Reklama

Reklama

Letadlová loď Enterprise

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární / Válečný
USA, 2006, 10x54 min

Obsahy(1)

Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945.
Série amerických dokumentárních rekonstrukcí:
1.-Pearl Harbor
2.-Midway
3.-Ve spárech nepřítele
4.-Krvavé ostrovy Santa Cruz
5-Sama proti Japonsku
6.-Šedý přízrak
7.-Pekelné kladivo
8.-Den "D" v Pacifiku
9.-Bitva v Leytském zálivu
10.- Kamikaze (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Echelon1 

všechny recenze uživatele

Počítačové scény sú veľkolepé, rozprávanie tiež zaujme. Mínusom sú hlavne značne opomenuté bitky v "okolí", i keď sa pritom udiali dosť zásadné veci. Chápem, že to sleduje predovšetkým USS Enterprise, lenže dať prednosť šou pred informáciami na dokument nie je dobrá voľba. 4*, hlavne za veľkolepú a pútavú výpravu. Je to o lodi US-Navy, možno by prospela nejaká výpoveď, či záznamy či nebodaj výpovede od Japonských pilotov či námorníkov ale že by to bol až tak strašný patos, mi nepríde (to ste ešte nevideli Letečtí stíhači v boji). Nemal som z toho taký pocit, naopak, drží sa to celkom argumentmi historických udalostí a priebehov bitiek. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Váhal jsem mezi 2 až 3, ale nakonec jsem šel z hodnocením dolů. V dokumentu je sice mnoho zajímavých informací, ale zabalených do typické americké agitky, ještě tam chyběl hrdinný voják zapomenutý za nepřátelskými liniemi, na jehož obnošeném svetru bylo morseovkou napsáno "Odvahu, mami" aj. (vypůjčeno z jiného snímku, víte z kterého?). Nad tím bych trochu přimhouřil oko, ale ukrutně mi leze na nervy to neustálé opakovaní, pořád a pořád dokola. Zapomínám a s věkem se to bude asi zhoršovat, ale tak rychle zase ne. Kdyby toto někdo vystřihl, dokument by byl celkově o půlku kratší a získal by na dynamice. P.S. Nevím co by z dokumentu zbylo, kdyby se z něj vystříhala propagandistická místa... ()

Reklama

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Dôstojný príspevok do dejín 2.svetovej vojny, ale množstvo počítačovej štylistiky sa veľmi vzďaľuje samotnej výpovednej hodnote. Tie spomínané PC techniky sa hodia len do niekoľkých štatistických a retransformačných ukazovateľov. Zohnať o čosi viac záberov, rovnovážne zosystematizovať a bolo by to moc fajn. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak předně, je to americký seriál. Amíci od Midway začli Japíky hnát od atolu k atolu. Nešlo to beze ztrát, Japonci byli tvrdý nepřítel nicméně to Amíci nakonec zvládli. Ani já nesnáším patetyčnost a jejich někdy s hysterií srovnatelný patriotismus. Ale ti hoši od námořnictva, letectva, námořní pěchoty ad. to prostě zmákli. Mají nač být hrdí. Letadlová loď Enterprise si tento dokumentární pomník jistě zaslouží a hlavně všichni muži co na ni sloužili. Animace byly na slušné úrovni a reálií neznalému divákovi pomohly přiblížit všechny ty třídy torpédoborců, typy letadel, ráže děl atd... Mně osobně na amerických seriálech nejvíce sejří to neustálé opakovaní. Seriál byl v domovině jistě procpán hutnou reklamou na cokoliv a tak obsahuje mnoho předělů. Po každém předělu zřejmě z obavy, že americký divák po reklamě na boty či čoko tyčinku zapomněl co bylo před deseti minutami je posledních pět minut děje zrychleně zrekapitulováno. Bohužel u nás seriál běží prakticky bez reklam, ale opakovačky po předělech nabíhaly ustavičně. To obzvláště pozorného či reálií znalého diváka musí jednoznačně iritovat. To byl problém i u Leteckých stíhačů.... Každopádně milovníkům historie rozhodně doporučuji ke shlédnutí! U mne je to za tři palubní Corsairy. * * * ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ve výsledku je dokumentární série mnohem lepší než např. nedávno uvádění Letečtí stíhači v boji, tedy méně vlastenecky nabubřelá, patetická a tendenční, nicméně hluboké přesvědčení o tom, že Američané mají lepší zbraně, vojáky, výcvik, techniku a zcela jistě i mozky a koule, se celým cyklem vine naprosto zřetelně. Na tenhle emočně zaujatý styl jsem už poněkud alergický, zlatá BBC. Celkový dojem: 55 %. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama