Nidžusseiki šónen saišúšó: Bokura no hata

• Japonsko

20世紀少年最終章 ぼくらの旗

• Japonsko

20-seiki shōnen: Saishū-shō - Bokura no hata

20th Century Boys: The Last Chapter - Our Flag

Dobrodružný

Japonsko, 2009

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $48,397,818(8.8.2010)

Vyvrcholenie trilógie filmov 20th century boys kde sa konečne dozvieme pravú totožnosť "priatela" (Friend). Dokáže partia hrdinov a kamarátov z dectva zachrániť svet? Prežil Kenji ten strašný výbuch na prelome 21 storočia? Určite najkomplexnejšia časť série plná akcie a nečakaných zvratov. Ku koncu konečne odhalený "Tomodachi" a pravá identita šialenca, ktorý stál za všetkým tým terorom. Píše sa rok 2017 a znovuzjednotená partia sa vrhá do zjavne vopred prehraného boja so šialeným vodcom sekty, ktorá svojou manipuláciou ovládla svet a pripravuje kompletné vyhladenie ľudstva. Vopred upozorňuje aby sa film nevypínal po nabehnutí záverečných tituliek. Po titulkách film pokračuje asi ešte ďalších 20 minút. A to pravé vyvrcholenie sa odohraje práve tam! Nakoniec som bol s celým príbehom spokojný a chválitebná bola aj snaha režiséra držať sa predlohy. O logickosti niektorých sekcií vo filme nieje potrebné sa pozastavovať, ale namiesto toho sa nechať vtiahnúť do deja a ten famózny koniec si vychutnať naplno!(26.10.2010)

riadne uzavretie trilogie ako sa patri - roboti, mimozemstania, virus. Proste - koniec sveta vo velkom. alebo to bolo vlastne cele inak? Kto je ten Champion of Justice a kto ten zabudnuty zapornak bez mena? sokujuce odhalenie identity Tomodaciho prichadza az na samotny zaver. Ak si myslite ze vasa hudba nic nezmeni tak sa mylite - v niekom zanecha hlboku stopu a pomoze mu najst zmysel zivota.(18.7.2016)

A jsme ve finále. Na scénu se vrací hero (a podle mě dost stylově), potvrdí se, co jsem si myslela od prvního dílu - kdo je Tomodači. Posunuli jsme se do roku 2017, zabili asi třetinu světové populace, ale pořád je nám fajn! Jo, zase to začalo mít šťávu a zase to vcelku zabíjela stopáž, ale komu to vadí! Je tu robot! Virus! Hrdinové! Obi-wan Kenobi! Dvojčata hrané Sano Shirem! Lehké nelogičnosti! Matka! Tlusťoch přežil (v USA by se to nestalo!)! Zpěvák enky! Vtip! Akce! I zdlouhavé scény! A konec nebyl tak sentimentální, jakým by mohl být! A koukejte až do samého konce, protože film pokračuje i během titulků! A píšu hrozně moc vykřičníků! Jsem ráda, že jsem pohromadě viděla tolik kvalitních herců, protože i to dělalo sérii úspěšnou a koukatelnou. Ale asi nedoporučuji celou sérii zhlédnout najednou; přece jen se člověk může přesytit. Přece jen jsem to pocítila (sama bych hned po prvním na další dva nekoukala, ale byla jsem k tomu přinucena drahou polovičkou, které na filmy téměř nekoukám, ale tohle prostě musela, a hned, a naráz, a ať už to jede, šup, šup, šup).(10.9.2011)