Smrt a život Charlieho St. Clouda

Charlie St. Cloud

Navždy v mojom srdci

Drama / Romantický / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 95 min

Kniha, podle které je film natočený, má ohromný potenciál. Při jejím čtení jsem si stokrát říkala: páni, tohle bude vypadat skvěle ve filmu! Nebo: už se nemůžu dočkat, až tenhle dialog uvidím zfilmovaný! Film ovšem předloze úplně nedostál. Může se sice pyšnit skvělou kamerou, která skýtá plno krásných scenérií a barev, a herecké výkony taky nejsou špatné, ale chybí tomu něco, co mě nutilo knížku nedat z ruky a dočíst ji do konce na jeden zátah. Došlo tu k příliš mnoha (i když na první pohled drobným) změnám. Navíc dojem táhne dolů poněkud nepovedená hudba. Ale Zac Efron je krásnej a má vždy perfektně upravené vlasy, a za to je hvězdička navíc.(6.3.2011)

• Lenka_J

Když jsem po shlédnutí "The Last Song" s Miley Cyrus byla příjemně překvapená, rozhodla jsem se, že risknu i Charlieho St. Cloud, ale po chvílí koukání už mi bylo jasné, že to byla chyba. Příběh předvídatelný, nikterak zajímavý. Jediným plusem shlédnutí tohoto filmu vidím to, že mě Zac Efron už neirituje tolik jako předtím.(15.1.2011)

Nádherný dojemný snímek, nikdy bych neřekla, že Zac Efron dokáže tak dokonale obsadit hlavní roli v dramatickém příběhu. Nakonec však ne nadarmo se říká, že lidé, které milujeme či nás milují, nás nikdy neopustí. Dlouho jsem se těšila na tenhle film a hle, čekání se vskutku vyplatilo. "Navždy budeme bratři"! Každopádně se těším na další Zacův herecký výkon, doufejme, že nezklame ani příště.(31.3.2011)

Už od doby "High School Musical", kdy ho má dcera strašně milovala, se neustále chci přesvědčovat o tom, že tento Zac Efron neumí hrát. Pravdou ale je, že v něm něco je. Nevím, jestli bude i ve starším věku populární jako dnes a ani nevím, jaké role bude dostávat. Tato trochu melodramatická a já myslím, že ji zvládl dobře. Nikdy nebude mým oblíbeným hercem, ale myslím, že hanu si určitě nezaslouží. Jinak film o mladíkovi, jemuž tragicky zemřel mladší bratr a on se s tím nedokázal smířit ani po letech. Spřátelí se s dívkou, ale ani ta jej přes dávnou tragédii nedokáže přenést. A v těchto linkách se tento film pohybuje. Takže na jedno podívání slušné.(11.4.2011)

Byl jsem velmi mile překvapen po High School Musical, že je Zacův plastický obličej schopen emocí. Jinak celkem hezky natočený emotivní film, který místy až příliš hraje na city. Jsou tu zajímavé momenty, vypadající jak vystřižené z romantismu, jako třeba milenecká hide and seek na hřbitově a neustálá přítomnost různě kýčovitých náhrobků, ale proč ne, zrovna se mi to trefilo do nálady. Bratrský vztah jsem s mrazivým pocitem v zátylku prožíval od začátku až do konce a umím si své chování ve stejné situaci úplně v klidu představit. Až na jisté nelogické věci, musím uznat, že jsem se celkem dobře bavil a film si zahrál s mými emocemi dle zamýšlení.(16.3.2011)

• - Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)

• - Kvôli vernosti knižnej predlohe bol pôvodne do úlohy 18-ročného Sama vybraný Chris Massoglia, ale z neznámych dôvodov ho nakoniec vo filme nahradil Charlie Tahan. (ThomasCrown)

• - Zelená reštaurácia pri prístavisku s názvom "Flynn´s Reach" je v skutočnosti povestná "Molly´s Reach" zo seriálu The Beachcombers v meste Gibsons, štát Britská Kolumbia. Kvôli natáčaniu bola dočasne premenovaná a premaľovaná na zeleno. (ThomasCrown)