Králičí nora

• Austrálie

Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Anton Sanko

Joe Klotz

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ann Roth

Králičí nora je co do stopáže poměrně krátký film (asi hodinu a půl), nicméně má natolik pomalé tempo, že je vlastně velice dlouhý. Ale myslím tím v tom dobrém smyslu dlouhý, nikoliv zdlouhavý. Zaobírá se mnoha detaily ze všedního života ústřední dvojice a postupně tak skládá mistrovskou mozaiku komorního dramatu, který dnešní hollywoodští filmaři už skoro neznají. Je to škoda, neboť přesně tohle herci potřebují, aby dokázali, jak jsou dobří nebo špatní. A věřte, že Nicole Kidman a Aaron Eckhart k té druhé skupině rozhodně nepatří.(23.7.2011)

S přihlédnutím k tématu asi nejvěrohodněji zpracovaný snímek; herectví Nicole Kidman je prostě úchvatné (Eckhart zdatně sekunduje), a celé to člověka nutí přemýšlet nad tím, jak blízko pravdy se ve skutečnosti daří režisérovi přibližovat. Já bych si dovolil tvrdit, že o moc blíže to už nešlo. Nechal jsem se příběhem pohltit a zažil nezapomenutelnou emocionální bouři. Skvělé.(14.5.2011)

Vzhledem k tomu, o jak silné téma jde, je docela dost špatný, když za celý film necítíte sebemenší emoci, natož soucit. Na Nicole Kidman se pěkně kouká, i když její postavu bych v reálném světě asi uškrtila a Aaron Eckhart je docela fajn, u něho by se možná špetka toho pochopení i našla.(30.1.2011)

• iamek

Téma je sice vážné a smutné, ale u mě film nevyvolal téměř žádné emoce. Navíc Nicole Kidman a Aarona Eckharta moc nemusím takže jsem ani nečekal, že by mě film nějak chytil, ale chápu, že se akademii docela líbil a dal Nicole nominaci na Oscara.(19.9.2011)

Najhoršia nočná mora zo všetkých. Nevládzem to komentovať.(6.4.2014)

• - Podle článku z New York Times ze srpna 2009 měl film režírovat Sam Raimi, ale ten později od projektu odstoupil, aby se věnoval přípravám nového restartu Spider-Manovské série. (DivX)

• - Při jízdě autem cca od 00:30:00 není Nicole Kidman připoutaná. Při debatě s manželem jsou neustálé záběry na ni a na něj (není tam prostě prostor k tomu, aby se připoutala). Když ale její manžel v 00:34:28 prudce brzdí, Nicole je připoutaná a tak se jí nic nestane. (Pavlínka9)

• - Film měl původně režírovat Sam Raimi, ale později od projektu odstoupil, aby se věnoval přípravám nové Spider-Manovské série. (Mr.Hudson)