poster

Nebojte se tmy

 • USA

  Don't Be Afraid of the Dark

 • Slovensko

  Nebojte sa tmy

 • Velká Británie

  Don't Be Afraid of the Dark

Horor / Thriller

USA / Austrálie / Mexiko, 2010, 99 min

Režie:

Troy Nixey

Scénář:

Guillermo del Toro, Matthew Robbins, Nigel McKeand (původní scénář)

Střih:

Jill Bilcock

Zvuk:

Roger Savage

Scénografie:

Roger Ford

Masky:

Tami Lane

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Veľké sklamanie. Od Guillerma del Tora ako scenáristu som rozhodne čakal viac. Podaril sa mu len akýsi nudný a hlúpy zlepenec o síce roztomilých, ale hrozne nepríjemných prťavých chobotničkových príšerkách, ktoré prebrali pracovný flek po zúbkovej víle. Našťastie film má aj druhú stránku a tá je už o čosi pozitívnejšia. Páčila sa mi skvelá výprava a kamera, čo sa stalo základom pre celkom fajnovú mysterióznu atmosféru, dokonca mi ju neskazila ani K. Holmes. Škoda toho premárneného potenciálu v podobe stupidného scenára, mohol to byť celom fajnový hororík, rozhodne na to snímok s týmto režisérom mal. 50/100(7.8.2014)

 • Pilda17
  ****

  Don't Be Afraid of the Dark není typický horor. Atmosféra je skvělá, ale námět a scénář bohužel není dokonalý. Skřeti místy spíše komický než hororový. Pro mě jeden z nejočekávanějších hororů tohoto roku. Bohužel jsem nebyl přesvědčen na 100%. Místy předvídatelné a od začátku diváci vědí, o co jde. Kdyby režisér Troy Nixey tento fakt skrýval do úplného závěru, mohl být horor daleko zajímavější. Držet diváka v nejistotě jestli jde o duchy, skřety nebo Sally psychopatickou holčičku mohlo být daleko působivější. Když to shrnu, tak atmosféra perfektní, pár povedených lekaček (bohužel jich není tolik kolik jsem očekával), místy strašidelné prostředí a někdy slušné napětí, ale jinak mohlo být vše o stupeň lepší. Scénář si měl Guillermo del Toro pohlídat daleko více... 7/10 = 75%(27.9.2011)

 • Fr
  ***

  ...JEDEN ŽIVOT MUSÍ BÝT ODEBRÁN....... /// Tohle místo není bezpečný pro děti. Je plný hlasů a zvuků, že by i King Diamond (možná) ,,ukrupnul“. No a samozřejmě ,,ta“ strašná a zlomyslná stvoření, alias zvrácená podoba (představa) zoubkový víly, jenž holčičce (který ti, co se nebojí nevěří) dělají ,,prekárky“ (nebojím se napsat, že ji dokonce i straší). Krásnej dům (strašidelnej), perfektní hudba, zajímavá kamera a věci prznící tuhle nádhernou atmosféru! Nevadí mi, že del Toro s nostalgií vzpomíná na labyrint, vadí mi kreténi a jejich chování, který vzbuzuje emoce (a ty zase slova, který si snad ani nezaslouží spatřit světlo Csfd). To se (leckdy) nevidí ani v tupých vyvražďovačkách (ale tam se tomu můžu zasmát). Guillermo – SEŠ TRAPNEJ! Ony i pohádky totiž musí mít logiku! 2a½! Ale za tu výtvarku.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V ulici si otevřel zubní ordinaci nějakej pan Blackwood. 2.) Nevím, jestli mám doma zbourat zeď. 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Lucky“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(9.10.2011)

 • Sobis87
  ***

  Něco mezi hororem a pohádkou pro odrostlejší...chvílemi obstojně napínavé, avšak nijak zvlášť děsivé. Scénář je dokonale předvídatelný a nepřekvapuje ani v maličkostech, ale abych jen nekritizoval, musím uznat, že natočené to je vskutku znamenitě, ty malé potvory jsou zábavné a herecké obsazení se také povedlo (dokonce i Katie se tu dá snést...). V konečném součtu se jedná o sympatický žánrový nadprůměr, kterému výrazně podkopává nohy jen ten průhledný scénář.(29.1.2012)

 • Ten Druhy
  ***

  Don't Be Afraid of the Dark sa berie príliš vážne, ani na chvíľu sa netvári ako rodinný alebo detský horor s nadhľadom. Pritom to, čo číha v tme má veľkosť vypaseného potkana, komický vzhľad, ale nemá žiaden zmysel pre humor. Miniatúrne príšerky mi pripomenuli malých démonov z Takácsovho The Gate (1987), no boli menšie a mali len málo humanoidných znakov. Keď sa divák nevžije do pozície dieťaťa, vlastne sa nemá čoho báť, voči krpatým príšerkám sa vôbec nemusí cítiť bezmocný. A v tom je ten problém. Napriek tomu, že hrdinovia vo filme mali veľké šance, vôbec nebojovali, len sa nechali príšerami ovládať. Nechcem však byť len kritický, atmosféra bola silnou stránkou filmu, v ktorom bolo hluchých miest naozaj ako šafránu. Predsa som čakal trochu viac.(5.10.2011)

 • - Natáčelo se v Austrálii, konkrétně ve městech Mount Macedon a Melbourne. (BMW12)

 • - Přibližně v čase okolo 1 hodiny a 27. minuty je možné ve scéně, kdy je Sally (Bailee Madison) vláčena po zemi, všimnout pod její hlavou „jezdící dráhy“. (Pavlínka9)

 • - Snímek měl mít původně nižší laťku divácké přístupnosti. Tvůrci byli připraveni na zjemnění, ale pak dostali od americké komise MPAA rating 'R' s dovětkem, proč kazit tak skvělý strašidelný film ? [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)