Family Guy: The Story So Far...

(TV film)
všechny plakáty

LakiyL

Tento dokument vytvorila stanica BBC3, ktorá zaradila Family Guy do svojho vysielania. Dokument postupne vyspovedá dabérov Adama Westa (dabuje starostu Westa), Mika Henryho (Cleveland,Herbert), Milu Kunis (Meg), Setha Greena (Chris, Neil Goldman), Setha MacFarlana (Peter, Stewie, Brian, Glenn, Tom Tucker) a v neposlednom rade aj producentov. Dokument nám umožní nahliadnuť do miestnosti, kde scenáristi vymýšľajú príbeh, teda do bežného dňa ich práce. V dokumente sa dozvieme, že Seth niektoré dni dabuje, niektoré píše scenár, upravuje video, kreslí alebo dohliada na nahrávanie orchestru. Ďalej sa dozvedáme kde Seth vyrastal, akú školu navštevoval, akú dostal ponuku od stanice FOX, ako bol seriál zrušený a znova zaradený do vysielania, ako si obyčajný chlapec splnil svoj sen a stal sa jedným z najvplyvnejších ľudí sveta. Stretneme sa aj s dvoma najväčšími fanúšikmi Family Guy. Záver dokumentu sa venuje Star Wars špeciálu. V druhej časti dokumentu nazvanej Creating The Chaos, nahliadneme do štúdia FOX, do miestnosti, kde scenáristi vymýšľajú príbehy. Sme svedkami prechádzania scenáru a jeho skúšania pred dabovaním. Dozvedáme sa o všetkých hlavných postavách seriálu, ako postavy vznikli a akým spôsobom prišli alebo vymysleli ich dabéri dané hlasy. Scenáristi rozprávajú, že ich práca nie je jednoduchá a že je zložité prísť s vždy originálnym a vtipným scenárom. Dokument sa venuje dabovaniu a postupu vzniku časti, že orchester nahráva hudbu len z oznámenia témy (napr. bojová hudba z 2. svetovej vojny). Dabéri si zasúťažia v minikvíze a upozornia aj na spin-off Family Guy nazvaný Cleveland. Dozvieme sa aj zopár spoilerov z konca 7. série. ()