Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

Superman/Batman: Public Enemies

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

USA, 2009, 64 min

Další z těch nej animáků podle komiksů. Osobně Supermana nemám rád, dalo by se říct, že ho nesnáším no a Barmana rád mám, dalo by se říct, že ho zbožňuju. Takže kombinace těchto dvou v jednom filmu byla pro mě velice zajímavá. Nakonec to dopadlo tak, že se mi film opravdu líbil a užíval jsem si to.(15.8.2011)

Na komiksových animácích si příliš neujíždím nebo pokud bych měl být konkrétnější, vůbec je nevyhledávám ale v po tomto snímku svůj status možná přehodnotím a podívám se po dalších kouscích. Svižná a zábavná podívaná z větší části poskládaná z akčních scén a navíc s Batmanem a Supermanem v hlavní roli. Slušná animace japonského stylu, řada akčních scén a sympatická dvojice. Slušné 3*.(6.3.2011)

• Ezekiel1

Stupidní, předvídatelné až groteskně nelogické. Fanoušci comixu mohou být nadšeni častými souboji mezi hrdiny, ale to je tak vše, co tento příběh nabízí. Už samotný fakt Luthora jako amerického prezidenta je směšný a vrcholem je přežití Batmana po srážce s meteorem :) 2* za výtvarnou stránku...jinak žádné větší pozitivum jsem neshledal.(6.3.2010)

Dosť dobré. Luthor je prezident, Superman je netradične sarkastický ("Ohýbam oceľ a tak.") Len škoda, že niekde v strede sa to trochu pokazí prostoduchým vybíjaním množstva hrdinov, ktorí chcú Supermana zlikvidovať (kto má rád LIGA SPRAVODLIVÝCH: DVE ZEME V OHROZENÍ (Justice League: Crisis on Two Earths) nebude mať problém). Záver je našťastie oäť slušný. Aj preto, že Luthor sa hrá na Iron Mana... Necelé štyri...(9.1.2011)

Opravdu nářez. Ale mohlo to být o něco delší. Lex Luthor se po krizi stává americkým prezidentem. Superman a Batman tedy musí spojit své síly a bojovat proti němu. Je na ně vypsaná odměna a Luthor na ně posílá hordy záporáků. Líbily se mi ty velkolepé bitvy. I to že tu byli netradiční členové Justice League. Taky se na Zemi řídí obrovský meteorit z kryptonitu, takže mají opravdu co dělat, aby tomu zabránili. "Bůh žehnej Americe!" :D(5.11.2014)

• - Allison Mack, která dabuje Powergirl, hrála již roli Chloe Sullivan v seriálu Smallville (od r. 2001). (JORDY)

• - Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)