Králičí nora

Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

• GodComplex

Nicole Kidman se svou novou plastikou vypada ponekud.. plasticky. Dalsi z rady hezkych zen, ktere pocitily potrebu ze sebe udelat umelou voskovou figuru. Hrat umi ale stale skvele a ta plastika z toho dela zvlastnim zpusobem bizarni zazitek. Cely film je v podstate pripravene podium pro jeji hereckou show, ktere schopne asistuje Aaron Eckhart, nic jineho na me z Rabbit Hole nevykouklo. 4/10(17.12.2010)

Králičí nora je příběh manželu Beccy a Howieho,kteří ztratí svého čtyřletého synka při tom co ho srazí autem mladý student Jason.Film je o tom jak se s celou bolestivou událostí oba vyrovnávají...Jelikož mam sám dětí a jedno v tom samém věku tak už tyto filmy nějak nedávám...Nejedna slza ukápla.Za mě 90 % a pět hvězd.(15.4.2015)

Rabbit Hole je psychologické drama, které je stejně uzavřené jako její hlavní představitelé ( přesná Nicol Kidman, ale především Aaron Eckhart, který mě vážně překvapil). Během pomalejší první poloviny jsou vykresleny ústřední postavy, jejich frustrace a zármutek. Funguje to především díky kvalitnímu scénáři. Celkově jsou emoce ve filmu reflektovány skrze dobré dialogy, již zminované herecké výkony ústředního dua a v neposlední řadě také díky podmanivé hudbě v pozadí. Na filmu mě nejvíce zaujal vztah matky zesnulého dítěte s chlapcem, který automobilovou nehodu způsobil. Paradoxně ji právě on pomohl najít aspon částečnou útěchu, kterou tak dlouho hledala...(23.12.2010)

Takže nakoniec sa zdá byť lepším únikom pred bolesťou veda ako náboženstvo, pretože paralelné vesmíry, kde žijeme svoje alternatívne životy, sú vedeckou teóriou, zatiaľ čo náboženstvo je čisto o viere. Zaujímavý nápad a asi aj dôvod mojho vyššieho hodnotenia. Čakal som snobský art v chladných farbách plný dlhých záberov na utrápené tváre hlavných hrdinov, ktorí dokopy nič nepovedia, Králičia nora je ale prekvapivo "realistickejšia" a civilnejšia, čo znie trochu paradoxne, keďže práve európsky prístup sa nám javí ako ten úprimnejší. Ale život je hlavne o komunikácii a hádky manželov nie sú iba následkom úmrtia syna, iba je to ďalší dôvod, prečo sa spolu v manželstve hádať a vyčítať si ďalšie a ďalšie veci. Škoda, že sme sa nevyhli tradičným klišé ako húlenie trávy a tvorcovia nevedeli, ako dospieť na konci ku katarzii, takže môžu spokojne tvrdiť, že skutočný život filmové konce nemá a tak ho iba odrážajú.(30.5.2013)

Od Nicol Kidman čekám vždy zázrak, ale bohužel mě tento příběh nepřesvědčil. Nejde o nejhorší drama, ale bohužel nehraje ani na mou notu. Čekal bych daleko víc emocí, ale tady to více než chybí. Nestalo se tak ani jednou a u takových snímků je to obrovská chyba. Příště zabrat s emocemi a mohlo vše dopadnout trošku lépe.. 6/10 = 60%(19.7.2011)

• - Za roli truchlíví matky v původní divadelní hře, si Cynthia Nixonová v roce 2006 odnesla cenu Tony. Hra získala v roce 2007 Pulitzerovu cenu za drama. (DivX)

• - Při jízdě autem cca od 00:30:00 není Nicole Kidman připoutaná. Při debatě s manželem jsou neustálé záběry na ni a na něj (není tam prostě prostor k tomu, aby se připoutala). Když ale její manžel v 00:34:28 prudce brzdí, Nicole je připoutaná a tak se jí nic nestane. (Pavlínka9)

• - Natočeno za 28 dní. (HellFire)