Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

Superman/Batman: Public Enemies

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

USA, 2009, 64 min

Zajímavé setkání dvou superhrdinů. Nezůstalo ovšem pouze u Bruce Wayna a syna Jor-Ela, ve filmu se objevila celá řada jejich protivníků, z nichž jsem neznal ani jednoho. Soubojů se tady udává opravdu spousta, ale mě tyhle animované komiksy moc pod vousy nejdou. Pokud můžu vždy dám raději přednost hranému zpracování. Pro mě pouze taková výplň nedělního večera, s krátkou stopáží.(14.2.2010)

Just between you and me, I hate it! Lex Luthor prezidentem, padouši se nechávají uboze skupovat, hrdinové ztrácejí svou čest, všeobecný chaos, hranice hrdinstvý dotaženy k samotným mezím únosnosti. Ultimátní crossover DC stáje, který drtí dynamickou nonstop akcí, nabroušenýma hláškama, vydařenými mezihrdinskými vztahy a korporační zápletkou. Doposud nejlepší animovaná adaptace, s jakou ´sem měl tu čest.(21.1.2010)

Příjemná animovaná podívaná, kde se setkávají obě hlavní esa DC Comics společně v boji proti prezidentovi Lexi Luthorovi a jím zmanipulované společnosti i ostatních hrdinů. Výborná animace, především v bojích, a skvělý příběh, kdy je ústřední dvojice postavena na špatnou stranu zákona. Skvělé hlášky a drama až do konce, kdy jsem si už myslel, že to Batman skutečně nerozdýchá.(22.1.2010)

Opět perfektní ukázka, jak se to má dělat. Už od počátečních titulků (asi jsme na to nějak ujetý) jsem se neskutečně bavil. Lutor byl pro mne jako prezident trochu silné kafe, ale ono to nakonec fungovalo. Přesně tak, jak od Lutora čekáte. Film má ale dvě slabiny. Na můj vkus je těch superlidí až moc a Batman byl takřka nezničitelný. Druhou věcí je celkové zklidnění v druhé půlce. Po šílené jízdě najednou ustoupí akčnější pojetí trochu do pozadí. Škoda toho. Nicméně si i tak tenhle film ponechává status parádního animáku.(24.11.2010)

Tak koukám, že jsem první, kdo píše komentář :-) Na tenhle animák jsem se těšil celý léto jako malý dítě a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Skvělej hodinu a něco trvající akční nážez s mými dvěma nejoblíbenějšími superhrdiny v hlavní roli. No tak zápletka s tím meteoritem to nebylo nic světoborného. Taky jsem moc nepochopil, co s tím chtěl Luthor dělat, ale jinak ten nápad udělat z Luthora prezidenta a postavit Supermana a s ním i Batmana mimo zákon a poštvat na ně nejrůznější superhrdiny a superpadouchy byl výbornej, i když to tam jednu chvíli bylo supertýpkama trochu přeplácaný a o většině z nich jsem v životě neslyšel (když opomenu takový výjimky jako Solomon Grundy, Mr. Freeze nebo Bane, kteří se tam mihnou), ale to bude asi tím, že komiksy moc nečtu.(21.9.2009)

• - Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)

• - Allison Mack, která dabuje Powergirl, hrála již roli Chloe Sullivan v seriálu Smallville (od r. 2001). (JORDY)