poster

Závislost

 • USA

  The Addiction

 • Slovensko

  Závislosť

Horor / Drama

USA, 1995, 82 min

 • EdaS
  **

  Černobílý nezávislý intelektuálský (únavně) filozofující psychologický horor, který klade paralelu mezi životem upírů a lidí drogově závislých. Možná je to zajímavé pro ty, kteří se zaobírali studiem filozofie, ale s jinými diváky film nejspíš komunikovat nebude. Ze začátku zajímavě rozvíjený příběh nabývá postupně na křečovitosti (i herecké) a bizarnosti, aby ke konci už jen nudil... Za pozornost stojí snad jen působivá kamera.(30.10.2002)

 • LEATHERFAC
  *

  Vážení přátelé... Nejblbější upírský film? Nebo nejblbější filosofický film? Obojí v jednom. Že zajímavý nápad zkloubit tyhle dva žánry? Možná... i když...No nápad možná dobrý, leč provedení vyznívá dosti nudně a místy až idiotsky. Ne nejsem přítelem míchání neslučitelných žánrů. Jako fanouškovi upírovin mi tam vadilo to hloupé filosofování a rádoby nezávislá kamera...a jako fanouškovi nezávisle artových kousků, mě tam těžce iritovali ti upíři... Jednu hvězdu za výkon mé oblíbené Lili T. (kvůli které jsem si to vlastně koupil), která tu bohužel ani nemá moc co hrát - bo není o čem... a za Walkena, neb scéna s ním (povážlivě krátká) je jediná z celého filmu která stojí za řeč. Jinak je to celé hloupá onanie filosofujících upírů... PeS: K vydání na DVD North videem - takovou sprdele kvalitu aby člověk fakt pohledal - hnusnej obraz, 4:3 a zvuk 2:0... mno... a v titulcích i nápověda pro neslyšící (typu: vzdychá, jsou slyšet zvuky z ulice apod.) To nešlo udělat dvě samost. stopy? No, škoda mluvit...(25.3.2010)

 • Madsbender
  *****

  Nesnesitelná lehkost krvesátí. Upíri ako feťáci, ľudstvo ako kolíska večného zla. Kierkegaard, Husserl, Nietzsche, Sartre, Descartes, Feuerbach a ďalší sa z hlbokej temnoty čiernobielej poetiky, ktorá podobne ako hrdinka nerozlišuje medzi „čiernymi“ a „bielymi“, znášajú na diváka a testujú jeho myšlienkové mantinely. Prekladanie archívnymi zábermi, takmer dokumentárne snímané exteriéry pouličného sveta a alegória 90. rokov, drogovej závislosti a nad všetkým sa vznášajúcej hrozby AIDS. Zatiaľ najlepší Ferrara a zrejme jeden zo vzorov, ktoré sa (neúspešne) pokúša napodobniť A Girl Walks Home Alone at Night. 100% Season Challenge Tour 2015(26.10.2015)

 • Elementál
  odpad!

  Zhovadilá pseudointelektuální pitomost - cituje se Baudelaire, Nietzsche, Burroughs, neosobní příběh se snaží z balastu filosofických žvástů vykřesat hluboké myšlenky, jenže to nejde. Hlavní hrdinka vlastně ani není hrdinkou - nic o ní nevíme, není sympatická a její záchvaty můžeme sledovat se zíváním. Navíc vizuál je taky na hlavu padlý - černobílý obraz (proč??) se bije s amatérskou kamerou známou z céčkových splatterů. A podobnost se světem narkomanů? Jedině fakt, že ve filmu uvidíme injekční aplikaci krve (přiznávám, že to bylo kreativní, ale zároveň neuvěřitelně samoúčelné). Zkrátka blbost, která si váš čas rozhodně nezaslouží...(22.9.2009)

 • eraserhead666
  **

  Sakra, tak už filosofují i upíři. No, pořád lepší, než třpytit se na slunci. trošku ukázka toho, jak snaha nestíhá záměru, jak nápad předbíhá realizaci, jak se myšlenka vytrácí v interpretaci. Začátek je až skoro úděsnej, nudnej a snad až odpuzující. Trvalo mi dlouho, než jsem se alespoň trochu naladil na podivně pokřivené a na jné frekvenci než ty mé se zmítající vlny příběhu. Stejně jako na projev Lili Taylor, která je velmi zajímavá a pro tuto roli se snad i hodí, ale ten projev je tu a tam poměrně křečovitý. Hrdinka moc mluví vnitřním hlasem. Zbytečně, přehnaně. To samé Walken, který se ve filmu objeví z ničeho nic, bez zjevného důvodu, vysype pár vyprázdněných mouder a zase zmizí. Trochu mě to vzalo až na konci. Záměr, myšlenka a zápletka IMHO zase tak špatné nejsou, ale to provedení to poměrně razantně strhává dolů. Asi jako většina, pokud bych měl něco pochválit, tak kameru a docela se mi líbil i černobílý formát. Pravděpodobně si to budu muset někdy pustit ještě jednou, abych se buď přesvědčil, že to na mě napoprvé opravdu působilo správně, tudíž, slabě, a nebo že mi něco podstatného uteklo a je to film na dlouhodobější trať.(13.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace