Smrt a život Charlieho St. Clouda

Charlie St. Cloud

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

Tak tohle je první pořádná a vážná role Zaca Efrona a je vidět, že mu fakt sedla. Nejdřív jsem si říkala on a drama - to k sobě moc nejde, ale mýlila jsem se. Filmu opravdu nemám co vytknout, snad jen trochu nedotaženej konec, ale co už. Hudba, herci i kamera byla naprosto super. Takže dávám 90%. A těšim se na další dramata se Zacem. Tohle musim mít v top 10.(19.12.2011)

• B-Boy1

spomedzi všetkých tých mladých v sračkoidno-amerických filmoch začínajúcich svoju kariéru sa mi Efron pozdáva asi najviac, ničmenej tento film nemá veľa toho ponúknuť...príliš sentimentálny a často na-hlavu-postavený a s realitou nič-spoločné-nemajúci a taktiež klišé-ponúkajúci...ale hudba celkom ušla...takých 50-55%(13.8.2012)

Tak jsem si pustila dalšího hezounka a zůstala jsem jenom čumět - ze Zaca Efrona se stal sympatický herec (opravdu herec), na kterého se navíc moc hezky kouká. Film jako takový je příliš plochý, postrádá hloubku, navíc má silný začátek a postupem času ztrácí grády. Fantasy rovina je až moc jednoduchá a nedomyšlená. Ve finále je film (především díky Zacovi) dobrý průměr, váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky.(20.6.2013)

No, a co napsat o tomhle :-) Je to hodně roztomilý a docela kouzelný (tím nemyslím nadpřirozeno). Drama to je, ale jenom nějak do poloviny filmu, protože pak hned víte, jak to skončí. Věřím, že kniha je o hodně lepší a ve skutečnosti, dostal jsem chuť si ji přečíst. Pokud byl tohle záměr, tak to na mě zafungovalo. Bohužel, Efron nezvládá vypjaté situace a jelikož je jediná postava, která z tý obrazovky nevypadne, tak začne být postupem času i trochu otravný. Ať už vás ke shlédnutí přesvědčuje jakýkoliv jiný herec, ta na ně zapomeňte, protože ostatní postavy jsou opravdu okrajové a takové...nevybarvené. Kim Basinger je tam například cca. 4 a půl minuty. Ale Zac Efron není hrozný herec, to by se Začík mohl na mě naštvat. Nechám tedy na vás, jestli máte zrovna náladu koukat na něco hodně přeslazeného, co by zrovna tak přeslazené být nemuselo. Je to ale jednoznačně příjemné a zvláštním způsobem podmanivé.(31.1.2015)

• teutates

Neviem čo podnietilo moju myseľ aby som sa na to pozrel, ale asi to bola nuda. Nuda, ktorú nezabila ani táto nuda. Tragický príbeh Charlie-ho, ktorý sa nevie spamätať zo smrti svojho brata. Pri ranných nácvikoch behá mráz po chrbte ako to Charlie prežíva... dokonca nadobudne časom schopnosť. Nielenže vidí mrtvých ale aj tzv. "na pol cesty death" noo a v tomto jeho mysľovom zhone pomôže ďalšej "milovanej" osobe. Tragédia strieda happyend, čo viac si priať, no nie? 3-4/10 Zac bude Steers-ovým miláčkom, uúu...(15.5.2011)

• - Kim Basinger přijala roli Claire St. Cloud až po naléhání své tehdy 15leté dcery Ireland, která jí řekla: "Co, nejet do Vancouveru a nehrát mámu Zacu Efronovi? Jseš blázen?" (Agatha)

• - Zac Efron sa zriekol úlohy vo filme Footloose (2011) a krátko nato prijal úlohu vo filme Charlie St. Cloud. Svoje účinkovanie potvrdil počas udeľovania ocenení Kid´s Choice Awards 2009. (ThomasCrown)

• - Koncept scenára napísali Craig Pearce, James Schamus a Lewis Colick, ale konečnú verziu vytvorili Pearce a Colick. (ThomasCrown)