Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiální text distributora)

Liznic

Určitě z toho šlo vyždímat víc a filmu by neuškodilo pár minut navíc a propracovanější scénář (na rozdíl od přímočarého Hulka, kde to bylo pozitivum). Film sbírá plusové body kde se dá: samotný fakt, že vidíme zaráz Batmana a Supermana, kteří se o prostor nemusí dělit s dalšími členy JL; silný a přesvědčivý padouch a velké množství dobrých, vedlejších superpostav. Ve výsledku se jedná o příjemnou žánrovou jednohubku. ()

klerik

Dosť dobré. Luthor je prezident, Superman je netradične sarkastický ("Ohýbam oceľ a tak.") Len škoda, že niekde v strede sa to trochu pokazí prostoduchým vybíjaním množstva hrdinov, ktorí chcú Supermana zlikvidovať (kto má rád LIGA SPRAVODLIVÝCH: DVE ZEME V OHROZENÍ (Justice League: Crisis on Two Earths) nebude mať problém). Záver je našťastie oäť slušný. Aj preto, že Luthor sa hrá na Iron Mana... Necelé štyri... ()

Kryton

Akční, temné a rozhodně nic pro děti. Luthor je prezidentem a tak hodlá smazat z planety vše co mu stojí v cestě i s nepohodlným Supermanem. Pro mě osobně bylo duo Superman/Batman sympatické a chemie mezi nimi fungovala, že bych klidně chtěl vidět hraný crossover. Boj je krásně přehledný a akorát jsem se ve většine záporáků a postav z DC vesmíru ztrácel. Btw. Powergirl má pěkně velký ko*y :-P! ()

VanTom

Lex Luthor se stává prezidentem USA a po několika zosnovaných událostech prohlašuje Supermana veřejným nepřítelem a vypisuje na jeho hlavu odměnu. Načež následuje defilé spousty klasických (předpokládám, poznal jsem jich jen pár) DC padouchů a tím pádem i neutuchající řežba, zabírající podstatnou část hodinové stopáže i pitomého finále. Ve výsledku trochu monotónní a přeplácané, v průměrné animaci, ale na druhou stranu v tempu a nenudící. ()

JohnnyD

Začína sa to úžasne - svet je v chaose, vrcholí hospodárska kríza, Lex Luthor sa stáva prezidentom, superhrdinovia sa pridávajú na jeho stranu v snahe bojovať proti zločinu, ostatných vyhlasuje za samozvaných hrdinov/zločincov nad zákonom. Skvelo rozohraná hra s otrasným vyvrcholením. Dejová línia s meteoritom je mizerná, no až záverečný zvrat s japonským chlapcom je vrcholom biedy. Na druhej strane aj tu sa nachádza niekoľko skvelých okamihov - najmä bounty hunting na Supermana v podobe celej plejády zloduchov ako Mr. Freeze, Bane, či strašidelná Silver Banshee. No Batman je tu opäť štatista do počtu a z jeho univerza sa nič relevantné neprepašovalo. Neverím, že DC nemá v ruke lepšie komiksové príbehy na sfilmovanie, že musí (podobne ako ďalšia zo série Apocalypse) nakrúcať také priemerné brečky... ()

• Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)