Dračí past

USA, 2009, 90 min

Stephen Shimek

Kristi Shimek
  • kaylin

Takový ten klasický film, kdy chcete natočit fantasy, ale nemáte na to žádné peníze. A tak uděláte to, že vlastně vytvoříte rádoby středověký film, kde je několik postav na cestě, hodně prochází lesem, protože stejně ve fantasy světech je jen pár měst, a nakonec, aby divák dostal to, co je v názvu, se objeví hnusný digitální drak.(3.5.2017)

• marrjaana

tento film ve mě nezanechal vůbec žádné dojmy - ani kladné a ani záporné, ale i pres to jsem se snažila najít nějaký duvod pro jednu hvězdičku - marně, není tu nic co by se dalo nějak ocenit , no možná, ale opravdu jen možná by jsi zasloužil ten drak a onen nápad s tím, že draci se nelíhnou z vajec, ale po vzoru Goa’uldů se vyvíjí v lidském těle, i dyž teda jen po dobu pár dnů, bez vědomí nositele a nakonec se z něj vyklubou jak predátor( jenže toto tam je pouze popsáno slovy, takže ani klubání se bucifala z žaludku sličné elfky se nedočkáte)(13.6.2011)

• HennessyVSOP

Viděno v autobusu jisté společnosti na cestě z Brna do Prahy. Tak tohle musí vidět opravdu všichni, kdo chtějí komentovat a hodnotit filmy, protože tenhle snímek představuje absolutní nulu, horší to být ani nemůže. Pro Dragon Hunter je i odpad pochvalou. Když to vezmu zevrubně, děj je totální ubohost, takovou kravinu by nesneslo ani hraní nějakého pen-n-paper rpg v neděli večer. Herci, pokud se tak dají nazývat, jsou bůh ví jaká sebranka kamenných tváří bez jakéhokoli citu pro vyjádření emoce nebo i intonace ve větě. Scénář? Největší šílenost v dějiách lidstva, mám pocit, že v některých pasážích si scénárista uvědomil, že vynechal podstatnou pointu dialogu a zasunul ji uplně do jiné situace, kterou psal když si na svoji chybu vzpomněl. Exteriéry mi přišl povědomé, zřejmě se točilo někde v okolí Botiče. Ten drak je výsměch, nesnesl by srovnání ani s King Kongem z roku 33. To nejlepší na konec - kamera. Kameraman si zřejmě šlehl lajnu protože docílit toho, aby ze souboje nebylo vidět vlastně vůbec nic, dokonce ani aktéry. Co mi vyrazilo dech nejvíc je managment tohohle filmu. Když jsem film vidě,l tak jsem měl pocit, že se jedná o nějaký totální nízkorozpočťák co si nějaká família natočila, aby se jim splnil sen Tak za co těch 850tisíc USD? Tohle mělo rozpočet 10 tisíc na digitální kameru na dovolenou, 80korun na jízdenky k místnímu lesu, pár stovek na dětský kostýmy, herci jsou ochotníci a tak už zbývá jen uplatit nějkou hezkou babu aby si vtom zahrála a pár tisíc na lajnu pro kameramana. -273%(28.3.2011)

• netWoor

Abych se přiznal, celou dobu jsem si myslel, že snímek natočili filmaři z Ruska, event. Polska. Celé mi to připadalo takové .. slovanské, vzdáleně mi to připomínalo polského Zaklínače. I ti herci. Jako by se naši bratři pokusili o fantasy v hollywoodském stylu, bohužel však ... děngy nět. Velmi levný film a to obsazením, triky, příběhem, dialogy i logikou. Ale nejvíc mě pobavilo, jak v akčních scénách kameraman lomcuje kamerou, aby se snad scény zdály akčnější (ve štábu asi chyběl střihač), čímž zcela ztratí na přehlednosti... ten bod dávám snad jen za to, kdyby se někdo přepsal a fakt to bylo polský ...(27.11.2009)

Ziadne klise ani gyc, ale tupy pokus vzdat hold klasike a vytrieskat z toho co sa da. Celkom bez rozpakov a dobrovolne zaskatulkovane Sword and sorcery neoslni originalitou a neprinesie stipku inovacie. Zaujimava je vsak stavba sveta, ktory je divakovi vykreslovany skor dialogmi nez obrazom. Polovica bojov sa "odohraje" iba verbalne, ked ta ci ona postava rozprava svoje zivotne pribehy a "mudrosti" a podsuva tak divakovi mozaiku tohoto primitivneho sveta. To ako si poradili s nizkym rozpoctom je mi sympaticke. Konecny vysledok pripomina polofilm/poloknihu a posobi prijemnym dojmom. Ako oddych dobre. Normalne za tri, z recesie vsak 4(27.8.2009)