Tajemný střelec

Douglas Curtis

Jere Huggins

Scénografie:

Daniel A. Lomino

hodnocení 90%.. Po všech stránkách výborný western s dojemným koncem, který se může směle měřit s těmi nejlepšími westerny 90. let. Má prozatím nízké průběžné hodnocení (57% - 41 hodnocení), ale tím se nenechte zmást. Pokud máte tento žánr alespoň trochu rádi, budete spokojeni. A abych nezapoměl, Lance Henriksen v titulní roli podal skvělý výkon.(13.12.2007)

A pozrime sa na to. Kto by to bol povedal, že taký malý a chudý pišišvor ako L. Henriksen, dokáže tak bravúrne a s majestátnou charizmou zahrať vetrom ošľahaného, drsného pištoľníka? Klobúk dole... Síce ide o remake filmu The Gunfighter (1950) no mne to svojou myšlienkou a niektorými motívmi pripomenulo aj snímok Na pravé poludnie (1952) s G. Cooprom. Tiež tu krásne demonštrovala ľudská zbabelosť a všeobecná neochota chudákovi šerifovi pomôcť. Pomoc prišla až od niekoho, kto síce nemal až tak úplne čisté svedomie, no srdce mal na správnom mieste - od tajomného strelca, aj keď to chcelo nejaký ten čas na rozmyslenie... Skrátka úchvatne drsný L. Henriksen tu valcuje aj prípadné chybičky jednoduchého scenára a priemernej réžie. Nadpriemer. 75/100(25.5.2017)

Průměrný, spíš lehce podprůměrný zapomenutý western se starým Henriksenem jako vysloužilým superrychlým pistolníkem, který vycestuje za svojí bejvalkou s dítětem. Ačkoliv už v úvodní scéně vypadá Henriksen jako nějakej vágusák z podmostí, není to v tomhle filmu to nejhorší. Nejhorší je to, že se tam prostě neděje nic divácky atraktivního a dialogy postav jsou naprosto bezduchý plky, který lze v obměněné podobě slyšet v každým druhým filmu. Většina herců ve filmu (anebo postav, těžko říct, protože většina herců jsou neznámý nuly z ulice) je navíc nesympatická a háže Henriksenovi (resp. jeho postavě) klacky pod nohy, aby je pak všechny zachránil v epickým finále. Chápu, o co se Ferguson pokusil, ale v tomhle filmu to prostě nefungovalo. Mírným plusem je, že Henriksenův pistolník je sice charakterní postava, ale rozhodně to není žádnej dobrák, což ve filmu min. dvakrát předvede a byl to záblesk v temnotě nudy.(15.9.2016)

• kingik

Když se chcete ukousat nudou sáhněte po tomto nedomrlém westernu jehož námět nevypadal zle, ale jinak to dopadlo tristně. Lance Henriksen to zachránil svým charisma, ale jinak se tady umrle putuje po krajině, od jednoho obrazu do druhého a to naprosto nevzrušivě. Režisér Larry Ferguson zřejmě na režisérské sesli usnul a pomocní režiséři to dotočili za něj a řekli si, že na tu hrůzu se stejně podívá jen hrstka diváků a hlavně, že to budeme mít za sebou. Ten film podle toho tak vypadá. Žádné přestřelky pistolníků, žádné podařené scény v prachu prérie, žádné napětí, prostě jen ukrutná nuda bez nápadu a když usnuli tvůrci, diváci je budou také následovat. 40%(17.5.2012)

Prečo to konečne nepovedať už raz nahlas – zvrásnený Bishop Henriksen je pre mnohých z nás Bohom a ak jeho meno vidíme v titulkoch hocijakého filmu hocijakej podradnej úrovne, rozpočtu a žánru, tešíme sa. A obstál aj vo westerne, v ktorom sú si postavy mrazivo isté svojim víťazstvom (úvodné prehováranie provokatérov, aby upustili od prestrelky, inak umrú). Čo viac chcieť – krásne kone, nádherná príroda, pekné ženy, tvrdí muži, charizmaticky vyzretý hrdina, kolt, večera v krčme chutiaca ako kravské šťanky...(15.7.2006)