Dovolená na úrovni (TV film)

Komedie

Československo, 1984, 51 min

• MickeyStuma

Nic naplat, jedná se o standardní socialistický příběh se všemi svými vlastnostmi a prázdninových klišé. Humoru pramálo, nějaká zábavnost už teprve ne. Tohle zkrátka z hlavy vyšumí tak rychle, že si na druhý den málokdo vzpomene, že nějaký takový televizní filmík vůbec existuje. Kdyby to však autor scénáře Jiří Křenek dělající to podle vlastní knihy rozpracoval do celovečerní stopáže a přidal do toho více humoru, mohlo by to být snad daleko lepší.(6.1.2017)

Jednoduchoučký příběh se zápletkou tak triviální, až člověk žasne, za co se dá pobrat scenáristický honorář. Ale v druhý půlce se rozjede docela solidní gejzír vtipných dialogů. Navíc, Alenu Vránovou v tomhle jejím období mám moc rád. Malinko ovšem ruší synek (Ondřej Malý) s těžko stravitelnou spisovnou češtinou. Jako celek přijatelné a snesitelné.(23.3.2013)

Tak v to doufám taky, když se někam chystám vyrazit, že ta dovolená dopadne a bude na úrovni a já nebudu něčím nemile překvapená. Se Zdeňkem Řehořem bych nechtěla sedět v autě a k tomu poslouchat ty chytristiky jeho jediné ratolesti, která ze své lajny neslezla ani potom. Alespoň to pro tu rodinku byla životní zkušenost, na kterou budou velmi rádi vzpomínat. Jednoduchoučký příběh.(5.3.2015)

Milá letní zastávka na cestě na dovolenou. Řehoř byl snad nejmilejší a nejpřátelštější herec, nepamatuju si, že by někdy hrál záporáka. Na rozdíl od kolegů se mi výkon Ondry Malého moc zamlouval, stejně jako letní atmosféra (ale aspoň nějakou scénu mohli natáčet, když svítilo sluníčko, je to takové zamračené). Pyško nevadí, Trněná aspoň ukáže vnady.(19.12.2015)

Presne jak to naznacuje jeden z kolegu, i ja jsem presvedcen, ze michat herce a neherce je napad, ktery taky muze dopadnout spatne... Takovych pripadu zname mnoho, a toto je opet jeden z nich. Skoda. Jinak je to celkem rozumna a hodne odpocinkova televizni podivana. Vranova opet skvela ve sve ironicko sarkasticke poloze (zdravime Gabi Smolikovou). :-)(26.5.2014)