Být či nebýt ovečka? Nejde o bůhvíjak originální příběh, dvě holky vychovávaný na pošahaný radikálně křesťanský způsob si zkusí žít chvilku moderně. Proč se na Zakázaný ovoce dívat? Jednak to téma a příběh neurazí, stopáž už vůbec ne, ale především je to dobrá šance, jak se seznámit s Domem Karukoskim, což je dosti talentovanej rejža. A když jsem u toho talentu, tak the best of movie je zcela jistě Marjut Maristo, strašně šikovná herečka.(6.12.2010)

Na podobnom princípe ako Oddelené svety (2008), ako tam tak i tu sledujeme konfrontáciu myšlienok uzavretej a hlboko konzervatívnej náboženskej sekty s okolitým a moderným svetom. Ide o príbeh dvoch lestadiánskych dievčat, ktoré sa rozhodnú, pomaly a opatrne, vyskúšať všetky vymožnosti moderného sveta. Dopadne to presne tak, ako sa dalo čakať. Pekný film s myšlienkou hodnou dumania. 75/100(2.6.2014)

Severský film opět nezklamal. Už od začátku bylo jasné, jak to musí dopadnout, ale i přesto film nenudil. Některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, ale všechno zachraňují hlavní představitelky, které hrají opravdu dobře a uvěřitelně. Tenhle film mi nepřišel jako drama, tak jak na něj jsem ze severských filmů zvyklý, ale spíš sklouzával k melancholickému vyprávění, především díky dlouhým klidným záběrům na detail, které dávají člověku čas přemýšlet nad motivací postav. Ubírám jednu hvězdu za plochý (byť nečekaný) konec a celkově na drama pomalejší tempo...(17.9.2010)

Zajímavé, jak se to celé obrátilo. Maria, rebelka,která touží po dobrodružství, poznání, zakázaném ovoci,zakotví doma.V prostředí, kde vyrůstala, odkud utíkala. V domově nábožensky sevřeném, ale jistém. Naopak plachá a poddajná Raakel opustí tuto jistotu a vydá se do světa nepoznaného, nejistého, ale pro ni svobodného, kde musí rozhodovat sama za sebe a podle toho také nést následky. A to byla stěžejní myšlenka celého filmu.(7.1.2014)

• Antimana

Severské drámy obľubujem no táto sa mi akosi nedostala pod kožu skôr sa okolo mňa len obšuchla. Vadila mi prílišná citlivosť zbližovania sa blonďavej predstaviteľky s chlapcom.... popravde išlo mi z toho rozpučiť hlavu. Fanaticky veriace dievčatá z komunity oddelenej od civilizovaného sveta sa mohli viac odtrhnúť z reťaze. Inak téma má veľký potenciál len to spracovanie mi nevyhovovalo ... citlivé, intímne, nevyvodzujúce žiadne závery, nikoho neurážajúce(22.1.2011)

• - Když Raakelina matka (Tuija Työräs) říká své dceři (Marjut Maristo): "Můžu udělat kaši.", říká tím, že jí chce připravit snídani. Ovesná kaše je totiž tradiční finská snídaně. (Facillitant)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v okolí fínskych Helsínk. (MikaelSVK)

• - Amanda Pilke získala za film cenu Jussi v kategórií Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Dome Karukoski bol nominovaný v kategórií Najlepšia réžia. (Zdroj: ČSFD.cz)