Smrt a život Charlieho St. Clouda

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

• TeeAge

|| Scenár: Craig Pearce / The Death and Life of Charlie St. Cloud by Ben Sherwood | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: Marc Platt, Ben Sherwood | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Relativity Media | Rozpočet: 44 miliónov $ | Tržby: 47,749,933 $ || Paradoxom filmu je obrátená emočná gradácia - začiatok je silnejší než koniec. Experimentálne pseudo-fantasy prvky miestami zabíjajú už zo základu krívajúci dej. Zac to tiahne z celých gúľ, Amanda je príjemná ako herecky, tak i pre oči. Okrem obrazovej farebnosti však nič viac, než jedno videnie v sobotu po obede.(16.4.2011)

Tak jsem si pustila dalšího hezounka a zůstala jsem jenom čumět - ze Zaca Efrona se stal sympatický herec (opravdu herec), na kterého se navíc moc hezky kouká. Film jako takový je příliš plochý, postrádá hloubku, navíc má silný začátek a postupem času ztrácí grády. Fantasy rovina je až moc jednoduchá a nedomyšlená. Ve finále je film (především díky Zacovi) dobrý průměr, váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky.(20.6.2013)

Zvláštní film, který plyne hodně dobře, takže to uběhne jako nic. Jenže celkově je to taky takové nic. Jako drama s mysteriozním podkreslením je to pěkné, jenže pořád jakoby tomu něco chybělo. Dobře se na to dívá a přesto to není nijak skvělý zážitek. Je to pěkně natočeno a i tak je to příběhově a obsahem chabé. Docela rozpory. Jenže je to takový celkově příjemný film na poklidý večer. Navíc Ray Liotta i Kim Basinger se svýmí krátkými cameo vstupy taky potěšili, přestože filmu spíše jen propujčili svá zvučná jména. Neměli prostor na to něco předvést. Zac Efron vypadal slušně, jsem zvědav na jeho herecký růst. Líbilo se mi to a zároveň mi to přišlo něčím zvláštní, kdo ví. 6/10(19.4.2012)

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit hodnocením a jménem Zac Efron. Charlie St. Cloud je film o bolesti a žalu a nutno říci, že Zac se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Pokud se bude jeho herecká kariéra ubírat podobným směrem, má reálnou šanci HSM zastínit. Jeho herecká partnerka vlastně ani neměla moc co předvést a malý Sam byl občas trochu na obtíž. Scénárista se nevyhnul několika klišé a frázím, které by si mohl (a měl) odpustit, ale tyto chvíle se dají lehce překonat a snímek umožní na ně zapomenout. Hlavně díky krásným exteriérům a povedené kameře. Film je natočen velice citlivě a záleží jen na divákovi, jestli jeho obsah přijme, nebo jestli ho bez váhání odsoudí jako kravinu. Já to přijala a musím říct, že Charlie St. Cloud mě velice mile překvapil.(13.2.2011)

Zac Efron v hlavní roli? No proč ne, je to docela fešák, když už se mi nebude líbit ten filmu, alespoň se budu dvě hodiny dívat na něj. Ale kupodivu, ani ten film nebyl tak úplně k zahození. Samozřejmě, že nám nepřináší nic co bychom ještě nikdy neviděli, ale přesto mě nenudil a konec mě dokonce dohnal k slzám. Občas jsem se teda ztrácela v tom kdo je teda živej a kdo mrtvej, ale na konci to všechno zapadlo dohromady. Řekla bych, hodně slušný průměr . 3* .... ale teda.. vyspat se s někým na hřbitově, ani kdyby to byl skutečně Zac.(17.4.2011)

• - Zelená reštaurácia pri prístavisku s názvom "Flynn´s Reach" je v skutočnosti povestná "Molly´s Reach" zo seriálu The Beachcombers v meste Gibsons, štát Britská Kolumbia. Kvôli natáčaniu bola dočasne premenovaná a premaľovaná na zeleno. (ThomasCrown)

• - Zac Efron sa zriekol úlohy vo filme Footloose (2011) a krátko nato prijal úlohu vo filme Charlie St. Cloud. Svoje účinkovanie potvrdil počas udeľovania ocenení Kid´s Choice Awards 2009. (ThomasCrown)

• - Na rolu Sama St. Clouda sa uskutočnil otvorený internetový kasting. (ThomasCrown)