Jestli se rozzlobíme, budeme zlí

• český

Jestliže se rozzlobíme...

• Itálie

...Altrimenti ci arrabbiamo

• Španělsko

...y si no, nos enfadamos

(Španělsko)
  • slovenský

Ak sa nahneváme, budeme zlí

Watch Out, We're Mad

Komedie / Akční

Itálie / Španělsko, 1974, 101 min

Konečně spokojenost. Po sérii těch „méně dobrých“ filmů mé oblíbené dvojice jsem se dostal k jednomu z mých nejoblíbenějších kousků. Již úvodní závod nabízí parádní podívanou, kterou scénárista okořenil několika solidními hláškami a ve chvíli, kdy se na scéně objeví skupina gangsterů započne klasická komedie, na kterou jsme zvyklí. Pěstní souboje, honičky, vzájemná nevraživost – to všechno tu samozřejmě nesmělo chybět. Oba herci opět předvádí slušné výkony, milovníci starých aut i motorek si přijdou na své. Samozřejmě tu nechybí ani jistá teatrálnost, která po letech už nemá to správné kouzlo, ale i tak dávám lehce nadprůměrné hodnocení. 70%.(27.11.2015)

Můj nejoblíbenější film s Hillem a Spencerem. Nevím, zdali je právě tahle komedie proslavila, ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co nám tato dvojice kdy nabídla. Nechybí klasické bitky, které se objevují snad v každé komedii italských komiků. Velký neřeší když nějakou tu ránu slízne, útočníkovi jí totiž oplatí pětkrát větší razancí. Štíhlý se zase ranám uhýbá s akrobatickou lehkostí a teprve pak zaútočí. Za dvě nejlepší scény považuju marnou snahu odstřelovače Paganiniho, poslat ústřední dvojici do věčných lovišť a také vystoupení sboru za nápěvu la-la-la-la.(11.4.2007)

Komedie, která má potenciál pobavit, bez ohledu na to, ve kterém století se na ni koukáte a kolikrát jste ji už viděli. Když jsem se dozvěděl, že se Bud Spencer odebral na věčnost a s hrůzou jsem zjistil, že u něj nemám ohodnocený jediný film, tak bylo takřka moji povinností, se na jeho nejlepší počin kouknout. Zřejmě už jsem snímek v dobách mého mládí po kouscích viděl, neboť se mi sem tam během sledování vracely vzpomínky. Terence Hill a Bud Spencer tvoří jednu z vůbec nejkomičtějších dvojic filmového světa. Hrozně jim to společně sluší a je radost sledovat kterak se doplňují. Vůbec nejvíce se mi asi zamlouvalo jejich předvádění se na pouti. Ze snímku vyzařuje neskutečně pohodová atmosféra, která zaručeně pronikne do srdce každého diváka. Pochválit musím i neskutečně chytlavou ústřední píseň o "dune buggy", kterou si broukám i den po zhlédnutí. Ke konci jsem měl pocit, že se snímek začíná trošku táhnout, proto nejdu s hodnocením přes 3 kousky.(20.7.2016)

Hill a Spencer aneb co se stane když jim zničíte jejich milované auto. Je to zase neuvěřitelná zábava plná rvaček a humoru. NAvíc tady se objevý i ďábelský Pleasence, který podává zase super výkon. Humor je azse jednoduchý ale bombový. A scéna v posilovně je boží. Jediné co my trochu vadilo byla hudba, sice ta úvodní písnička byla dobrá ale nemusel bych jí slyšet prakticky každých 20 minut. Silnějších 4*.(24.11.2010)

O tomhle filmu, než jsem se na něj šel dívat v televizi, mi vyprávěla moje mamka, že když na něm byli za komunistů v kině, tak se ještě druhý den popadali za břicha. A popravdě řečeno musím uznat, že za komunistů to muselo být něco neobvyklého a absolutní vrchol jednoduchého humoru. Na mě to nezapůsobilo jako na moji mamku, ale měl jsem z toho naprosto vynikající pocit a bavil jsem se na jedničku(ostatně jak jinak by jste se chtěli s touhle dvojkou taky bavit?)....(29.9.2007)

• - Scéna se zapáleným autem, které Bud a Terence jedou uhasit do myčky byla natáčena s vozem Ford Escort MKI Mexico. (Stocki)

• - Červenou "dunovku" vytvořila v roce 1970 belgická firma Apal a dala ji název Buggy LG. [zdroj: Svět motorů] (R.A.D.E.K)

• - Jednu z ústředních skladeb “Dune Buggy“ napsal S. Duncan Smith a text Marcello Fondato. Zpěv poté obstarali italští hudebníci – bratři Guido a Maurizio de Angelis, též známí jako Oliver Onions. (Stocki)