poster

Le Monde selon Monsanto (TV film)

 • Německo

  Monsanto mit Gift und Genen

 • Slovensko

  Svet podľa spoločnosti Monsanto

 • USA

  The World According to Monsanto

Dokumentární

Francie / Kanada / Německo, 2008, 108 min

 • Fanucci
  *****

  Geneticky modifikované plodiny, růstové hormony pro dobytek..dle odborníků a objektivních studií potenciálně velmi nebezpečné pro lidské zdraví. Dle nadnárodního gigantu Monsanto a americké Správy potravin a léčiv (FDA) je vše v pořádku. Prosazování zájmů v USA - např. klíčových zákonů týkající se genetické modifikace - se Monsantu daří prosazovat díky mimořádně silné lobby v americké legislativě a svým lidech v FDA. Někteří z nich vystřídají pozici v soukromém sektoru (Monsantu a dceřinných společnostech) a státním sektoru (FDA, Congress) i několikrát za život...Opravdu zajímavý dokument o prorůstání soukromého sektoru s veřejným a o "neexistujícím" konfliktu zájmů osob, které byli v prosazování zájmů Monsanta a podobných firem klíčové. Vít Bárta by se mohl učit - takto se to dělá správně;-) Monsanto úspěšně dodává geneticky modifikovaná semena plodin a vytlačuje farmáře s nemodifikovanými plodinami. Vytváří si tak postupně monopol a poptávku po svých dalších produktech, protože bez správných pesticidů a přesném "monsantovském" postupu farmářům nevyroste vůbec nic...(16.5.2011)

 • ladno
  *****

  Dokument je podaný veľmi vecne a odborne, sprvu pôsobí veľmi nestranne, avšak postupne odhaľuje nepeknú pravdu o spoločnosti Monsanto. Nadnárodné koncerny ma vždy svojou drzosťou a neohľaduplnosťou fascinovali a vyzerá to tak, že Monsanto je jeden z najneohľaduplnejších. V zhrnutí: Vieme čo jeme? Nie. Pomáha niekomu koncern Monsanto (okrem seba)? Nie. Prevyšujú pozitíva chemizácie negatíva? Nie. Pomáhajú chemikálie podnikateľom? Nie. Dá sa s tým niečo urobiť? N-I-E. 95%(16.7.2013)

 • Marek1991
  *****

  Mohol by som napísať veľa a rozobrať jednotlivé časti, no myslím, že stačí ak si to pozriete a urobíte názor sami s prípadným dohladaním informácií zo všetkých strán a začne konať tak, aby ste čo najviac znížili dopady zlého alebo ich odstránili. Toto je vážny dokument, ktorý poodhaľuje správanie jednej z mnohých podobných korporácií, nezatvárajte si pred tým oči. Je kvalitný a odporúčam ho druhým.(3.4.2013)

 • Dragoni
  ****

  Téměř dvouhodinová anti-reklama na nadnárodní společnost Monsanto, která se "proslavila", díky svému produktu Roundup (herbicid), který se používá přes 30 let a jeho negativní účinky, které se tato již zmíněná společnost snažila utajit na sebe nenechaly dlouho čekat(nemoci, úmrtí atd:.) a vyvolala velkou vlnu nevole proti této firmě, která je známá i svým financováním vysokých politiků ve vládě a korupcí.(15.3.2014)

 • Burdock
  odpad!

  Neobjektivní lživá agitka. Zde je například něco k herbicidu Roundap, o kterém je velká část dokumentu: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=6590 nebo ke kontaminaci Tryptophanem v roce 1989 http://en.wikipedia.org/wiki/Showa_Denko#Tryptophan_contamination Už jenom porovnáním faktů s tvrzeními v dokumentu snadno dojdete k závěru, jak nebetyčně se v tomto dokumentu lže.. (doplněk: Navíc, evidentně spoustu tvrzení vytrhávaj z kontextu a přeinterpretovávaj spoustu informací tak, jak se jim to hodí. Je to krásně vidět i na způsobu vedení rozhovorů s „protivníky“ a jejich střihu, ty jsou jak z učebnice pro manipulativní dokumentaristy.)(9.5.2013)

 • - V slovenskom dabingu nahovorila autorku a novinárku Marie-Monique Robin Kamila Magálová, ktorá sa na ňu dokonca aj podobá. (Autogram)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace