Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2018–2019), 16 h 55 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Shane Brennan

Kamera:

Victor Hammer

Chris O'Donnell, Daniela Ruah, Eric Christian Olsen, Barrett Foa, Renée Felice Smith, Linda Hunt, LL Cool J, Nia Long, Peter Jacobson, Esai Morales (více)

Epizody(24)

numan odpad!

Od 11. září se postupně celá americká seriálová produkce v pr*el obrací - až na čestné vyjímky. Pořád se na to dá jakžtakž koukat, ale přijde okamžik, kdy jakoby náhle ovládnul scénáristy duch multikulturního marxismu a z celkem přijatelných TV jednohubek se stane naprosto nestravitelný propagandistický paskvil na úrovni nechvalně známých komunistických opusů 50. let. Kdyby zůstalo jen při tom, že jeden z ústřední dvojice vyznává islám - OK, budiž. Ale postupně dojde i na mnohem okatější manipulace: Strašlivými syrskými nájemnými vrahy pod velením snad přímo Bašára Asada počínaje a vyloženě proislámskou propagandou konče. Mezi hlavními hrdiny se náhle objeví milá sexy muslimská vyšetřovatelka v hidžábu, bývalí mariňáci pracují jako uklízeči v mešitách a pokud je snad v ději nějaký náznak, že by snad i muslim mohl být zlý, není pochopitelně ze Saúdské Arábie, jejíž občané připravili v reálu New Yorku v roce 2001 sladké překvapení v podobě bombardování dvojčat tryskáči, ale zlí Íránci, které si strýček Sam (na rozdíl od Saúdů) vybral za nepřátele. Celá krimikomedie zpapírovatí, ztuhne a promění se v indoktrinační manipulativní blábol zcela odtržený od reality. U NCIS LA mám od 13. dílu pocit, že scénáře začal psát nějaký žák soudruha nacisty Goebbelse....P.S.: Pachatelem všech odporných činů je pochopitelně téměř vždy zlý bílý muž. Ale to už je dneska spíš seriálový standart - na rozdíl od faktického stavu v amerických věznicích, který je úplně jiný. ()