Báječné ženy na létajících strojích (TV pořad)

Hudební / Komedie

Československo, 1978, 43 min

Jan Bonaventura
  • NinadeL

Malá televizní reminiscence na Báječné muže na létajících strojích přešitá pro potřeby tehdejších populárů. Ovšem vidět Rosůlkovou na rogalu jsem opravdu nemusela.(11.9.2011)

Tak tohle je pořádný "úlet". :-) Babička v podání Marie Rosůlkové si jde zaplachtit na rogalu, a přitom vzpomíná na první let Výstaviště - Malá Chuchle jednoho z prvních éroplánů u nás. Chlapi jsou samozřejmě nekňubové, a nemít ty holky se šicími stroji, asi by se nikam nedostali a furt jim padala vrtule. Celé je to dělané stylem "strýčků", tedy zpívané na tehdejší známé popěvky a písničky. Buď to člověka chytí, i když nevěřícně kouká, a pobaví se u toho, nebo to na něho bude už moc. Mne to pobavilo. A Haničce Zagorové to tu mimořádně slušelo.(5.8.2020)

• Aniki

Dám tam jednu hvězdu za tehdy opravdu překrásnou Vondráčkovou a její Vzhůru k výškám. No a aby to bylo spravedlivé, Zagorka zde byla jedna velká roztomilost.(5.8.2020)

• Paity

Je mi jasné, že po tomto byla poptávka (možná, že by tomu bylo tak i dnes), ale bylo to natočeno způsobem, který se vyloženě podbízel masám a neměl s hudbou příliš společného.(1.8.2013)

• D.Moore

Rád bych vám přiblížil, jak moc je tahle "hudební komedie" divná. Představte si oholeného mutujícího medvěda nabarveného nafialovo, který zároveň poslouchá walkman čenichem, brčkem pije tvrdý chleba, v záblescích stroboskopu balancuje na jednokolce a snaží se navléct do smokingu po babičce. Tak tenhle medvěd si pustí televizi, v níž právě dávají Báječné ženy na létajících strojích, zakroutí hlavou a řekne: "To je ale divné!"(29.7.2014)