Reklama

Reklama

Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (280)

jhr 

všechny recenze uživatele

Tento film je naprostá a zcela nereálná hovadina. Ve skutečnosti by hlavní hrdinové pochcípali během první přestřelky s profesionálně vycvičenými vojáky a neměli by nejmenší šanci. Jediné pozitivum je, že jsem celou dobu mohl nadšeně fandit Severokorejským invazním jednotkám a představovat si jak by to bylo krásné, kdyby k něčemu podobnému skutečně došlo a popravdě Amíci by si to za tu svou otravnou aroganci už konečně zasloužili! ()

Vxxx 

všechny recenze uživatele

"For them, this is just a place. But for us, this is our home" Tak já nevím. Příběh opravdu silný a herecké obsazení super. Jenže vše ostatní... nic moc. Nejhorší kamera co jsem v poslední době viděla. Při akčních scénách jsem ani nevěděla kde je nahoře a kde dole. Nechám to na průměru. Obecněš mě film bavil, ale kvalita nikde... 3* ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

"Red Dawn" nám vypráví o tom, jak i skupina dětí dokáže bojovat, ale je to uvěřitelné jako skutečnost, že Japonci by válku vyhráli, kdyby do armády přijali zápasníky sumo. Herecké výkony tady moc důležité nejsou, snad jen Josh Hutcherson trochu hraje, ale ne že by to bylo ku prospěchu věci. Stále pro mě ještě není tím, kdo má hrát mužné hrdiny, ale spíš ho pořád vidím jako toho kluka. Film nemá moc co nabídnout po stránce příběhu, jde především o akci, která tak nějak funguje. Jenže když je příběh takhle jednoduchý, skoro až stupidní, jen se potvrzuje, že remaky nemají smysl, navíc ne remaky filmů, které jsou napůl zapomenuté. "Red Dawn" je totiž v konečném důsledku poměrně sterilní podívanou, která není dostatečně drsná na to, aby mohla ohromit, není ani kritická, aby mohla přimět k zamyšlení, není ani vtipná, aby se brala trochu s nadsázkou. Prostě jen klasická současná americká produkce. ()

Dale odpad!

všechny recenze uživatele

Natrepať do scenára 277 nezmyslov, obsadiť partu teenagerov ako stvorenú pre nové Beverly Hills 90210 a hrdinný americký akčňák sa môže točiť. Takto nejako si to predstavujú niektorí americkí producenti, no výsledok je ešte horší, ako to, že ráno po prebudení zistíte, že vašu krajinu práve obsadili vyzbrojení komunistickí Ázijci. Kto dokáže dopozerať do konca túto stupiditu, zvládne už fakt všetko. Márne som hľadal niečo, za čo by som dal aspoň jednu hviezdu, ale dokonca aj efekty sú na katastrofálnej úrovni, takže to je prvý "vysokorozpočtový" film, ktorý hádžem do odpadu. Teraz si už len 10x po sebe pustiť Schindlerov zoznam, aby mi toto filmové utrpenie vynahradil. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $65miliónovTržby USA $44,806,783Tržby Celosvetovo $48,433,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ no ale strašne nezáživná báchorka, ktorá keby nemala ten slušný rozpočet tak pláva v jasných céčkových vodách, suchý výplach pod strašne zlým režisérskym vedením, kde sa utopí aj Chris Hemsworth, ktorý dokáže svojou charizmou vo filmoch slušne potiahnúť ale tu je bez šance, nájde sa tu zopár ako takých slušných akčných scén ale aj tie prevažne postrádajú buď logiku alebo zmyselnosť, fakt zlé /25%/ ()

Galerie (48)

Zajímavosti (9)

Reklama

Reklama