Krvácející (neoficiální název)

Fantasy

Francie / Kamerun, 2005, 92 min

Jean-Pierre Bekolo
  • =woody=

Dobré ponocování, tenhleten filmek předčil všechna má očekávání! Námět je šílený, produkce levná, výroba amatérská, jako nějaká školní práce studenta famu.. Ale co já vím, třeba je to vrchol Kamerunské tvorby - jiný film z těchto končin jsem totiž neviděl. Jelikož je to Bekolův třetí počin, jen těžko si lze představit, jak vypadají ty předchozí. Je tedy až neuvěřitelné, že má snímek uhrančivou atmosféru, kterou podtrhuje hudba - nebo spíš píseň, stejně tak otravná a nepříjemná, jako vtíravá a přesně padnoucí. Vše, co je na plátně k vidění, od začátku do konce překvapuje - vše je tak jiné a neokoukané, herci, filmařské postupy.. Takový bizarní guláš už jsem dlouho nejedl! Ale čas od času je příjemné okusit něco, co jste ještě neměli. ;-) Mějte se filmově. Woo.(28.4.2012)

• HanaM.

Na úvod bych chtěla říct, že jsem moc vděčná za možnost vidět film z africké kinematografie, a že rozumím, že jako Evropanka nemůžu tento film do detailu pochopit. Díky filmu Krvácející jsem si však uvědomila, jak jsou i filmy, které považuji za velmi špatné, dokonalé, technicky zvládnuté a pochopitelné. Krvácející, byl pro mne jakýmsi gulášem velmi špatného pokusu o pornografii (ano, trapné scény, které mají ztvárňovat sex, i když jsou herci v intimních partiích po celou dobu oblečení), ještě horšího pokusu o akční film (opravdu nepůsobí dobře, když jsou při scénách, kde mají hrdinky létat, vidět nosné popruhy), no a to ani nemluvím o velmi hloupém a předvídatelném příběhu, scénami s ochutnáváním lidského masa a ani ne ochotnických hereckých výkonech. Můj první odchod z kina ještě před koncem filmu.(1.4.2014)