Želvy ninja (TV seriál)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Jižní Korea, 2003–2009, 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

I když mám modernější podobě seriálu sem tam co vytknout, musím říct, že "modernizace", kterou želvy oproti své původní seriálové předloze prošly, je vcelku líbivá. Oproti té dřívější působí Ninja Želvy (nejen) v soubojích více "nadupaně" a opravdově, statečně a ne legračně dětsky. Je to už prostě pro odrostlejší děti. Navíc už mají i chytře upnuté chrániče loktů a kolen a také samotné části jejich zbraní se nesou v příslušných barvách svého majitele, což působí opravdu moc hezky. Překvapeni budete asi nejvíce z Trhače, jehož původ je naprosto jiný, než v původním seriálu a osvětlí vám, proč v seriálu tak dlouho chyběl jeho původní spojenec Krang : )(12.3.2013)

Želvy podle předlohy, aneb druhý seriál, který se více drží toho, jak to v komiksu bylo. Ten klasický seriál, co si ho pamatujeme byl spíše komediální hříčka pro děti, tady je to temnější. Žádný Krang, Bebop a Rocksteady. Na tenhle seriál navazuje i film TMNT. Viděl jsem ale dvě sezóny, ale zatím to jde.(29.2.2012)

Za původním seriálem a komiksy zaostávají tyhle „nové” želvy o parník. Nejenže nemají oči a ústřední znělka je příšerně otravná, ale navíc si dovolují poměrně značně pozměnit příběh. Například si dobře pamatuji, že Tříska býval dříve člověk znalý bojového umění a ne prachobyčejná krysa jak je prezentováno zde...(8.6.2010)

Ze začátku se mi to celkem líbilo, ale později seriálu začnou podlamovat nohy opravdu stupidní věci jako že normální kanálová krysa zná bojová umění, nebo že je Casey Jones poznamenaný tím že jeho otci vypálil gang obchod a on je za to dosmrti nenávidí? Kvůli tomu? Kdyby v tom obchodu byl jeho otec, tak to je jiná, ale tohle vypadalo opravdu stupidně :). Dále tu schází staré dobré postavy jako Rocksteady, Beebob, Krang, Technodrom...takhle bych mohl pokračovat dál. Vím že v tu dobu na tyto charaktery nebyli práva, ale přesto tam člověku chybí. Jako plus rozhodně vidím propracovanost charakterů jednotlivích želváků, Raphael je pěkná svině :). April mi připadá dospělejší a ne tak uřvaná jako v prvním seriálu a potěší že se ukáže i Dr. Backster Stockman se svími myškami. Jo a hudba nesahá původní uvodní znělce ani po kolena, je opravdu šílená. Stejně jako Transformers ani nový želváci nepřekonávají svojí původní předlohu.(19.6.2009)

Akčnější, vulgárnější, vtipnější a temnější, než starší seriál pro děti. Sice neobsahuje většinu starých záporných postav, za to si jich vymyslel stovky nových. Sice zahrnuje více sci-fi prvků (nebo spíš strašně moc sci-fi prvků), ale co, ať si želvy bojují s ufounama na mezigalaktickém Mortal kombatu do syta. Prostě to má něco co starý seriál neměl - šťávu.(9.8.2011)

• - V původním seriálu Želvy Ninja (od r. 1987) je Splinter muž, který se proměnil v krysu. V tomto sériálu je Tříska zmutovaná krysa. (JORDY)

• - Scéna v 1. epizóde 1. série s názvom „Things Change“, keď sú korytnačky pripravené na boj s gangom Purpurových drakov, je inšpirovaná prvým  číslom pôvodného komiksu „Teenage Mutant Ninja Turtles, Volume One Issue #1“ Kevina Eastmana a Petera Lairda, z roku 1984. (donnie22)

• - 16. epizóda s názvom "The King" je venovaná pamiatke kráľovi komiksov, legendárnemu americkému výtvarníkovi Jackovi Kirbymu. (donnie22)