Večeře s April

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Laura Bauer

V programu jsem tento film zahlédl s popiskem komedie, a tak jsem si ho s cílem zlepšení nálady pustil. Ovšem nakonec jsem dostal o dost něco jiného, než jsem si představoval. A to v dobrém slova smyslu. Žádné speciální efekty, žádné animace za miliony. Obyčejný, až tragický příběh vystřihnutý ze života kolem nás s Katie Holmes v hlavní roli. Ačkoliv drama moc nemusím, tohle si bezpochyby zaslouží 4*.(9.1.2010)

Příjemný film s až vánočním kouzlem. Zpracování připomíná dogma styl a vytváří nesmírně civilní atmosféru, která do jisté míry maskuje zastrašující námět. Ten by v jiných rukou mohl skončit minimálně nedůstojně. Povedlo se herecké obsazení, kde dominuje Oliver Platt a samozřejmě nominovaná Patricia Clarkson. 90%(9.8.2005)

Jé, ona Katie Holmes není jenom hezká, ale umí i hrát? Proč to nepředvádí v jiných svých filmech? Hodně příjemnej film opět na téma "krev není voda". Opravdu hezkej a místy zábavnej příběh ze sousedství. Patricia Clarkson je naprosto vynikající, hlavně když její nemocná, umírající a se vším již smířená postava prokáže skvělý a nečekaný smysl pro humor (když požaduje po rodině vyrovnání se.... s evidentně špatným jídlem, které jim dcera/sestra/vnučka určitě naservíruje a nebo při prohlížení fotoalba). Příjemně strávený dnešní podvečer.(18.12.2008)

Vtipné to rozhodně nebylo, i když uznávám že mně nepřijde vtipné skoro nic. To však neznamená, že by to nebylo dobré. Sympatická a docela pěkná hlavní představitelka, povedený dabing, příjemný nenucený příběh, to všechno dává dohromady pohodový nadprůměrný film. Režisér jako jeden z mála pochopil, že neplatí vztah čím delší típ lepší a vtiskl filmu velmi příjemnou 81minutovou stopáž, kdy jsem se ani chviličku nenudil. Nádherných posledních asi deset minut po příjezdu rodinky do New Yorku bylo jen takovou třešničkou na krocanovi :-). 4*.(19.4.2008)

O tomto filmu snad nelze mluvit ani jako o nízkorozpočtovém. Lépe by se hodilo amatérský snímek. To ale v žádném případě neznamená, že není kvalitní. Scénář má v sobě velký potenciál, je hravý a přitom lidsky smutný. Některé situace by se daly rozehrát lépe či je ještě více vygradovat. Každopádně výprava na díkuvzdání na pozvání černé ovce rodiny April stojí za shlédnutí.(1.7.2012)

• - Scénárista a režisér Peter Hedges přijal Dereka Luka aniž by jej předtím viděl ve filmu Příběh Antwona Fishera (2002). Poté, co film shlédl, popsal jeho výkon jako nejlepší od doby, kdy viděl Leonarda DiCapria ve filmu Co žere Gilberta Grapea (1993). (HellFire)

• - Peter Hedges se nechal inspirovat příběhem o studentech, kteří si půjčili byt, aby tak spolu mohli oslavovat Díkuvzdání v Manhattanu. Trouba byla mimo provoz a tak chodili ode dveří ke dveřím ve snaze najít troubu, ve které by krocana upekli. (HellFire)

• - První vlastní scénář Petera Hedgese. Všechny ostatní byly adaptacemi. (HellFire)