne). inak to nie je tak zle a byt mlade decko tak som asi vo vytrzeni! hemsworth ako vodca wolverinov je sympatak, ale totalne mi nesadol josh peck v ulohe jeho brata ktory sa vacsinou sprava ako totalny dement. zvysok osadenstva vyzera dobre, ale ani jeden z nich nema skoro ziadnu charismu. skoda ze tvorci sa drzali viac menej pri zemi takze neocakavajte nejake akcne krvave orgie (a nedockame sa ani suboja vrtulnik vs mladici ako v originale), ale len par viac menej slusnych akcnych pasazi odohravajuc sa v uliciach mesta a i v lesoch ktore funguju dobre a su i celkom prehladne. ako akcnak pre mladych ktori miluju call of duty skvele ale nic co by z toho spravilo klasiku...(20.2.2013)

Hrozně moc zbytečné a naivní, ale docela zábavné a překvapivě dobře koukatelné. Rozpočet je znát v akčních sekvencích, které jsou sice nanejvýš hloupoučké, leč zaujmou a baví. Už Swayzeho první "Rudý úsvit" byl úsměvnou taškařicí pro mladé militantní kluky, co si ještě pořád hráli na vojáky. Tentokrát je to absolutně neškodný výplach, u něhož je nutností zcela vypnout mozek. Tomuhle se musí zasmát i Kim Čong-un. 5/10!(22.2.2013)

• Macejko

"Pew pew pew, this is 'Merica." Nudné, blbé a podpriemerne natočené béčko. Číňania sa hrajú na Kórejcov a vôbec im to nejde, neustále sa trápne tlačí na patriotistickú strunu a čo sa týka hercov, tak buď je Red Dawn prvým komerčným filmom, ktorý do jednej z hlavných úloh obsadil šušľavého chovanca z nejakého treťotriedneho zariadenia pre mentálne retardovaných, alebo je Josh Peck najhoršie herecké poleno, aké som mal možnosť vidieť za posledné roky. Jediné, čo stojí za pochvalu, je Chris Hemsworth a jeho nezlyhávajúca charizma, a tiež ako tradične parádny Ramin Djawadi, ktorý si dal na svojom heroickom soundtracku záležať oveľa viac, než si to táto kravina zaslúžila.(27.2.2013)