Robin Hood: Za Sherwoodským lesem (TV film)

• Kanada

Beyond Sherwood Forest

Tajomstvo Sherwoodskeho lesa

Dobrodružný / Akční / Fantasy

Kanada, 2009, 89 min

• lola3121

Tak tuto neskutečnou peachovinu jsem si stáhla v domnění, že jde o nový film Ridleyho Scotta. Když se tam objevila ta létající příšera, nevěřila jsem vlastním očím, a z této vytřeštěnosti jsem nevyšla prakticky až dokonce. Občas jsem se i zasmála, ale zřejmě ne v místech, která tvůrci zamýšleli. "Co je to za stvůru, která krvácí a nezemře?" To je žena, pánové... Tak toto už nikdy víc...(22.5.2010)

• Terva

Ta černá krev nepatří člověku. Bytost, která krvácí, ale nezemře. Kdo to kdy viděl nebo slyšel ? V tomto snímku všichni okolo Robina Hooda. TV film nebo spíše Telenovela ze Scherwoodského lesa. Animace draka je ubohá, scénář nuzný, hudba k pláči a děj jen pro otrlé nebo opilé, dramatická stránka k smíchu. - odpad - jako poleno. Jednou - dá li Bůh, mám na vybranou.(23.10.2010)

• ecceHOMMO

Spojiť príbeh legendárneho Robina Hooda s fantasy príbehom to si žiada poriadnu dávku odvahy....A ono to vlastne mohlo dopadnúť aj horšie....ikeď príbeh je viac než plytký a vlastne ho zachraňuje najmä sympatické obsadenie na čele s Ericou Durance a Robinom Dunneom. Otázkou však ostáva, prečo sa radšej tvorcovia nevykašlali na legendu menom Hood a nezaložili príbeh skôr na na zemi pevnejšie stojacom príbehu.(15.3.2010)

• D.Moore

Neodolal jsem a po ne zrovna kladném doporučení jedné zdejší uživatelky jsem se na tohoto "Roubina" opravdu podíval. Sice po částech a na YouTube, ale podíval. No přátelé, to je nářez (cítíte tu ironii?). Vážně! Velkolepé akční scény (ironie) se střídají s duchaplnými dialogy (pořád ironie), všechno je to podbarveno tklivou hudbou, okořeněno povedenými triky a zahráno vcelku sympatickými herci (ironie, ironie, ironie). A víte, co je na tom celém nejzábavnější? Že ani netuším, proč jsem dal jednu hvězdu. Jo aha, asi proto, že jsem přežil. A jsem teď vlastně něco jako hrdina. (Třeba o mně taky jednou někdo něco natočí - jo, to by bylo)(14.6.2010)

• Pidzey

Dobrovolný masochizmus způsobený tím že jsem z komentářů vydedukoval že je to děsná blbost. Zkrátka jsem měl chuť se na nějakou blbost podívat. V tomhle filmu je špatně snad všechno co může být, od blbého scénáře, přes trapnou, vlastně skoro žádnou výpravu až po nenápaditou a hloupou režii. Co se herců týče, tak asi nejlepší a to o dostřel nejlepšího luku je Erica Durance (která je i docela půvabná), což je na druhou stranu smutný zhledem k tomu že to není kdovíjak kvalitní herečka. Akce je neskutečně trapně natočená, kušníci mají dvakrát během filmu šanci Robina zabít a ukončit tak naše trápení a místo toho jen blbě čumí a pak si nechaj namlátit. Vrcholem je scéna kdy malý MacGyver ve vězení vyrobí z kusu suchého klacku funkční luk. No a ten drak, nebo spíše harpye je vyloženě šerednej. Jak se říká konec dobré všechno dobré, jenže tady by to platilo kdyby se jednalo o parodii, protože závěrečná akční scéna je neskutečně vtipná (ano myslím tím pitomá). No nic, fantasy to zase schytalo a v tomto případě to dost hnusně koupil i legendární zbojník. Ještě že máme pana Jacksona, kterému se celkem daří tento žánr zachraňovat. A pokud budu chtít vidět nějakého Hooda, radši si znovu zkouknu toho s Costnerem nebo konečně toho s Crowem.(10.1.2013)

• - Sherwoodský les byl ve většině případů ztvárněn jako listnatý. V tomto příběhu je však jehličnatý. V Anglii mnoho jehličnatých lesů není, zvlášť s kanadskou borovicí. (Terva)

• - Film byl natočen pro kanadský televizní kanál SyFy, na kterém si 28. září 2009 odbyl premiéru. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadských městech Aldergrove, Maple Ridge a Vancouver. (Terva)