Reklama

Reklama

Série(7) / Epizody(156)

Obsahy(1)

Příběh se odehrává v New Yorku, přesněji v kanálech tohoto rozsáhlého města. Přesuneme-li se hlouběji do minulosti, začíná příběh v domě mistra Yoshiho a jeho krysího miláčka Třísky. Mistr Yoshi je mistrem starodávného a velice ceněného umění v Japonsku, umění ninjitsu. Malá krysa v kleci napodobuje jeho umění při tréninku. Yoshi má plno nepřátel, protože je mistrem umění, který každý žák obdivuje a rád by se mu vyrovnal. Yoshi však ukrývá jisté tajemství, které zároveň i chrání a s ním i jisté bytosti, které se však Oroku Saki alias Trhač snaží zničit. Jenže Hamato Yoshi je věrný svým závazkům a tajemství brání do posledního dechu, proto se ho Trhač jednoduše zbavuje.
Tříska poté utíká z domova do kanálu, kde objeví čtyři želví mláďata namočené ve zvláštní tekutině. Pokouší se je očistit a sám se tak potřísní radioaktivní látkou. Od té doby už nic není jako dřív. S přibývajícími roky se z malých želviček stávají ohromní mutanti a z malé krysy se nyní vyvinul velice inteligentní učitel a milující otec čtyř želvích hrdinů. (ČSFD)

(více)

Recenze (35)

WANDRWALL odpad!

všechny recenze uživatele

Želvy mě nikdy nechytily. Asi proto, že jsou pro mě jejich počínání moc čitelná. ale pro maličké děti, co se seznamují se světem, tak mouhou být vodítkem, informátorem o stavu našeho žití... Vždyť sám jsem tím prošel, tak bych se za lumpa považoval, kdybych to neřekl! Když už jsem řekl A musím i D.... ()

melloun 

všechny recenze uživatele

Za původním seriálem a komiksy zaostávají tyhle „nové” želvy o parník. Nejenže nemají oči a ústřední znělka je příšerně otravná, ale navíc si dovolují poměrně značně pozměnit příběh. Například si dobře pamatuji, že Tříska býval dříve člověk znalý bojového umění a ne prachobyčejná krysa jak je prezentováno zde... ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

4. disk je kvalitativně úplně někde jinde než předchozí naivní zábava pro nejmenší, kde stály za zmínku víceméně jen scény s Mistrem Třískou a Foot ninji. Snad se ve stejném duchu ponese i zbytek seriálu. **** by Želvám ninja slušely víc. Možná to nebude taková moralizující slátanina s momenty, které snad musí přijít stupidní i desetiletýmu capartovi, jak se ze začátku zdálo. ()

Newark 

všechny recenze uživatele

Není to ono. Nemá to šmrnc. Neosahuje to nic zajímavého a poutavého jako staré dobré želvy. Příběh moc obyčejný s mírnými rozpory s původními želvami a postavy mají příliš klišé chování. Tento seriál byl vydán jako další americký komerční produkt, který svou kvantitou zabírá místo lepším a poutavějším věcem. Možná malé děti se na to mohou koukat, ale hned od malička je kazit špatným produktem nemá smysl :-D ()

fablefavorit 

všechny recenze uživatele

Bezpochyby nejlepší televizní želvy, o "kapánek" temnější a brutálnější, než jejich veselí předchůdci z konce 80. let. Leo, autoritativní vůdce, Mike, veselý benjamínek, Donnie, génius na gadgety a Raph, agresivní hovado. Každý z želvích bratrů je jiný a podle jejich povah se odvíjí i jejich bojové styly, síly a slabiny. Do toho připočtěte záporáky všech barev a velikostí a máte ideální recept pro seriál, který má grády, a který vás bude bavit od začátku do konce. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (10)

  • Táto epizóda je inšpirovaná komiksom "Donatello - Teenage Mutant Turtle  #1" z roku 1986 vydavateľstva Mirage, (donnie22)
  • V původním seriálu Želvy Ninja (od r. 1987) je Splinter muž, který se proměnil v krysu. V tomto sériálu je Tříska zmutovaná krysa. (JORDY)
  • V příběhu, který se skládá z několika dílů a ve kterém želvy bojují v mezigalaktické aréně, se objeví postava ninjy zajíce, známé komiksové postavičky Usagi výtvarníka Stana Sakaie, který si v jednom svém dřívějším komiksu s myšlenkou spojit Usagiho s ninja želvami pohrával. (Landauer)

Reklama

Reklama