poster

Bázlivé srdce

 • Velká Británie

  Faintheart

Komedie

Velká Británie, 2008, 90 min

 • Pythonator
  ****

  Povinnost pro všechny LARPaře a podobné nerdy (dokonce u úchyly do Star Treku). Naprosto skvělá komedie, které chybí snad jen trochu více vtipu a přebývá trochu toho rodinného patosu. Herci se mi líbili právě díky civilnosti a hlavní těžce nehollywoodský hrdina je vynikající - tedy až do okamžiku než shodí vlasy a z pořádného barbara se stane nudný taťka ze supermarketu. Skvělý raný heavy-metálek a legendární Saxon tomu dávají šťávu. Konečně britský film, kde zazní trochu té NWOBHM.(8.12.2016)

 • Kingjiri
  ***

  Na začátku slušně rozjetý se spoustou vtípků na geekovskou komunitu. Humor suchý, typický britský. Není to ale jenom komedie, ale jak už bývá v poslední době zvykem, z části i drama. Těch dramatických scén by se sem hodilo více. Píběh je trochu nevyvážený - nějaký zásadní změny hlavního hrdiny mi přišly občas dost uspěchaný a závěr obsahoval zase zbytečně moc patosu a příliš se sem nehodil. I přes tyhle výtky to byla ale docela slušná, spíše jednorázová, zábava za tři silnější hvězdy.(29.10.2011)

 • rikitiki
  **

  Koukám, že skupiny historického šermu neparazitují jen na našich hradech a zámcích, ale i v Anglii. Stejně jako jsou trapní chlapíci, kteří si hrají na rytíře - nebo Vikingy - tak je neskutečně trapný i hlavní hrdina. Jako takový nevzbuzuje sympatie a tudíž mi byl jeho nenápaditý příběh o znovuzískání rodiny ukradený.(5.10.2017)

 • Malarkey
  ****

  Naprosto parádní, i když klasická, komedie, který nemůžu vytknout vůbec nic. Angličané to s herci umí a tak si hlavní roli opět vystřihl chlap, který není vůbec dokonalý, právě naopak. Má jednu "vadu" za druhou. Třeba to, že neuvěřitelně žere historii, hraje si na Vikinga a v parku se svojí partičkou plánuje podrazy a bojůvky s druhou skupinkou. Do toho si také užívá hromady setkání s podobnými fanoušky a celkově to okolí, ve kterém se film odehrává, tomu parádně sedí. Jenže taky má manželku...a dítě. A manželka už to nedokáže vystát, i když sama dřív byla to samý. No a kluk má zase problémy ve škole. A tak se k tomu musí postavit jako chlap. Ano, i to občas děláme. Aby všem ukázal, jak to chlap dělá. Ale stejně v něm ta dětinskost zůstane, protože takový chlap prostě je. A jiný holt asi nebude. Bázlivé srdce je nicméně naprosto klasická komedie, která zezačátku ukáže, oč jde. Poté nastane problém číslo jedna, problém číslo dvě a problém číslo tři, které se celý příběh řeší. A dopadne to tak, jak to dopadne. To už uvidíte sami :-) Já byl ale spokojený. Komedie přes to, jaký má klasický průběh, měla nápad. A ten se cení!(26.6.2011)

 • Olík
  ***

  Ve svém vlastním světě žijící Richard má společně s bandou vikinskou historií stejně „postižených“ kamarádů za sebou nespočet velkých vítězství v parkových kostýmních řežích. Netuší, že tu největší bitvu o znovuzískání srdce jeho manželky a uznání dospívajícího syna má teprve před sebou. Tohle asi nebude to správné hodnocení, o které šlo tvůrcům především, ale Bázlivé srdce působí tak nějak mile. Sympatický nedokonalý Eddie Marsan, tragikomický anglický humor, trocha nezbytné patetičnosti i lehké dramatičnosti – rozhodně nešlo o ztrátu času(9.8.2011)