Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

Superman/Batman: Public Enemies

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

USA, 2009, 64 min

Dobrý animovaný příběh o Batmanovi a Supermanovi.Co se dalších postav týče tak hlavně záporáku je tu opravdu hodně a kdo nemá trochu načteno z komiksu,tak jich dost ani nepozná.Jinak co se týče příběhu a akce tak za mě spokojenost.Nevím jestli je to dělané podle komiksu a tím pádem třeba nemůžu být naštvaný ,že se to nedrží předlohy,ale takhle bez znalosti originálu se mi to i tak líbilo.Za mě celkově tedy 75% a čtyři hvězdy.(13.10.2019)

Lex Luthor se stává prezidentem USA a po několika zosnovaných událostech prohlašuje Supermana veřejným nepřítelem a vypisuje na jeho hlavu odměnu. Načež následuje defilé spousty klasických (předpokládám, poznal jsem jich jen pár) DC padouchů a tím pádem i neutuchající řežba, zabírající podstatnou část hodinové stopáže i pitomého finále. Ve výsledku trochu monotónní a přeplácané, v průměrné animaci, ale na druhou stranu v tempu a nenudící.(18.3.2013)

"Život je zase nudný. A nudný znamená dobrý, nebo ne? Ekonomika je v pořádku, zločin vzácný, nejsou války ... a tak ... " ___ Vlastně určitým způsobem ano. Je lepší být tvůrčí a konstruktivní, než naštvaný, vše zavrhující a ničící. Nebylo dost bourání? Co takhle přestavba a proměna :-). Revoluce přece může být stálá, postupná a příjemná. A to nemám na mysli tento absolutně klasický komiks, kterému není co vytknout, ale reálný život.(24.5.2011)

Poctivá komiksová rubačka. Nebudu nic zastírat: zhruba v půlce filmu dostávají Batman se Supermanem šílenou nakládačku asi od dvaceti různých mutantů (superhrdinů), a je to neskutečná nálož! Bavilo mě to! Nikdy bych si tak kulervoucí scénu ani nedokázal představit, tohle je zněkolikanásobená bitka Singerových X-menů! Jakto, že nikoho již dříve nenapadlo něco tak triviálního, jako spojit dva nejznámější bijce z komiksových políček, a na jednoho z nich vypsat odměnu za dopadení? Tak jednoduchý scénář (a to ještě není vše, vážení), a zpracování je přitom dechberoucí... Nezbývá jen, než se těšit na filmové zpracování - žijeme přeci jen ve 21. století - a třeba takový Snyder by za nemalý peníz celovečerák doufejme s přehledem rád natočil... Tento crossover hodnotím velmi pozitivně, a až na občas slabší animaci (nebyly prachy holt) nemám v podstatě co vytknout. Naprostá spokojenost. Tímto filmem zahajuji mé DCčkové šílenství: již mám v merku cca pět podobných explozivních snímků.(20.2.2010)

Opět perfektní ukázka, jak se to má dělat. Už od počátečních titulků (asi jsme na to nějak ujetý) jsem se neskutečně bavil. Lutor byl pro mne jako prezident trochu silné kafe, ale ono to nakonec fungovalo. Přesně tak, jak od Lutora čekáte. Film má ale dvě slabiny. Na můj vkus je těch superlidí až moc a Batman byl takřka nezničitelný. Druhou věcí je celkové zklidnění v druhé půlce. Po šílené jízdě najednou ustoupí akčnější pojetí trochu do pozadí. Škoda toho. Nicméně si i tak tenhle film ponechává status parádního animáku.(24.11.2010)

• - Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)

• - Allison Mack, která dabuje Powergirl, hrála již roli Chloe Sullivan v seriálu Smallville (od r. 2001). (JORDY)