Tajemství dějin: Hon na Hitlera (TV film)

• Česko

Tajemství historie: Po stopách Hitlera

History's Secrets: The Hunt for Hitler

Dokumentární / Drama

Velká Británie, 2006, 50 min

Víceméně konspirativní dokument o smrti nebo "nesmrti" největšího zločince všech dob - Adolfa Hitlera. Přes některé zjednodušené prohlášení a závěry, přináší dokument docela zajímavé důvody, proč Stalin útočil na spojence, že ukrývají Hitlera. Druhý zajímavý moment bylo přistání letadla na bulváru v Berlíně v dubnu 1945 a ponorky objevující se kolem Argentiny.(30.6.2009)

Dnes je každý názor prezentovaný v televízii, ktorý nevyhovuje určitej skupinke ľudí, považovaný za konšpiračný. Je ťažko posudzovať zločiny v dnešnej dobe, nie to ešte z pred viac ako 70 rokov. Každopádne, mne tento dokument prišiel viac ako seriózny, pričom mi bohate stačí to, čo sa tvrdí po desaťročia. Hitler sa zastrelil v bunkri - vybavené - "finito". Neexistuje žiadne "ale", ani nič podobné. Páči sa mi ako sa v samotnom dokumente pohrávajú s divákom, "kedy, kde, ako" mohlo dôjsť k Hitlerovmu úniku. V závere sa vysvetľujú dôvody verbálnych "atakov" Stalina voči západným mocnostiam, ktoré údajne mali samotného vodcu Tretej ríše po páde Berlína ukrývať. Skúmanie ostatkov Hitlera dodáva dokumentu ten správny punc, pričom definitívne uzatvára kruh okolo nejasností jeho holej "existencie".(5.11.2015)

Dokument je postavený na konšpiračných teóriách,ktoré sú následne aj vyvrátené.Pritom každý,čo sa aspoň trochu zaujíma o druhú svetovú vojnu,vie ako Hitler zomrel.Popravde je to dosť rušivé,hlavne keď na konci dokumentu sa dozviete detaily ako napr: Hitlerove pozostatky boli exhumované a znovu pochované až osem krát,či svedecká výpoveď tel. operátora.Pozitívum tohto dokumentu vidím v pohľade na premýšľanie Stalina a prečo tajili objavenie Hitlerovho tela.(3.1.2014)

Kvalitně spravený dokument, který je podle mého dostatečně seriózní. Vše dobře vysvětluje a je založen na faktech. .. Samozřejmě, někdo nemusí se mnou souhlasit, ale to už je věc názoru. .. Ještě malá vsuvka pro pochybovače. Představte si, že Hitler doopravdy unikl a skryl se. Myslíte, že někdo jako on by dokázal někde žít v klidu a míru až do své smrti?!. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(5.11.2015)

Dokument dobrý, ale v závěru zastává dnes už teorii, která byla přece vyvrácena. Na druhou stranu tento dokument není jediný, který 100% uzavírá nějaké stanovisko. Podle mě se dá o takové věci ze strany světových mocností mlžit i 70 let po válce, protože i dnes by ta skutečná pravda zamávala děním ve světě.(20.1.2016)