Večeře s April

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Laura Bauer

Přiznám se, že jsem od tohoto filmu moc nečekala, zvlášť po přečtení ostatních komentářů. Ještěže jsem na tebe nedala, Prubnere! Večeře s April čerpá své kouzlo právě z toho, že je natočena na digitální kameru. Plnění krocana vám pak může připadat trochu jako dokument, ale o to je vtipnější a zajímavější. Z hereckých výkonů mě asi nejvíce zaujala mladá Alison Pill a to krátkou scénou - výrazem v obličeji, když jí matka řekne, aby už mlčela a nezpívala. Zápletka je jednoduchá, děj jde rychle kupředu a April nakonec nachází pomoc (stejně jako osadníci z Mayflower) u lidí jiné rasy i vyznání. Není na škodu si po záplavě "velkých" filmů s "velkými" poselstvími někdy dopřát taky film s poselstvím úplně prostým: Nezáleží na tom, jestli si rozumíme (jazykově či názorově), důležité je, abychom se měli rádi a naučili se spolu na světě žít... Hawk!(25.7.2005)

Příjemný film s až vánočním kouzlem. Zpracování připomíná dogma styl a vytváří nesmírně civilní atmosféru, která do jisté míry maskuje zastrašující námět. Ten by v jiných rukou mohl skončit minimálně nedůstojně. Povedlo se herecké obsazení, kde dominuje Oliver Platt a samozřejmě nominovaná Patricia Clarkson. 90%(9.8.2005)

Čekal jsem, že v tomhle filmu Katie Holmes předvede něco jinýho, než jak jsem na ni zvyklej (v každém filmu ji beru jako vážnou šprtku), ale ani po tomhle snímku, kterej mě jinak docela bavil (především díky Oliveru Plattovi), jsem na ni názor nezměnil a furt ji beru jako průměrnou herečku, která to podle mě nikam nedotáhne (i když, díky Batmanovi se přeci jenom možná někam dostane).(18.9.2005)

• darwin

Pieces of April je tak trochu piece of shit. Nezávislácký malý film o rozhádané rodině se střelenou matkou a "podařenou" feťáckou dcerou (Katie Holmes). Herecké výkony jsou chladné, až nepříjemné. Prim hraje pochopitelně Patricia Clarkson coby psychicky nevyrovnaná matka. Její postava je tak nepříjemná, že máte chuť ji po pár okamžicích bodnout tužkou do krku. Ani formální stránka film nezachraňuje. Krátkých 81 minut tak uteče jako voda a nezanechá ve vás žádný hlubší dojem.(12.12.2010)

Až neskonale jednoduchý príbeh, ktorý je postavený na najbanálnejšej zápletke akú som mal možnosť vidieť. Ale zase na druhú stranu si vôbec nemyslím, že je to zlé. Pretože jednoduchý film, svedčí o jednoduchých ľuďoch a ich zložitých problémoch. A práve v tomto je Hedges absolútne perfektný. Jeho postavy doslova dýchajú životom a aj keď je celý film až neskonale amatérsky ,tešíte sa na koniec a na vyústenie snaženia hlavnej hrdinky, v podaní perfektnej Katie Holmes. To dievča vie hrať. Vedľajšie postavy rovnako. Film je krísne cynický a krásne úprimný, hovorí o nutnosti a potrebe ľudí si pomáhať a tiež nám pripomína, že rodina je to najdôležitejšie. Síce nie taký pohodový ako neskorší Dan in real life, ale rozhodne je to viecej uveritelnejšie a tento film sa mi naozaj páčil.(22.3.2009)

• - První vlastní scénář Petera Hedgese. Všechny ostatní byly adaptacemi. (HellFire)

• - Spoiler: Když April pláče na posteli poté, co její rodina ujede, měla původně říct: „Věděla jsem, že se to stane.“ Režisér cítil, že by to vypadalo, jakoby myslela na sebe spíše než na ostatní, čímž by popřela vše, co dosud udělala. Věta se nakonec překryla pláčem. (HellFire)

• - Natočeno za 16 dní s rozpočtem 100,000$. Peter Hedge zaplatit 10$ za režii, 10$ za scénář a herci pracovali za 248$ na den. (HellFire)