Dokumentárny film od Briany Waters o záchrane prekrásneho prastarého lesa Watch Moutain v americkom štáte Washington. V roku 1999 nadnárodná ťažobná spoločnosť Plum Creek naplánovala rozsiahlu holorubnú ťažbu v posledných prastarých lesoch Watch Mountain v oblasti dlhodobo sprevádzanej záplavami a zosuvmi pôdy. Po dohode s vládnymi zastupiteľmi o prenajatí a následnom vyťažení dreva im do cesty vstúpili radikálni environmentalisti, ktorí s pomocou miestnych obyvateľov začali neľahký boj za záchranu prirodzených lesov.

Film jasne a priamo ukazuje, aká významná môže byť spolupráca obyvateľov dotknutého regiónu s ekologickými aktivistami a že priama akcia je častokrát ten najlepší a jediný spôsob ako zabrániť nezmyselným finančným praktikám jednotlivcov, firiem, korporácií a vlád. Od definície problému až po obsadzovanie stromov a kancelárií ťažobnej firmy. Od snov o slobode až k dosiahnutiu víťazstva. Film o nás obyčajných ľuďoch a živote bez moci. (oficiální text distributora)

whack

Dokumentárny film aktivistky a režisérky Briany Waters s názvom Watch rozpráva dojímavý skutočný príbeh kampane za záchranu prastarého lesa v štáte Washington. ()