Smrt a život Charlieho St. Clouda

Charlie St. Cloud

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

Skvělý nápad, dobrá ukázka toho, jak se Vám během pár minut dokáže obrátit život vzhůru nohama a sám zahodit svoje nejlepší šance...Efron je sice stále pořád slaďoušek, ale pro mě tohle dokázal skvěle zahrát, i když jeho českého dabéra nedokážu vystát :D :D Film má pro mě dvě neskutečně silné scény - první je samozřejmě na začátku bouračka s bratrem a druhá je ve chvíli, kdy Charlie po večeru s flaškou ráno popíjí v místním podniku kafe a rozvíjí se tu situace s mladou Tess..nevidět svůj odraz ve výloze - pravda - taky by mě to rozhodilo :D Film mi jako koncept nepřijde ucelený - pořád to na mě působilo půl na půl - vždy to pro mě nějak skvěle začlo a pak se to začalo zbytečně plácat...a za pár desítek minut zase to samé a to pořád dokola...Na zamyšlení je to ale super :) Speciál v podobě hus byl hodně originální a kouzelný Dave Franco, jehož úsměv je stejně okouzlující jako jeho slavnějšího bratra - i na tu malinkou chvilku, co se tam objevil, tak mě to moc potěšilo :) A jen mě napadlo - sex na hřbitově - v jeho případě by mohl v tu chvíli dostat padáka, jelikož by se to dalo označit jako sex na pracovišti?? :D Kdyby tam ovšem skutečně s ním byla ;)(25.3.2015)

Smrt a život Charlieho St. Clouda - děkuji za spoiler v českém názvu. Abych jen nevyčítala tak musím celý ten film - jeho atmosféru, srdcervoucí hudbu, známou zápletku opakující se v tisících a tisících filmech podobně jako tady a dokonce budu nucena pochválit herce Zaca Efrona(a to jsem ho nikdy neměla moc v lásce hlavně díky HSM), protože jde poznat, že na sobě zamakal a to nejen na fyzičce :-). Pokud jste podobní snílci jako já, milujete fantasy, romantiku z které máte už zkažené zuby(karamel tekl proudem) a trochu toho dráma a "síly do života" oceníte, pak je pro vás tento film pravé ořechové a pokud ani jedno ze zmíněných nemusíte pak se na to raději ani nedívejte. Na závěr snad jen citát: "Důvěřuj svému srdci, když moře vzplane a žij láskou, ač hvězdy kráčejí pozpátku." E.E.Cummings(22.1.2013)

V zásade nemám nič proti,až na jeden detail a síce-na moje pomery bolo toto poňaté veľmi negatívne a toto je presne to čo v mojom filmovom svete nevyhľadávam a nemusím dostávať celým priehrštím.Z každej scény sa na diváka valí príliš veľa smútku,príliš veľa depresií,veľa ľudského nešťastia atd.Toto nebola odddychovka,to bol krutý zásah do duše už aj tak znechuteného diváka,ktorý sa zmieta v špinavom svete plnom pretvárky.Ale nechcem znechucovať a ani odrádzať.Toto je len môj čiste subjektívny pohľad na vec.Je to predsa len dráma a teda,je to dráma ako bič.Vdaka za ten samotný záver.Happy End si to pýtalo ako soľ.Z.Efron dostal úlohu ,,ušitú" priamo na jeho kožu.Rola hl.postavy Charlieho,ktorý sa utápa v žiali z tragickej smrti mladšieho brata,mu svedčala a bola mu napísaná akoby na mieru.Pekné,hlbavé a dojemné.(20.7.2013)

Příběh se vyvíjí opravdu slibně. Charlie a jeho malý bráška Sammy si slíbí, že každý den před soumrakem budou trénovat baseball, jenže ten večer se dostanou do automobilové nehody a Sam umře. Charlie se na chvíli ocitne "na druhé straně", ale oživí ho. Od té doby Charlie vidí nejen svého brášku, ale i jiné mrtvé kamarády. Vzdá se vysoké školy a budoucnosti nejlepšího jezdce na plachetnici a stane se z něj městský podivín, který pracuje na hřbitově. Jakmile se do toho zamíchá jeho dávná sokyně a budoucí láska, příběh upadá a nikoho neudiví zvrat, který zjevení oné dívky přináší (nechci spoilerovat, ale mě to bylo jasné už od první chvíle, kdy ji uviděl na hřbitově). Na tvářičku Zaca Efrona se velmi dobře dívá a trochu je mi líto, že stejně jako Robert Pattison asi nikdy nedostane vážnější roli než tu v romatickém filmu. Ovšem tohle je teprve pořádný snímek, kde Zac ukazuje, že umí hrát (a na všechny ty Muzikály ze střední se snad jednou zapomene). Kim Basinger hraje ve filmu všeho všudy 3 minuty a stejný prostor má i Ray Liotta, takže celý film drží na Efronovi. Není to žádný zázrak, ale do půlky mě film opravdu těšil. (Nechápu všechny "odpaďáky", kteří film hodnotí jen kvůli tomu, že tam hraje Zac Efron, tak na truc dávám ze 3* na 4* ;))(4.11.2010)

• blackJag

Pro publikum MUZIKÁLŮ ZE STŘEDNÍ by byl ŠESTÝ SMYSL příliš tuhé sousto, proto mu ho Charlie St. Cloude přežvýkává… Nebo v podobném duchu si alespoň představuji, že se vedla rozprava zodpovědných individuí, když se tento snímek připravoval, protože přesně takto SMRT A ŽIVOT CHARLIEHO ST. CLOUDA působí. Pokud to tak opravdu je, potom není tento film pro mne a je asi v pořádku, že se mi nelíbil. Mnoho motivů se mi v něm zdá nesmyslně použitých (husy na hřbitově), vedlejší postavy jsou příliš vykolejené (Basingerová je ve filmu asi 2 minuty, Liotta minutu a půl) a pointa marně hledá svou zubní protézu. Neřekl bych, že jde o ´kanál´, ale hodně jsem se vrtěl, abych to dokoukal. 35%(24.9.2011)

• - V knihe sa dozvedáme, že iniciály "C.S." na Tessinej plachetnici znamenajú "Carroll Sails", no sú taktiež iniciálami Charlieho mena. (ThomasCrown)

• - Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)

• - Na rolu Sama St. Clouda sa uskutočnil otvorený internetový kasting. (ThomasCrown)