The Trotsky

(festivalový název)

Komedie

Kanada, 2009, 120 min

• decouble

Jestli je tohle ukázka typického kanadského humoru, tak hlasuju pro návrat Terrenca a Philipa na plátna. Kanaďani se tady profilujou jako tak moc milej národ, že vykreslej sladce i příběh sedmnáctiletýho cvoka, který chce zopakovat ruskou revoluci. Namísto toho, aby si z jeho bláznovství (a potažmo ruských revolučních motivů) dělali srandu nebo jeho myšlenky zpochybňovali, tak mu fandí, dyť je to jenom mladej ňouma.(18.1.2018)

Jo! Tenhle film udělali pro mě :D Úžasně jsem se pobavil, nasmál, i nadchnul a prostě... Jo, to jsem potřeboval. Nemám k tomu moc co více říct, to se musí vidět, ale chápu, že to není pro každého... skvělý soundtrack, hlášky, celkem i herci... Líbí se mi to. Viva la revolution... a mimochodem, jedna z nejlepším políbacích reakcích, co jsem kdy viděl :D "Sorry, still gay."(26.8.2015)

Pro mě celkem nuda, jediný o co se tu pořádně jedná je to, že Jay Baruchel si myslí, že je reinkarnovanej Trotsky a musí žít přesně podle něho a dělat totéž, co dělal Trotsky ve stejným věku, takže je to tu akorát furt samá revoluce, v továrně, ve škole, samý revolucionářský projevy a kecy, do toho musí sbalit o 9 let starší ženu se jménem Alexandra a tak podobně a až na pár výjimek mě to moc nebavio.(9.10.2010)

Film The Trotsky je celkom podarená kanadská komédia, ktorá sa nehrá na nič veľkého a dokáže pobaviť. Je to jeden z tých filmov, ktorý sa vám oplatí vidieť raz a to vám bude stačiť, ale na oddýchnutie si to postačí. Hlavne ma prekvapil jeho výber na MFF Bratislava 2010, pretože na festivaloch sa človek stretne väčšinou so smutnými filmami, s ťažkou tématikou. Na festival prišiel i otec režiséra, zároveň producent filmu a ako sám povedal, musel prísť, pretože nečakal, že tento film bude niekedy na nejakom festivale. Sčasti by ma zaujímalo v akom prostredí vyrastal sám režisér, keďže je film aj o vzťahu syna a otca, ktorý určite nie je úplne ružový, avšak v konečnom dôsledku si navzájom nájdu spoločnú cestu pochopenia. Celkovo ma pobavila myšlienka, že si hlavný hrdina myslí, že je reinkarnovaný Trostky. O Trotskom som nikdy nepočula, ale je mi jasné, že Stalina príliš v láske nemal a páčilo sa mi ako to do filmu zasadili ( najviac ma pobavila nástenka predsavziatí ). Takže ak si film rozhodnte pozrieť, skúste prekúsnuť pár trápnych scén mobilizácie mladých študentov, aby začali revolúciu a naivného milostného príbehu a celkom sa zabavíte.(14.11.2010)

Já teda určitě nejsem žádný vyznavač nezávislých filmů, ale zde jsem výběrem filmu určitě zklamán nebyl. Dobré zpracování zajímavého námětu a netradiční film, který se mi zřejmě trefil do nálady, proto mu dám čtyři hvězdičky, i když to bude spoustě ostatních uživatelů připadat příliš. Ale co, Viva la revolution!(22.7.2011)