poster

Korn: Live (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 2002

Režie:

Jim Gable
 • Gastovski
  ****

  Velmi povedený koncert mých oblíbenců s docela dobrým setlistem a samozřejmě vynikající hudbou. Bohužel se to nedá říct o zpracování a režii. Nevím jestli to byl záměr, ale tolik zběsilých střihů musel vymyslet a sestříhat jenom vylízanec. Při sledování mě to přímo sralo. Chtěl jsem si vychutnat nějaké peckové songy, a do toho všemožný hraní s obrazem - to snad není pravda. Je to škoda, protože koncert je peckovej, ale zpacování na DVD je čiré utrpení z hlediska obrazu. PS.: Opravdu nedoporučuji epileptikům, protože jestli znáte klip "Here to stay" tak v takovém podobném zpracování se nese celý koncert.(1.2.2010)

 • Noviik
  *****

  Korni v době, kdy ještě opravdu uměli.(7.2.2010)

 • Bloody13
  *****

  Korn, jakožto zakladatelé nu-metalu, ušli od svých začátků pěkný kus cesty. První alba byly nálož čisté agrese, další řadovky se posouvaly kamsi do neprobádaných končin tvrdé, i trochu taneční, hudby. Dnes jsou to sebevědomí parchanti, kteří si můžou diktovat. Po slabších kouscích See you on the Other Side a Untitled se konečně vrací ke svým začátkům, kořenům, čehož má být důkazem nejnovější album Korn III: Remember who you are. Tenhle koncert ukazuje ještě původní sestavu kapely, je plný nespoutané energie a přívalů vzteku a hlavně.... hlavně naprosto perfektního soundu, který by jim mohla závidět leckterá jiná kapela. Ať už úvodní a kulervoucí Here To Stay, následujícím šílenstvím Twist, starší pecky typu Blind, Somebody Someone, nebo závěrečná (!) Got the Life, tyhle songy vás prostě dostanou! Davisův stojan na mikrofon je kapitolou sám o sobě... A naživo, jakožto pravý fanda, jsem si je taky už několikrát poslechl. A letos pod Řípem si je poslechnu znova :) Are You Ready?(22.4.2010)

 • st.ranger
  *****

  Co mi teda výslovně vadilo, tak efekty vložené do obrazu, třeba při přechodné části Here To Stay. Jinak je to perfektní koncert. Za zmínku i stojí druhé DVD, které obsahuje pasáže promítané na plátno za kapelou, správná šílenost.(12.6.2010)

 • bohemia_regent
  *****

  Kdybych tenhle koncert poslouchal z CD, udělil bych čtyři hvězdičky. Ovšem vizuální zpracování posouvá výsledek podstatně výš: od dynamického střídání záběrů z velkého počtu kamer až po začlenění dodatečně vytvořených animovaných vsuvek, to vše v souladu s atmosférou muziky, a přitom ani tato pestrost nepůsobí monotónně, protože mezi obrazovým podáním jednotlivých skladeb jsou nenápadné odlišující nuance. Nádhera.(14.11.2013)

 • - Koncert nebyl součástí tour a byl odehrán právě za účelem natočení DVD v červenci roku 2002 v New Yorku. (kornitko)