Večeře s April

Pieces of April

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2003, 81 min

• velkyvezir

RÁNY BOŽÍ!!!! Proboha, co to je? To je nějaká americká verze pohádky o kohoutkovi a slepičce nebo co? 80 minut nudného běhání od dveří ke dveřím, střihlé "road movie". Opravdu mi uniká smysl tohoto snímku. Kdyby tu Katie Holmes vypadala normálně, dal bych za ni o hvězdičku navíc, takto dávám za jednu za námahu s natáčením.(18.12.2008)

• otík

Nechápu tak vysoké hodnocení této nezávislé podivnosti zde na databázi. Minimálně první polovina filmu je totálně, ale naprosto totálně o ničem, snad až druhá, ve které se hrdinka snaží v něčí jiné než svoji nefungující troubě upéct krocana a setkává se se svou rodinou, snad stojí za zmínku. Neklidná ruční kamera spíš člověka irituje než udržuje v napětí, co bude. Bylo by zábavnější, kdyby April krocana spálila, přítele by odvezli do nemocnice po útoku mladých černochů a auto s rodinou se na cestě pokazilo. Hodně velká podivnost, která mne zcela nezaujala.(20.12.2008)

Film akoby podmaznutý rukou allana woodyho. Mierny humor prostredie, sklerotická stará mama, rakovinou poznačená mama, súrodenci, to všetko sa chystá na Deň ďakyvzdania k April mladej rebelke, čo odmietla takú konvenčnú rodinu a odišla do mesta žiť si po svojom. Príbeh s prípravou moriaka tradičné to jedlo na tento "americký den" sa mi zdá byť akosi ukradnutý z iného filmu (len si somenúť) .. :( spočiatku pomalý rozbeh takže len silou vôle sa dalo pokračovať v sledovaní ale posledná tretina mala správnu gradáciu s výborným záverom a pár "nežných" zvláštne ozvučených pesničiek dalo filmu napokon ten správny šmrnc..(9.6.2015)

Jak zareagovat na nonkonformně oblečenou dívčinu, která zazvoní u vašich dveří s větou „Dobrý den, můžu použít váš sporák?“? Osud přináší nečekané situace. A pak se zlomyslně pochechtává nad naším způsobem jejích řešení. Připravit večeři pro svou rodinu se nakonec ukáže být stejně zásadním problémem jako neochota jistých členů oné rodiny danou večeři pozřít, či se jí vůbec zúčastnit. Večeře s April zjevně nestála mnoho peněz, ale její nenásilný humor a situace „jako ze života“ pobaví více než kdejaká vysokorozpočtová podívaná. Nevím, šlo-li o záměr, ale společnost (umně zamaskované) Katie Holme mi byla mnohonásobně příjemnější nežli čas trávený se zbytkem její famílie. Šlo o nesympatické figurky, z nichž byla nejvíce iritující matka, jejíž postavu scénář nejspíš popisoval jedinou větou: „chová se divně a má depku“. Přesto je April rozhodně více než jenom Hedgesovou rozcvičkou na výtečného Dana. 70% Zajímavé komentáře: ChewieDC, ScarPoul(23.2.2010)

Relácií o varení je plný televízny program, tak nezaškodí jeden film, ako nevedieť variť, a predsa pripraviť chutnú večeru. Nakoniec, o jedlo tam ani nejde, hoci je v každom druhom zábere. Vzťah s rodinou sa pomaly ozrejmuje, keď slušná rodina cestuje za svojou nepodarenou dcérou, pričom stihne zájsť na fastfood aj pochovať veveričku. Alebo nepodarená rodina cestuje za svojou vyspelou dcérou? Film dostáva šťavu až prvou návštevou u černošskej rodiny, to je po polhodine, teda dosť neskoro. Z fóbie z neznámeho sa to nakoniec uzavrie ako oslava multikulti spoločnosti a práve to je asi jedným zo zmyslov oslavy dňa vďakyvzdania, čo je u nás celkom nepochopený americký sviatok.(4.6.2015)

• - Natočeno za 16 dní s rozpočtem 100,000$. Peter Hedge zaplatit 10$ za režii, 10$ za scénář a herci pracovali za 248$ na den. (HellFire)

• - Spoiler: Když April pláče na posteli poté, co její rodina ujede, měla původně říct: „Věděla jsem, že se to stane.“ Režisér cítil, že by to vypadalo, jakoby myslela na sebe spíše než na ostatní, čímž by popřela vše, co dosud udělala. Věta se nakonec překryla pláčem. (HellFire)

• - I když je film věnován Hedgesově matce, která umřela na rakovinu, je jediným pravdivým momentem z jejího života věta, kterou pronese o zpěvákovi „Smack Daddym.“ Tato slova pronesla v nemocnici, až na to, že mluvila o Barry Whitovi. (HellFire)