Stanu se pilotem

The Young Eagles of the Kamikaze

(neoficiální název)

Válečný

Japonsko, 1968, 110 min

Velmi povedený japonský film, který se vyrovnává s odkazem války a ukazuje nejen poměry v císařské armádě, ale i na normálnost a lidskost pilotů, kterí tváří v tvář tlaku společnosti a fanatismu byli ochotni obětovat vše jen ne čest. Nečekejte velkolepé bitvy, ale válku lidí tak, jak by to natočili japonci.(30.4.2012)

• drankeryth

Tento film sa mi dost podobal na iny japonsky film a to je Lidske torpeda. Rozdiel je len v tom, ze Lidske torpeda su o miniponorkach a tento je zas o pilotoch - kamikadze. Tu aspon boli nejake letecke suboje a neboli zas tak zle prevedene na tu dobu. Vycvik bol dost tvrdy pre kadetov a neustale ich buzerovali ich nadriadeni. Tento film sa mi o nieco viac pacil ako tie Lidske Torpeda, ale moc ma to neoslnilo. Na moj vkus je to moc ukecane a stale sa to vacsinou odohravalo v kasarnach.(19.2.2011)

• Pořez

Celkem slabota :-( Výcvik mi připadal vcelku reálný a průběh filmu a nápad propojení s historií vcelku zajímavý. Ale i tak je to sotva na ty dvě hvezdy :-((12.9.2010)