Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

Superman/Batman: Public Enemies

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

USA, 2009, 64 min

"Život je zase nudný. A nudný znamená dobrý, nebo ne? Ekonomika je v pořádku, zločin vzácný, nejsou války ... a tak ... " ___ Vlastně určitým způsobem ano. Je lepší být tvůrčí a konstruktivní, než naštvaný, vše zavrhující a ničící. Nebylo dost bourání? Co takhle přestavba a proměna :-). Revoluce přece může být stálá, postupná a příjemná. A to nemám na mysli tento absolutně klasický komiks, kterému není co vytknout, ale reálný život.(24.5.2011)

Akční, temné a rozhodně nic pro děti. Luthor je prezidentem a tak hodlá smazat z planety vše co mu stojí v cestě i s nepohodlným Supermanem. Pro mě osobně bylo duo Superman/Batman sympatické a chemie mezi nimi fungovala, že bych klidně chtěl vidět hraný crossover. Boj je krásně přehledný a akorát jsem se ve většine záporáků a postav z DC vesmíru ztrácel. Btw. Powergirl má pěkně velký ko*y :-P!(13.11.2009)

Nato, že se jedná o DC komiks, který mají za sebou kousky jako Batman, tak mi to přišlo jako taková dětská podívaná na sobotní ráno u telky. Na druhou stranu to nebyla až taková pitomost jako třeba Teletabís :o). Zajímavý bylo sledovat spojení Batmana se Supermanem, jak si jako tihle klucí pomáhali a nakonec to nandali všem padouchům. Docela se poved největší záporák, který si to šmiknul rovnou jako emerický prezident. Co mi přišlo hodně divný, tak že Superman i Batman dostali častokrát fakt velkou nakládačku, a při tom to sou takový borci. Nesporná výhoda tohodle animáku je, že trvá jen kousíček přes hoďku, takže i když to není uplně vončo, tak se to nechá vidět celý. Každopádně by bylo zajímavý něco podobnýho vidět v hrané podobě. Ideální, aby Batmana hrál Bale, režíroval to Nolan společně se Zackem Snyderem :o). Ale tohodle se asi nedočkáme, páč Bale už s Batmanem definitivně seknul…(30.7.2013)

Lex Luthor se stává prezidentem USA a po několika zosnovaných událostech prohlašuje Supermana veřejným nepřítelem a vypisuje na jeho hlavu odměnu. Načež následuje defilé spousty klasických (předpokládám, poznal jsem jich jen pár) DC padouchů a tím pádem i neutuchající řežba, zabírající podstatnou část hodinové stopáže i pitomého finále. Ve výsledku trochu monotónní a přeplácané, v průměrné animaci, ale na druhou stranu v tempu a nenudící.(18.3.2013)

• Martin_W

Nikdy jsem nebyl fanouškem Marvel animace, či seriálů, ale rozhodl jsem se dát (video) filmu šanci. Zhlédnul jsem se synovcem, který to vzdal o půl hodiny dříve než já sám. Ze začátku se to nezdalo špatné, později však začaly dlouhé a nekončíci rvačky, které ocení asi vážně jen děti 6+.. 32%(31.3.2012)

• - Allison Mack, která dabuje Powergirl, hrála již roli Chloe Sullivan v seriálu Smallville (od r. 2001). (JORDY)

• - Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)