Poručík Naomi Elderová, která pracovala pro hlavní námořní pacifickou výpočetní a telekomunikační stanici, byla zastřelena ve veřejném bazéně. NCIS okamžitě rozjíždí pátrání po vrahovi. Zpočátku se zdá, že vrahem může být nějaký civilista, nic totiž nenapovídá tomu, že by poručík Elderová měla zvláštní vládní poslání. Během vyšetřování však agenti NCIS odhalí, že vrahem Elderové byl elitní střelec a její údajná dovolená měla skončit úplně jinak. Callen s Hannou zjistí, že Elderová byla ubytovaná u svých přátel Keith a Lynna Stigerových. Během domovní prohlídky našli skrytou SD kartu s nahranými utajenými soubory a protokoly o čínské a americké bojové síle . Je možné, že Elderová o kartě nevěděla a byla pouze využita pro její převoz? Nebo Elderová obchoduje s přísně tajnými materiály a někdo se jí potřeboval zbavit? Eric zjistí, že Elderová o své cestě do LA psala na instagramu. Přes tuto sociální síť se podaří vypátrat jméno a adresu muže, se kterým si Elderová nejvíce psala v komentářích. Když Callen s Hannou navštíví Gena Prestona doma, najdou pouze jeho mrtvolu. Mezitím jsou Kensi a Marty na stopě samotnému střelci, který z místa vraždy ujel na motorce. V průmyslové oblasti se odehraje dramatická přestřelka, během které jsou zabiti další dva muži. Třetí muž na motorce ujíždí přímo do domu Stingerových. Zde ho Callen zastřelí. Další vyšetřování potvrdí verzi, ve které Elderová obchodovala s utajenými materiály, a se svým přítelem Prestonem se snažili podvést čínskou stranu, proto museli oba zemřít. (TV Prima)