poster

Králičí nora

 • USA

  Rabbit Hole

 • Slovensko

  Králičia nora

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

Scénář:

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Anton Sanko

Střih:

Joe Klotz

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Riddick77
  *****

  Brilantní film, ze kterého sálají emoce a atmosféra zmařeného života, kdy vidina něčeho lepšího je opravdu na míle vzdálená. Nutno zmínit, že v hlavních rolích se představují dva z mých nejoblíbenějších herců, přičemž oba zvládají role na výbornou. Komorní konverzační drama té nejvyšší kvality s brilantní režií, scénářem a hudbou. Nečekel jsem od toho příliš a dostal silný zážitek, který v hlavě už zůstane. Bravo! 10/10!(28.12.2010)

 • Matty
  ****

  Nekompromisně vážné psychologické drama, v němž se i kufr od auta zavírá s naléhavou pomalostí. Kidmanová díru vzniklou ztrátou dítěte prozkoumává, zatímco Eckhart se ji snaží zaplnit. Ona řeší minulost, on hledí k budoucnosti. Přítomnost, ve které by nalezli společnou řeč, pro ně neexistuje. Zvláštní odtažitost filmu, absence všednodenních intimních momentů mezi ústředním párem, je ozřejměna zdrcujícím a zároveň nadějeplným závěrem. Právě k okamžiku zachycenému v posledním záběru po celých devadesát minut hledali cestu. Není to v žádném ohledu přelomový film, Kidmanová hrála ženu řešící manželskou krizi výborně již v Eyes Wide Shut, ale je v něm něco poměrně vzácného – kus pravdy. 80%(6.10.2012)

 • Dannysek4U
  ****

  KOncentrovana deprese, ale na me kupodivu zapusobila. Jiste, hlavne herecky, protoze trojuhelnik Kidman - Eckhart - Wiest je komplexni a bezezbytku vycerpava celou emocionalni skalu... ale hlavne asi prave tou komornosti. A asi i faktem, ze i pres absenci vyraznejsi gradace dokaze udrzet soustredenou pozornost. Navic, po takovy nalozi, jsem asi rad i za ten konec, kterej by me jinak jezil. Samotny tema samozrejme svadi k predpokladu, ze bylo umyslne vybrany pro tvobu srdcervouciho struhadla, ale... podle myho nazoru to dopadlo jinak. Nemaje s podobnou zivotni situaci zkusenos (klep, klep), mozna by to takhle nejak mohlo vypadat. Na kazdyho proste plati neco jinyho...(18.2.2011)

 • castor
  ****

  Ztráta bolí. Psa, partnera, dítěte. Překročit ji, je snad ještě bolestnější. Táhlé záběry na truchlící manželský pár nemusí sednout úplně každému, a co na tom, že některé vedlejší linie postrádají gradaci a vývoj? Režisér Mitchell, známý kontroverzními kousky Hedwig a Angry Inch a Shortbus, zachycuje ono vzduchoprázdno, které se hluboce usadilo v jednom manželství. I tak někam směřujeme, pozvolna, potichu. Ona díru po dítěti z různých úhlů zkoumá, on hledá cestu nahoru. Společně to ale zatím nejde. Není to žádný přelomový film, ale má dva silné koně v závodním poli, Nicole Kidman a Aarona Eckharta, díky kterým je tahle látka lehce nadprůměrná. I když kritiky víc zaujala australská držitelka Oscara, která se nebojí rýpnout do Boha, proplesknout jinou matku v obchodě a rozdávat falešné úsměvy těsně před zhroucením, výborný je i její herecký kolega. Nehysterické, uvěřitelné.(10.8.2014)

 • Beastmaster4
  **

  Dva vynikající herecké výkony (Kidman & Eckhart ) bohužel ztracené ve fádní šedi. Králičí nora mohla být zajímavá tak před 15 lety. Na podobná témata už bylo natočeno hodně filmů a musím přiznat, že mnohem zajímavějších. Nejde o špatný film, ale chyběla tomu nějaká hlubší myšlenka, nějaká snaha lepší práce, snaha to celé více promyslet a promakat. Příběh o rodině, která se snaží vyrovnat se smrtí svého malého syna, kde manželé touží každý o jiném stylu osvobození od tíživých vzpomínek. Vzpomínat nebo zapomenout, snažit se vymazat nebo oživovat stíny minulosti. To je otázka, kterou si kladete spolu s filmovým párem. Bohužel to je celé, vše o co tu jde. Jediné trochu vybočující z této ve filmu zavedené linie je postava mladého studenta, který nechtěnou náhodou autem srazí a zabije jejich malého chlapce. Odpuštěním matky a studenta se stávají jejich společná tajná setkání. Dojemné, dobře zahrané, ale bohužel omleté a jednoduché. Logická pointa, žádné kličky, jen rovná linie smutku rodičů, která končí jejich vyrovnáním se s osudem a smířením se s životem takovým, jaký je. Vidět film o několik let dříve, dal bych hvězdy 3, možná i 4, ale v dnešních časech je to prostě málo.(23.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace