poster

Králičí nora

 • USA

  Rabbit Hole

 • Slovensko

  Králičia nora

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Rabbit Hole

Drama / Psychologický

USA, 2010, 88 min

Scénář:

David Lindsay-Abaire (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Anton Sanko

Střih:

Joe Klotz

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erased
  ****

  Těžko komentovat tak obyčejné nevýrazné drama jako je Rabbit Hole, jakkoli je výborně řemeslně odvedené. Přes zajímavou zápletku ve mě film nic nezanechal, nijak si nerýpnul do svědomí ani nic podobného, zároveň však díky tomu není ani zbytečně moralizující a patetický. Ve výsledku mi tak připadá jako pouhý herecký koncert (nejen) ústřední dvojice bez jakékoli přidané hodnoty; upřímný, nijak zvlášť náročný, ale nádherný herecký koncert!(22.12.2010)

 • Aleee89
  ***

  (viděno v prosinci 2010) Opět se blíží oscarová sezona a lze vypozorovat, že i tenhle film do ní možná promluví, tudíž jsem nezaváhala a na Rabbit Hole se podívala. Film o ztrátě dítěte není ve světě kinematografie žádnou novinkou, ale tenhle je dělán s citem, připadalo mi, že emoce lacině neždíme za každou cenu. Teda aspoň ze mě je nevyždímal, ale přesto jsem se necítila nějak ochuzena nebo tak. Ústřední herecký pár k sobě ladil a byl příjemný, i na Nicole se dívalo dobře, někdy s ní mívám problémy. Celkem poklidně, příjemně to uteklo, užila jsem si to, ač to je smutný film, smutně se po něm necítím, spíše tak nějak vyrovnaně.(29.4.2012)

 • dex2man
  ***

  Rabbit Hole mi dokázalo velmi uvěřitelně a civilně přiblížit pro mě nepředstavitelnou situaci - ztrátu dítěte (žadné nemám).Je tu důkladně rozebráno rozpoložení obou rodičů i zobrazen vliv takovéto tragedie na jejich okolí a všechny vztahy.Od jejich vlastního (po citové i sexuální stránce), po ty rodinné i sousedské.Každý z rodičů hledá útěchu a způsob jak se se ztrátou vypořádat,nebo se s ní alespon naučit žít, v něčem jiném..dokud si neuvědomí, že jedině kompromis a vzájemná tolerance je může udržet pohromadě.Herecké výkony Nicole i "Eckouše" jsou na hodně vyskoké úrovni a byli i hlavním důvodem, že jsem se nenudil u filmu tématicky mi natolik vzdáleného.Ale i přes to - pokud nejste v té správné empatické náladě,je docela možné,že se chvílema nudit budete.(20.3.2011)

 • NinadeL
  *****

  Velmi dobré a hlavně velmi intenzivní drama. Nic pro diváky empatiky, protože těm by to mohlo rozhodit celý jejich křehký svět. Pět superlativy na Kidman a Eckharta by bylo nedostatečné, ale je zajímavé, jak ideálně je doplnila jen na minimálním prostoru Sandra Oh. Na závěr jsem si pomyslela, že je to vlastně velmi dobrá hra a ona je to skutečně hra. Tak jsem se přeci jenom asi už něco naučila. Formálně to mělo stejný nápad na ukončení jako Frankie a Johnny. Dabing je samozřejmě průser kdykoli kdekoli otevře pusu Lucka Vondráčková, ale to člověku tu druhou nominaci Nicole na Oscara fakt nenaruší.(27.3.2013)

 • Morholt
  ****

  Srážka dvou stylů truchlení, které se navzájem vylučují. Na jedné straně je tu takžka nekonečná pieta v podání muže a na té druhé radikální řez za minulostí u ženy. Skloubit oba pohledy ve znovu fungující vztah se zdá být nemožné. Vzdor titulu a textu distributora mi nepřipadalo, že by byl komiks s tématem paralelních vesmírů nějakým zásadním prvkem, který by vyřešil krizi hlavní hrdinky. Tou bylo spíše samotné setkávání se s Jasonem, kdy potřebovala najít jiný svět, než je ten plný terapií a manžela či rodiny, kteří chtějí být až protivně nápomocni. Víceméně by mohli probírat život mravenců nebo desky Iron Maiden a vyšlo by to na stejno. Ale to nic nemění na kvalitě filmu, který se mohl opřít o výborné výkony Kidman a Milese Tellera, který dostal až trestuhodně malý prostor. A nakonec jsem vzal na milost i toho Eckharta. Rabbit Hole sice hraje na city, ale není to klasická vydíračka a hlavně je uvěřitelný, což u podobně laděných snímků oceňuji. 85%(29.4.2014)

 • - Pro Nicole Kidman se jedná o první snímek, v němž hrála ustřední postavu a zárověn byla jeho producentkou. (Elwanelyn)

 • - Nicole Kidmanová sice neviděla původní broadwayské divadelní představení z roku 2006, ale četla následné recenze a ozvala se producentovi své vlastní produkční společnosti Blossom Films. Ten následující den zhlédl večerní představení a následně si domluvil schůzku s Davidem Lindsay-Abairem, aby s ním projednal možnost zfilmování jeho hry. Kidmanová si později přečetla scénář a navštívila představení v Austrálii. (DivX)

 • - Nicole Kidman kvůli roli odmítla film Poznáš muže svých snů (2010). (Nancy...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace