Králičí nora

• Austrálie

Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

Za začátku jsem z celého příběhu nebyla úplně unešená, popravdě jsem se neskutečně nudila. Naštěstí to pomalu přece jen najde své tempo. Filmů o ztratě dítěte je spousta, tenhle těží především ze svého prvotřídního obsazení. Eckhart a Kidman tvoří skvělý herecký pár, ale ani mladý Miles Teller se mezi nimi neztratí. Rabbit Hole je velmi dobré drama, ale příběhově neobsahuje nic, kvůli čemu bych si na něj za týden vzpomněla.(12.12.2010)

Nebudu chodit kolem horké kaše a napíšu to rovnou - tenhle film mě emocionálně odrovnal. Zřejmě nejvíce by se můj zážitek dal přirovnat k filmu Brothers. Zde také všichni hlavní hrdinové předvádí naprosto brilantní výkony a my jakožto diváci jen čekáme, kdo bouchne dříve. Bohužel se bojím, aby Rabbit Hole neskončil stejně, jako Brothers - bez nějakých ocenění, jen pár nominací… Protože takový Aaron Eckhart by si (minimálně) nominaci rozhodně zasloužil, stejně jako Nicole. Po hodně dlouhé době mi přišlo, že konečně vidím pořádné drama ze života, které má skvělý děj, skvělé herce, parádní scénář… zkrátka a dobře, vše funguje na 100 %. A proto mé hodnocení nemůže být menší.(22.12.2010)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $2,229,058Tržby Celosvetovo $5,839,592Tržby za predaj DVD v USA $1,581,086 //počet predaných kusov ?║ ťažká chladná dráma s výbornou Nicole Kidman ale na druhú stranu Aaron Eckhart mi tam ale vôbec nesedel /55%/(25.1.2015)

Překvapivě ploché, postavené na dialozích a emocích z umakartu. Snad záměrně, jako paralela k umělému životu a citu, které ústřední dvojice "musí" přijmout za své po ztrátě syna. Ale pořád především rutinní drama, které z nebetyčné rutiny vytrhuje jedna jediná věta Nicole Kidman - odpověď na otázku Why you didn't tell me? Po herecké stránce nadchne více Eckhart, možná i proto, že podobných rolích má za sebou méně a dokáže tak překvapit.(14.12.2010)

Nekompromisně vážné psychologické drama, v němž se i kufr od auta zavírá s naléhavou pomalostí. Kidmanová díru vzniklou ztrátou dítěte prozkoumává, zatímco Eckhart se ji snaží zaplnit. Ona řeší minulost, on hledí k budoucnosti. Přítomnost, ve které by nalezli společnou řeč, pro ně neexistuje. Zvláštní odtažitost filmu, absence všednodenních intimních momentů mezi ústředním párem, je ozřejměna zdrcujícím a zároveň nadějeplným závěrem. Právě k okamžiku zachycenému v posledním záběru po celých devadesát minut hledali cestu. Není to v žádném ohledu přelomový film, Kidmanová hrála ženu řešící manželskou krizi výborně již v Eyes Wide Shut, ale je v něm něco poměrně vzácného – kus pravdy. 80%(6.10.2012)

• - Natočeno za 28 dní. (HellFire)

• - Při jízdě autem cca od 00:30:00 není Nicole Kidman připoutaná. Při debatě s manželem jsou neustálé záběry na ni a na něj (není tam prostě prostor k tomu, aby se připoutala). Když ale její manžel v 00:34:28 prudce brzdí, Nicole je připoutaná a tak se jí nic nestane. (Pavlínka9)

• - Pro Nicole Kidman se jedná o první snímek, v němž hrála ustřední postavu a zárověn byla jeho producentkou. (Elwanelyn)