Whisky s vodkou

Whiskey with Vodka

Komedie / Drama

Německo, 2009, 108 min

• Jinny

50 % Na komedii to moc vtipné není a žádné vyhrocené drama taky nečekejte (vyjma toho, že postavy na sebe občas začnou řvát). Největší devizou filmu je Henry Hübchen, který si roli postarší filmové hvězdičky s gustem vychutnal. Za tu hodinu a tři čtvrtě se toho popravdě příliš nestane. Whisky s vodkou je zkrátka celkem milý, ale taky celkem zbytečný fiilm.(28.10.2009)

DER FILM 2009 - Whisky mit Wodka / Whisky s vodkou - 11. 12. 2009 - kino Centrál - Hradec Králové - 50%(10.10.2009)

Opilá stárnoucí herecká hvězda zastavila na jeden den natáčení filmu a producent nařídil obsadit ještě jednou její roli – neznámým a tedy levným hercem – s tím, že se jeho záběry použijí v případě, že to problémová star nedokáže dotočit. Z téhle nezvyklé situace se zrodí řada absurdních i humorných situací. Čím víc toho víte o vzniku filmů, tím víc se budete bavit (70%).(15.7.2009)

44. MFF KV .. Scénář: Wolfgang Kohlhaase .. Nějak mne ten německý humor nesebral resp. tam ani moc humorných pasáží není. Spíše funkční jako pohled do zákulisí natáčení s jedním starším hercem, který má své výpadky a kde občas není nouze o vážnější výstupy. Tam jsou herci i scénář silní. Co dokáže whisky s vodkou se stejně nedozvíme, jdou zde proti sobě - nikoliv spolu.(7.7.2009)

Je tam spousta dobejch vtípků a hlášek, ale dost se to vleče a tenhle film je evidentně určen lidem na hranici šedesátky, pokud k nim patříte přidjete si minimálně hvězdičku. Já jsem na něj moc mladej.(28.10.2009)

• - Film získal na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary v roku 2009 cenu za Najlepšiu réžiu. (ecceHOMMO)