Double Target

• USA Double Target

Kusko.t2

Na minulosť zaťažený Bob Ross (hrá Miles O'Keeffe) sa ako RAMBO vo výslužbe, ktorý sa pred časom na svojej misii spustil s Vietnamkou, snaží opätovne nadviazať svoj vzťah so zabudnutým synom. Cesta do Vietnamu je však nepriepustná ako scenár Bruna Matteia. Po atentátoch v Hongkongu, Americkom konzuláte v Kuala Lumpur v Malajzii a na lodnej základni Subic Bay na Filipínach, sa zložka Boba Rossa ako bývalého člena KOMANDa dostáva na stôl astmatickému senátorovi americkej armády Blasterovi (hrá Donald Pleasence). Rodí sa dohoda, aj keď s istou dávkou nedôvery. Popri samovražednej misii do Vietnamu, ktorá má za účel potlačiť tamojšie sprisahanie a ruský kompót (teda komplot), dostane Bob šancu si vyliečiť aj svoje staré otcovské rany. Jednoduchá a trocha ospalá akcia prepuká za zvuku štipľavých ťažkotonážnych projektilov a žiarivých výbuchov. ### PS – Z dôvodu rozptýlenia a oživenia deja pridáva Bruno do filmu aj scénky so žralokom vystrihnuté z filmu L' ULTIMO SQUALO. Na druhú stranu mi hudobný motív, viac krát počas filmu opakujúca sa slučka, v jednej svojej vrstve pripomenul pieseň od Vangelisu k filmu BLADE RUNNER (záverečne titulky). ()