Králičí nora

Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

• teutates

Podprůměrná Kidman a průměrný Eckhart hrají na nervy... drásající téma, jehož provedení končí hned v počátku. Králíči MORA v kterém člověk musí sledovat pochmurné ksichty ústřední dvojice. Někdy je méně více a jooo dobré, ale nejde kuva stavět jen na silném tematu, no ne?! Opět budu ten špatný, no víc jak 4/10 ani hovno nedám.(30.7.2011)

Příjemné a pomíjivé. Už to tu bylo snad tisíckrát, a kdyby v tom nehrála Kidmanová, tak se na to asi ani nekouknu. Ale něco se tomu přece jen musí nechat, nejedná se o vtíravou záležitost, není to nikterak emocionálně vydíravý film. Je jen na Vás, jestli se onomu tíživému pocitu plně poddáte nebo zůstanete lhostejní, v tom spatřuji veliké a snad doknce i největší plus, jinak neoriginílního filmu.(17.1.2011)

Slabší 3 hvězdy a ty dávám hlavně za hlavní představitele. Na film jsem se díval hlavně kvůli nominaci Nicole na oscara a musím objektivně říct že k němu měla dost daleko. Natalie Portman jako Black Swan předvádí mnohem větší výkon. Rabbit Hole je takový ten malý film, který má docela zajímavý děj, ale na druhé kouknutí to není.(6.4.2011)

Moc nerozumím tak nízkému hodnocení tohoto psychologického dramatu, které je ztvárněno naprosto přirozeně a přesvědčivě. Jen bych si ho příště raději dala v původním znění. I když dabing nebyl vůbec špatný, i tak je to film, jenž stojí za zhlédnutí v originále. Je velmi zajímavé pozorovat, jak se se ztrátou dítěte vyrovnává každý z partnerů po svém, aby se pak jejich cesty přece jen na konci opět protly...(20.5.2012)

KOncentrovana deprese, ale na me kupodivu zapusobila. Jiste, hlavne herecky, protoze trojuhelnik Kidman - Eckhart - Wiest je komplexni a bezezbytku vycerpava celou emocionalni skalu... ale hlavne asi prave tou komornosti. A asi i faktem, ze i pres absenci vyraznejsi gradace dokaze udrzet soustredenou pozornost. Navic, po takovy nalozi, jsem asi rad i za ten konec, kterej by me jinak jezil. Samotny tema samozrejme svadi k predpokladu, ze bylo umyslne vybrany pro tvobu srdcervouciho struhadla, ale... podle myho nazoru to dopadlo jinak. Nemaje s podobnou zivotni situaci zkusenos (klep, klep), mozna by to takhle nejak mohlo vypadat. Na kazdyho proste plati neco jinyho...(18.2.2011)

• - Za roli truchlíví matky v původní divadelní hře, si Cynthia Nixonová v roce 2006 odnesla cenu Tony. Hra získala v roce 2007 Pulitzerovu cenu za drama. (DivX)

• - Podle článku z New York Times ze srpna 2009 měl film režírovat Sam Raimi, ale ten později od projektu odstoupil, aby se věnoval přípravám nového restartu Spider-Manovské série. (DivX)

• - Film měl původně režírovat Sam Raimi, ale později od projektu odstoupil, aby se věnoval přípravám nové Spider-Manovské série. (Mr.Hudson)