Cuki wa higaši ni hi wa niši ni: Operation Sanctuary

• Japonsko 月は東に日は西に Operation Sanctuary (více)

strougy

Naoki Kuzumi ztratil před pěti lety své rodiče a vzpomínky a nyní žije u svého strýce a tety spolu se setřenicí Matsuri. Jeho život poklidně plyne v zajetých kolejích až do chvíle, kdy doslova z nebe spadne dívka Mikoto a uvrhne ho do víru událostí, po kterých jeho život už nikdy nebude stejný... Základním problémem tohoto anime je neuvěřitelná žánrová roztříštěnost, kdy se od sebe jednotlivé třetiny seriálu liší jako den a noc. Jedna by se dala nejlépe popsat jako úsměvné historky točící se kolem skupinky přátel sdružených okolo astronomického klubu, další jako mysteriózní scifi drama obsahující cestování časem a k tomu se zde nachází příběhy, kde se neděje nic jiného, než že si postavy mezi sebou v dlouhých záběrech podbarvených sentimentální hudbou s lesknoucíma se očkama vyjadřují své city a zaplétají se v otravných omylech ohledně toho, kdo koho miluje a kdo koho chápe jako pouhého sourozence. První skupina epizod by byla na velmi slušné čtyři hvězdy, kdy příběhy mají vtip, nápady a díky krátké stopáži (13 minut) i spád a tak ani na okamžik nenudí, vztahové části jsou k nepřežití a trpěl jsem u nich jako zvíře a scifi zápletka je v podstatě zbytečná, jelikož na krátké ploše nemá prostor na jakékoli rozvinutí a její přítomnost tak působí těžce nadbytečně. Celkově slušné 2*. ()