Rudý úsvit: Nová krev

Útok na Spojené štáty

Akční

USA, 2012, 93 min

• Praxis

Vlastně jen díky několika podařeným akčním scénám a oldschoolovým výbuchům se na to občas dalo koukat. Dialogy, scénář, premisa a všechno okolo bylo prostě a jednoduše špatné. Nechápu producenty, kteří na tohle dali 70 mega. Jen díky štědrému rozpočtu nevypadá vizuál vyloženě k smíchu. Film, který by se dal nazvat "céčkem". Se všemi náležitostmi, které k céčkovým filmům patří. Dneska jsem ale holt na tohle nebyl naladěný... 10%(28.6.2015)

• maverick10

Bradley je totalne bez fantazie. Jeho kopirak je uz tolik opotrebovanej, ze se proste rozhodne ukrast i ten samotnej kopirak nekomu jinemu. Namet, ktery se v 80. letech dal s jistou nadsazkou povazovat za originalni, je dnes dementnejsi nez samotna mimika Joshe Pecka, jehoz oblicej rozhybe snad jen spatny televizni prijem na obrazovce. Nejvtipnejsi na tom celem je, ze z originalu prelepil ruskou vlajku vlajkou severokorejskou. Tedy statem, ktery se ve svych vyzkumnych ustavech stale zaobira problematikou propojeni dvou monitoru ve windows 98, by dost tezko logisticky zvladl v cracklych officech pripravit toliko narocnou operaci. Normalne by se jeste ted zabyval problemy nastaveni obrazku na plose.(27.3.2013)

• Sobis87

Obstojně natočená pytlovina se sympatickým hereckým obsazením, která ale v tomhle století nemá co dělat...prostě další naivní ohlednutí za akčními osmdesátkami, tentokrát bez nostalgie, sebereflexe a humoru a.k.a. dokonalá zbytečnost.(27.2.2013)

• DEXTER099

Tak tohle jsem zhlédl s očekávání,že se dočkám naplnění docela zajímavého pojetí (oblehlé město vojáky a proti nim bojující místní),ale tohle tedy byla docela hořká pilulka.Film pro mě byl dobrý tak prvních 15-20minut a pak to bylo další veledílo nesoucí se na vlně pubertálních filmu kde jednou bojujou a jsou v aréně a přitom mají hlad,jednou si losují společnost a bojují a zde pro změnu si parta kluku veme samopaly a jiné hračky a během pár dní z nich jsou super bojovníci a střelci co se utkají s celou armádou a dostanou se nepovšimnuti všude možně.No pro mě docela promrhaný potenciál.Za mě tedy celkově 40% a dvě hvězdy.(24.3.2015)

O trošičku lepší jak tendenčně historicky pitomá verze z '84. Tady totiž herci a herečky nejsou úplně pitomí. Nicméně pokud bych si měl zvolit z trojice Red Dawn (1984) * Tomorrow, When the War Began (2010) * Red Dawn (2012), zřejmě by navrch měli Australané. U nich mi totiž více sedělo to, že nedocházelo k přímému kontaktu s útočníkem, čímžto myslím, že tam byli jen vojáci, ale žádný jednotlivec - hlavní zloun - jako tady nějaký severokorejský velitel. Jinak ale samozřejmě všechny tři filmy jsou konina, natolik naivně hrdinská, až to bolí.(23.2.2013)

• - Chris Hemsworth a Isabel Lucas spolu pracovali v australském seriálu Home and Away (od r. 1988) a později spolu také tvořili pár. (sir-dave)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kde hlavní hrdinové zmiňují hru "Call of Duty: Modern Warfare". V této hře je mimo jiné mise s názvem "Red Dawn", která já inspirána právě původním filmem Rudý úsvit (1984). V pokračování této hry "Call of Duty: Modern Warfare 2" je navíc mise nazvaná "Wolverines", v níž jsou USA napadeny armádou Ruska. (Žralok)

• - Jde o jeden ze dvou filmů Chrise Hemswortha, které byly natočeny v roce 2009, ale do distribuce se dostaly až o tři roky později. Druhým filmem je Chata v horách (2011). (karlik4801)