Jestli se rozzlobíme, budeme zlí

• český

Jestliže se rozzlobíme...

• italský

...Altrimenti ci arrabbiamo

• španělský

...y si no, nos enfadamos

• slovenský

Ak sa nahneváme, budeme zlí

Watch Out, We're Mad

Komedie / Akční

Itálie / Španělsko, 1974, 101 min

Bud Spencer a Terence Hill, legendární duo v legendární komedii. "Budem se přetlačovat." - "Ne." - "Ha, bojíš se že jsem silnější!?" - "No, hlavně v pase." Tohle je nestárnoucí klasika s nezapomenutelným soundtrackem. Skladba dune buggy od Olivera Onionse, mi zní v uších ještě teď. "Otevři" - "Nebo co, budete zlí?" - "My už jsme zlí!" Srdcová záležitost za 5 hvězd - Sranda od začátku do konce!(29.10.2017)

Také facky ako rozdávali Bud Spencer a Terence Hill sú v dejinách kinematografie jedinečné. Títo dvaja talianski borci sa objavili vo viacerých filmoch, v ktorých stvárnili sympatických týpkov, čo sa nevyhnú žiadnej fyzickej konfrontácii. Vytvorili jednu z najpopulárnejších filmových dvojíc. Robusný frfľoš Bud Spencer a blonďavý fešák Terence Hill. Kto by ich nepoznal? Snímok "Ak sa nahneváme, budeme zlí", ktorý v roku 1974 natočil režisér Marcello Fondato, patrí medzi ich najlepšie, najzábavnejšie a najznámejšie filmy. ***(20.1.2017)

Rozhodl jsem se, že se vrátím k filmům s Budem Spencerem a Terencem Hillem, a to se strachem, že po letech zjistím, jaká je to vlastně kravina. Jenže namísto toho jsem zjistil, že tahle dvojice je pořád skvělá, že pořád baví a že si musím těch jejích filmů sehnat více. Zábavné, parťácké a pořád vtipné i ve své absurditě.(25.4.2016)

O tomhle filmu, než jsem se na něj šel dívat v televizi, mi vyprávěla moje mamka, že když na něm byli za komunistů v kině, tak se ještě druhý den popadali za břicha. A popravdě řečeno musím uznat, že za komunistů to muselo být něco neobvyklého a absolutní vrchol jednoduchého humoru. Na mě to nezapůsobilo jako na moji mamku, ale měl jsem z toho naprosto vynikající pocit a bavil jsem se na jedničku(ostatně jak jinak by jste se chtěli s touhle dvojkou taky bavit?)....(29.9.2007)

"Vyžahneš pivo, sníš párek, vyžahneš pivo, sníš párek. Kdo to první vzdá, zaplatí a přijde o buginu." Z mého hodnocení je patrně jasné, že dávná nostalgie střelila objektivitě zleva jednu terencehillovku a následně ji zatloukla do země pořádnou budspencerovkou. Sem totiž objektivita nepatří, protože každému zfackování mafiánů kdysi nadšeně tleskaly mé dětské ručičky a mí potomci v tom dneska neméně nadšeně pokračovali. Na své první povedené setkání s touto dvojicí zkrátka neumím a nechci zapomenout. Lalalala-lala lalalala-lala - Bombombom bombombom.(12.4.2014)

• - Devátá spoupráce dua Spencer a Hill. (J.Trinity)

• - V Benově (Bud Spencer) garáži visí na stěně plakát Formule 1, na němž je zobrazeno BRM P160B Petera Gethina z Grand Prix Jihoafrické republiky 1972. (Robbi)

• - Film se u nás dočkal tří dabingových verzí. V kinech šel film v angličtině s českými titulky. Na konci 70.let vyrobila ČST dabing, kde hlavní postavy namluvili Jiří Zahajský (Bud) a Jiří Ornest (Terence). V roce 1993 vznikl nesynchronní dabing vyrobený pro TV Premiéra v hlavních rolích Jan Schánilec (Bud) a Pavel Trávníček (Terence). VHS dabing od společnosti Bonton Home Video v roce 1994 pak namluvili Jiří Zavřel (Bud) a Petr Oliva (Terence). (Stocki)