Le Monde selon Monsanto

(TV film)
  • Německo Monsanto mit Gift und Genen (více)

Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom. Dnes je spoločnosť Monsanto svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravín a s nimi spojeného herbicídu Roundup... (oficiální text distributora)

Marek1991

Mohol by som napísať veľa a rozobrať jednotlivé časti, no myslím, že stačí ak si to pozriete a urobíte názor sami s prípadným dohladaním informácií zo všetkých strán a začne konať tak, aby ste čo najviac znížili dopady zlého alebo ich odstránili. Toto je vážny dokument, ktorý poodhaľuje správanie jednej z mnohých podobných korporácií, nezatvárajte si pred tým oči. Je kvalitný a odporúčam ho druhým. ()

Burdock odpad!

Neobjektivní lživá agitka. Zde je například něco k herbicidu Roundap, o kterém je velká část dokumentu: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=6590 nebo ke kontaminaci Tryptophanem v roce 1989 http://en.wikipedia.org/wiki/Showa_Denko#Tryptophan_contamination Už jenom porovnáním faktů s tvrzeními v dokumentu snadno dojdete k závěru, jak nebetyčně se v tomto dokumentu lže.. (doplněk: Navíc, evidentně spoustu tvrzení vytrhávaj z kontextu a přeinterpretovávaj spoustu informací tak, jak se jim to hodí. Je to krásně vidět i na způsobu vedení rozhovorů s „protivníky“ a jejich střihu, ty jsou jak z učebnice pro manipulativní dokumentaristy.) ()

ladno

Dokument je podaný veľmi vecne a odborne, sprvu pôsobí veľmi nestranne, avšak postupne odhaľuje nepeknú pravdu o spoločnosti Monsanto. Nadnárodné koncerny ma vždy svojou drzosťou a neohľaduplnosťou fascinovali a vyzerá to tak, že Monsanto je jeden z najneohľaduplnejších. V zhrnutí: Vieme čo jeme? Nie. Pomáha niekomu koncern Monsanto (okrem seba)? Nie. Prevyšujú pozitíva chemizácie negatíva? Nie. Pomáhajú chemikálie podnikateľom? Nie. Dá sa s tým niečo urobiť? N-I-E. 95% ()

Dragoni

Téměř dvouhodinová anti-reklama na nadnárodní společnost Monsanto, která se "proslavila", díky svému produktu Roundup (herbicid), který se používá přes 30 let a jeho negativní účinky, které se tato již zmíněná společnost snažila utajit na sebe nenechaly dlouho čekat(nemoci, úmrtí atd:.) a vyvolala velkou vlnu nevole proti této firmě, která je známá i svým financováním vysokých politiků ve vládě a korupcí. ()

poet

Pomerne dosť komplexný dokument podaný miestami až príliš odborne pre obyčajných ľudí, ale kto dáva pozor tak si odnesie určite niečo čo ho zaujme... Ten kto ovládne svet cez potraviny už nepotrebuje vojnu. Je až neuveriteľné akú silu dokáže mať jedna veľká korporácia a koľko ľudí v zaujme svojho biznisu dokáže odstaviť. ()

• V slovenskom dabingu nahovorila autorku a novinárku Marie-Monique Robin Kamila Magálová, ktorá sa na ňu dokonca aj podobá. (Autogram)