poster

Vengeance Is Mine: Reinventing 'Man on Fire'

Dokumentární

USA, 2005, 73 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Matty
    ***

    Charles de Lauzirika je zárukou nadstandardního making of, zpravidla mapujícího jak vývoj, tak samotné natáčení a postprodukční fázi. Vengeance is Mine není výjimkou, byť se nevyrovná filmům o filmech Ridleyho Scotta, oproti nimž je zde více slovní vaty a pseudohlubokých rozborů toho, co chtěli tvůrci filmem sdělit. Za pozornost stojí zejména úvodní části o mnohaletém vývoji scenáře, který chtěl Scott původně zfilmovat ještě před Top Gunem, a o metodách skutečných únosců. Dlouhý segment věnovaný castingu klidně přeskočte, herci jen chválí sebe navzájem a pohodový přístup Tonyho Scotta. Znamenitá je naopak kapitola o vizuálním stylu, zahrnující podrobný rozbor scény únosu. Dozvíte se, na čem Scott estetiku svých filmů staví nebo proč se v tomto případě rozhodl použít mj. kameru na kliku z roku 1910.(7.5.2016)

  • Martin741
    ****

    Ja sa uz ani nepamatam, kde a nkedy presne som to videl, ale viem, ze islo o kratky /73 min/ dokument k toceniu filmu Man on Fire a navyse s hereckym osadenstvom, ktore uznavam /Washington, Mitchell, Fanning ....../ 85 %(29.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace