Dračí past

USA, 2009, 90 min

Stephen Shimek

Kristi Shimek
  • marrjaana

tento film ve mě nezanechal vůbec žádné dojmy - ani kladné a ani záporné, ale i pres to jsem se snažila najít nějaký duvod pro jednu hvězdičku - marně, není tu nic co by se dalo nějak ocenit , no možná, ale opravdu jen možná by jsi zasloužil ten drak a onen nápad s tím, že draci se nelíhnou z vajec, ale po vzoru Goa’uldů se vyvíjí v lidském těle, i dyž teda jen po dobu pár dnů, bez vědomí nositele a nakonec se z něj vyklubou jak predátor( jenže toto tam je pouze popsáno slovy, takže ani klubání se bucifala z žaludku sličné elfky se nedočkáte)(13.6.2011)

• kaylin

Takový ten klasický film, kdy chcete natočit fantasy, ale nemáte na to žádné peníze. A tak uděláte to, že vlastně vytvoříte rádoby středověký film, kde je několik postav na cestě, hodně prochází lesem, protože stejně ve fantasy světech je jen pár měst, a nakonec, aby divák dostal to, co je v názvu, se objeví hnusný digitální drak.(3.5.2017)

Ziadne klise ani gyc, ale tupy pokus vzdat hold klasike a vytrieskat z toho co sa da. Celkom bez rozpakov a dobrovolne zaskatulkovane Sword and sorcery neoslni originalitou a neprinesie stipku inovacie. Zaujimava je vsak stavba sveta, ktory je divakovi vykreslovany skor dialogmi nez obrazom. Polovica bojov sa "odohraje" iba verbalne, ked ta ci ona postava rozprava svoje zivotne pribehy a "mudrosti" a podsuva tak divakovi mozaiku tohoto primitivneho sveta. To ako si poradili s nizkym rozpoctom je mi sympaticke. Konecny vysledok pripomina polofilm/poloknihu a posobi prijemnym dojmom. Ako oddych dobre. Normalne za tri, z recesie vsak 4(27.8.2009)

• netWoor

Abych se přiznal, celou dobu jsem si myslel, že snímek natočili filmaři z Ruska, event. Polska. Celé mi to připadalo takové .. slovanské, vzdáleně mi to připomínalo polského Zaklínače. I ti herci. Jako by se naši bratři pokusili o fantasy v hollywoodském stylu, bohužel však ... děngy nět. Velmi levný film a to obsazením, triky, příběhem, dialogy i logikou. Ale nejvíc mě pobavilo, jak v akčních scénách kameraman lomcuje kamerou, aby se snad scény zdály akčnější (ve štábu asi chyběl střihač), čímž zcela ztratí na přehlednosti... ten bod dávám snad jen za to, kdyby se někdo přepsal a fakt to bylo polský ...(27.11.2009)

• hippyman

úsměvné... před final fight se drak objeví v součtu přesně na 3 sekundy, což mi u takto nazvaného snímku přijde trochu málo, nu ale dál... většina soubojů je poslána do dračí řitě idiotským střihem a epileptickou kamerou, já vím, že to má mít děsně akční look, ale tohle bylo trochu moc... no a dialogy jsou plné perel a klišé (a CZ dabing to evidentně moc nevyšperkoval)... ale příběh je celkem milý a coby dlouholetý pařan DrD mám prostě pro fantasy slabost. ať nežeru: 40%(28.12.2010)