Le Chant des mariées

• Velká Británie The Wedding Song

Příběh odehrávající se v Tunisku v letech druhé světové války o dvou dívkách, přítelkyních z rozdílných kultur - arabské a židovské, které mají touhu žit. O hledání lásky i smyslu života a událostech a silách, které rozdělují svět. A o čistém přátelství, které je schopno přes různé osudy vše znovu spojit. (xargos)

wege

Music always helps, no matter what you're going through…. Vždy jsem si myslel, že ta krásná a pravdivá věta platí u mě i u filmů. Neplatí. Najednou nemám průměr filmu na den, jsem rád, že vidím jeden film za týden. Nedokážu na ně koukat, nepomáhají, v tom je ta hudba daleko lepší. Pustit si nějakou elektroniku nebo balady o těžkém životě, lásce a zklamání od britských kapel z devadesátek je prostě teď asi prospěšnější. Nebo taky není, že? S Le Chant des mariées jsem začal 5x, až naposledy jsem to nad ránem dokoukal. Film o dvou BFF z rozdílných rodin a kultur ukazuje, že i v Tunisku za války to nebylo pro některé prostě zalité sluncem. Ale když máš dobrou kámošku, třeba to dobře dopadne. Spíše bych si s velkou pravděpodobností tipl, že to nedopadlo, výsledek ale neznáme. Úplně mě sralo, jak to silné téma teče po povrchu v pouhých banalitách. Mohl z toho být strašně silný film, nebyl. Možná to byl úmysl, do hlav jim, stejně jako nejbližším lidem kolem sebe, nevidím. Pobavit se o tom s nimi taky nepůjde, ale i to znám. ()