poster

Velké podmořské dobrodružství 3D

 • Velká Británie

  OceanWorld 3D

 • Slovensko

  Svet oceánov 3D

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Autogram
  ***

  Sledoval som len v TV, takže som prišiel o 3D, asi to hlavné čo tvorcovia zamýšľali. Okrem krásnych záberov je to cestopis morskej korytnačky, ktorá stretáva rôzne zaujímavé živočíchy a rozprávkovým spôsobom ich predstavuje. Informácií nie je priveľa a forma je vhodná asi najviac pre deti okolo desať rokov. Škoda veľmi častého použitia nepatričných zvukov a ruchov, vrcholom bol zvuk, ktorý akože vydávala medúza.(3.4.2017)

 • Terva
  ****

  Kamera - Gavin McKinney. Hudba - Christophe Jacquelin. CITÁT - Náš pohled na oceány se musí radikálně změnit............ Žraloci si jídlo velmi vybíraj a nepozřou vše. Například lidi. Nádherné podmořské záběry a velmi povedená hudba. Želva, průvodce světem žraloků je dobrý nápad. Seznámí nás hned z několika druhy těchto mořských zvířat. CITÁT - Prosím zachraňte žraloky!!!!!.....(9.4.2013)

 • Kimon
  **

  Slabý průměr, snad dost dobrý pro menší děti. Komentář ubohý, jako by ho mluvilo dítě bez slušné zásoby slovních obratů. Se jménem Cousteau bych očekával podstatně lepší kvalitu verbálního sdělení. Aby snímek vyčníval nad průměr, je bezpodmínečně nutný obsahově hodnotný komentář, pokud možno s vybraným typem a zabarvením hlasu. A nemusí to být nutně vždy hlas mužský. Vždyť mnohé ženské hlasy jsou také přitažlivé, intonací výrazné a nezaměnitelné. Tak se ale v případě tohoto CZ dabingu nestalo. Bohužel "pouze" 3D obrazové ztvárnění nestačí k tomu, aby snímek splňoval vysokou dokumentární kvalitu, byť se jedná o pro nás suchozemce velmi atraktivní podmořské prostředí. Mám pocit, že dnešní divák bohužel dnes hodnotí hlavně 3D obrazovou "show" podívanou, ale skutečná obsahová (ne)hodnota 3D filmů mu uniká. Hm, ... možná obsahovou hodnotu už nikdo nežádá. Já ano ...(14.7.2010)

 • oLí
  ***

  Vyborny 3D a fantasticky podmorsky svet plny fascinujicich tvoru, ale ten pribeh to fakt kazi ( a sceny s lachtanama a tou hudbou je fakt wtf ) .. ale verim, ze pro mnoho deti se tohle muze stat zazitkem na celej zivot ( take diky nekolika takrka hororovym scenam ) - takovej ten film, na ktery nostalgicky vzpominame a nezapomeneme na nej... me by se k tem obrazkum hodil klasickej dokument, ale co uz. [6/10 říjen 2009](19.10.2009)

 • hrona
  ****

  Vzhledem k tomu, že mám doma malou dcerku předškolního věku, musím uznat, že společné sledování tohoto filmu mě dostalo. Nádherná barvitost, podmanivá při nebezpečí až hororová hudba, dává filmu grády. Je pravdou, koukat na to sám, asi bych to po pár minutách vypnul, ale děti to zaručeně pobaví, a pokud na to budete koukat s nimi, pobaví i vás. Nečekejte žádný naučný dokument, nýbrž spíše vizuální pohled pod mořskou hladinu (hrající si delfíny, lovící žraloky, velryby, kosatky atd. atd.)(23.7.2010)

 • - V závěru filmu se divák seznamuje se všemi tvory, které na své pouti oceány želva potká. Jsou jimi Korál - stupeň ohrožení - ohrožený, Kanic tukula - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bělocípí - stupeň ohrožení - zranitelný, Vorvaň obrovský - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok písečný - stupeň ohrožení - ohrožený, Siba skvrnitá - stupeň ohrožení - zranitelná, Keporkak dlouhoploutví - stupeň ohrožení - zranitelný, Lachtan kalifornský - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník protáhlý - stupeň ohrožení - zranitelný, Měsíčník svítivý - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bílý - stupeň ohrožení - ohrožený, Kosatka dravá - stupeň ohrožení - ohrožená, Bodlok žlutoploutvý - stupeň ohrožení - ohrožený, Šestižábrovec červený - stupeň ohrožení - zranitelný, Havýš žlutohnědý - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník rozedraný - stupeň ohrožení - zranitelný, Chobotnice pobřežní - stupeň ohrožení - zranitelná, Perutýn žoldnéř - stupeň ohrožení - ohrožený, Kapustňák širokonosí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Manta atlantská - stupeň ohrožení - zranitelná, Mořský had Vodnář - stupeň ohrožení - zranitelný, Žralok lagunový - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun bronzový - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Delfín kapverdský stupeň ohrožení - zranitelný, Trnucha obecná - stupeň ohrožení - ohrožená, Muréna mnohoúhelníková - stupeň ohrožení - zranitelná, Velryba jižní - stupeň ohrožení - zranitelná, Žralok spanilý - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun veliký - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Žralok velrybí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Plejtvák mišok - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Sasanky - stupeň ohrožení - zranitelné, Delfín skákavý - stupeň ohrožení - zranitelný, a Mořská želva - stupeň ohrožení - ohrožená. (VSrek)

 • - Natočení dokumentu trvalo 7 let. (venus)