Králičí nora

• Austrálie

Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

Měla jsem strach, že půjde o citové ždímání, které se nakonec nekonalo. Podobné téma už tu bylo zpracované nesčetněkrát. Tento film stojí především na hereckých výkonech Nicole Kidman a Aarona Eckharta, kteří tvoří skvělý herecký pár. Film má velice pomalé tempo a vím, že za chvíli si na film ani nevzpomenu, nezanechá totiž ve vás naprosto nic hlubšího, přesto si myslím, že ty 4 hvězdy si film zaslouží. Jedná se o dobré komorní drama.(19.12.2010)

Rabbit Hole je velmi zvláštní a pomalý film. Pořád jsem totiž od něj očekával nějaké pořádné vyvrcholení příběhu, který zase až tak výjimečný není. Manželé Becca a Howie přišli před osmi měsíci o čtyřletého syna, který před jejich domem vběhl pod kola automobilu mladíka. když se honil za svým psem. Becca jednoho dne mladíka opět potká a dá se s ním do řeči o comicsu s názvem Králičí díra, který on zrovna píše. Comics o paralelních světech jí dá novou naději na lepší život, protože její manželství je v krizi a ona v něm jen od smrti svého dítěte utápěla svůj žal. Citlivý film by nikdy nebyl tak dobrý bez jeho hlavní představitelky Nicole Kidman, která bez problému zastíní svým sugestivním ztvárněním postavy všechny kolem sebe. S ní je vždy mimořádně těžké držet krok a o nějaké dostižení se přece jen snaží především Dianne Wiest v roli její matky, kterou stihnul podobný osud a poznala, jaké je to ztratit syna, který se kdysi předávkoval a výrazně zaboduje Aaron Eckhart v roli jejího manžela, který má mnohem jasnější představu o životě po smrti svého milovaného syna. Mně se příliš nelíbil vztah Beccy s mladíkem, který vlastně jim vzal dítě, ačkoliv mu vina nebyla prokázána. Nepřišlo mně pravděpodobné, že truchlící matka se s ním dá tak pohodově do řeči a ještě ji bude zajímat, co právě ve svém životě dělá, popřípadě píše. Myšlenka paralelních světů je sice zajímavá, ale tady není nijak rozvedena a mluví se tady o ní jen velmi povrchně. Sošná Nicole Kidman si svůj vysněný projekt také produkovala a je to vlastně ona, která podala strhující výkon, ale vyznění filmu bylo podstatně slabší.(14.1.2011)

Velmi dobré a hlavně velmi intenzivní drama. Nic pro diváky empatiky, protože těm by to mohlo rozhodit celý jejich křehký svět. Pět superlativy na Kidman a Eckharta by bylo nedostatečné, ale je zajímavé, jak ideálně je doplnila jen na minimálním prostoru Sandra Oh. Na závěr jsem si pomyslela, že je to vlastně velmi dobrá hra a ona je to skutečně hra. Tak jsem se přeci jenom asi už něco naučila. Formálně to mělo stejný nápad na ukončení jako Frankie a Johnny. Dabing je samozřejmě průser kdykoli kdekoli otevře pusu Lucka Vondráčková, ale to člověku tu druhou nominaci Nicole na Oscara fakt nenaruší.(27.3.2013)

Takový malý velký film o nepříjemných věcech, které se stávají. Zasloužená nominace Nicole Kidman v roli matky, která ztratila během autonehody jediného syna. Výčitky, vina a odpuštění...v roli manžela skvěle sekunduje Aaron Eckhart (kam dali akademici oči) a ve vedlejší roli potěší Sandra Oh. Na filmu je znát, že předlohou byla divadelní hra. Vše je podřízeno dialogům, které umocňuje citlivá režie Johna Camerona Mitchella od kterého po jeho kontroverzním počinu jakým byl film "Shortbus" bych nečekal, že si vybere takové téma svého dalšího filmu.(27.2.2011)

Je to takové pomalé, ponuré až depresivní. Hlavně během první poloviny to na mě hrálo jedinou myšlenku - usni. Nikdy jsem nic takového neprožil a doufám, že ani neprožiju. A ač mi přišlo, že takhle nějak se ty postavy mají chovat, tak mi vadilo jak se Nicole chovala kravkovsky a i Aaron měl slabší chvilku. Já se těšil hlavně hodně na paralelní vesmíry, ale těch jsem se nedočkal. Tak holt snad jindy. Lehký podprůměr(26.5.2011)