poster

Velké podmořské dobrodružství 3D

 • Velká Británie

  OceanWorld 3D

 • Slovensko

  Svet oceánov 3D

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  **

  Slabý průměr, snad dost dobrý pro menší děti. Komentář ubohý, jako by ho mluvilo dítě bez slušné zásoby slovních obratů. Se jménem Cousteau bych očekával podstatně lepší kvalitu verbálního sdělení. Aby snímek vyčníval nad průměr, je bezpodmínečně nutný obsahově hodnotný komentář, pokud možno s vybraným typem a zabarvením hlasu. A nemusí to být nutně vždy hlas mužský. Vždyť mnohé ženské hlasy jsou také přitažlivé, intonací výrazné a nezaměnitelné. Tak se ale v případě tohoto CZ dabingu nestalo. Bohužel "pouze" 3D obrazové ztvárnění nestačí k tomu, aby snímek splňoval vysokou dokumentární kvalitu, byť se jedná o pro nás suchozemce velmi atraktivní podmořské prostředí. Mám pocit, že dnešní divák bohužel dnes hodnotí hlavně 3D obrazovou "show" podívanou, ale skutečná obsahová (ne)hodnota 3D filmů mu uniká. Hm, ... možná obsahovou hodnotu už nikdo nežádá. Já ano ...(14.7.2010)

 • Mackin
  *****

  Vynikající dokument o životě v moři s překvapivě hlubokým 3D zpracováním. Zvolené formě o cestování mořské želvy přes jednotlivé oceány bohužel odpovídá i příliš dětsky napsaný komentář. To je ale opravdu jen drobná výtka, kterou bohatě vyvažují fantastické záběry rozmanitých, převážně větších mořských živočichů.(11.10.2009)

 • Martyr
  ***

  V skratke povedane - bez 3D by to bola ohromna nuda pre deticky. Niektore zabery su vazne podarene ale kto mal moznost vidiet viac dokumentov o morskom zivote, toto nemoze povazovat za vec, ktora nieco prinasa. Miestami nemprijemny komentar nezachranuje ani snaziva ale pre mna nevhodna hudba a z celeho dokumentu z pohladu korytnacky som si naramne uzil len par veci a to napr. pohlady delfinov, a to vam priamo do tvare :-) . Tych 8€ nebola najlepsia investicia. Hodina by bola viac nez dost.(8.11.2009)

 • Kracken
  ***

  Průměrný dokument který se díky 3D efektu tváří jako něco víc. Hodně tomu kazí ten zbytečně infantilní komentář Zlaty Adamovské. Kdyby si tvůrci dali víc záležet na zajímavějších záběrech, nevěnovali se přihlouplému příběhu malé želvičky a nechali film bez komentáře nebo s titulkama a hudbou, jako je tomu třeba u Microcosmos, tak by udělali mnohem líp, ale to by zas nebyl film pro děti. Každopádně má první zkušenost s 3D filmem je v podstatě pozitivní. Určitě se na normální 3D film někdy vydám, ale určitě né na dokument o zvířátkách. PS: Kdybych předtím vykouřil jointa, tak bych možná jednu hvězdu přidal :)(20.10.2009)

 • M-arta
  *****

  Přiznám se bez mučení - už první záběry mě tak překvapily a dostaly, že jsem pomalu zamáčkla slzu v oku. K potápění jsem se nedostala pěkně dlouho a najednou byl celý ten magický svět pod hladinou zase všude kolem, v plné kráse a k pocitu absolutní realističnosti chyběl snad už jenom nějaký ten tlak v uších a slano v puse :-))) Moje nadšení a velký zážitek pak nezkalilo ani to, že samotný film ani celá 3D animace vlastně nejsou až tak superdokonalí. Některé trojrozměrné záběry člověku třeba dost rozhodí odhad skutečné velikosti objektů a to mě místy trochu mátlo ( přišlo mi to patrné zvlášť u velryb). Ale to jsou vlastně méně podstatné věci - jako největší slabinu Velkého podmořského dobrodružství vnímám lehký rozpor, který vznikl nejspíš tak, že si tvůrci moc neujasnili, komu chtějí film přizpůsobit: na jednu stranu to působilo jako rodinný film pro nejmenší, kde pro jistotu nesmí být žádným predátorem zkřivena ani ploutvička a vypravěčku musíte brát trochu s rezervou... a na druhou ta šílená délka snímku a občasné méně příjemné prostoje, které by žádné normální dítě nemělo šanci vydržet. Nebýt této "kosmetické" vady, byla bych snad věřila, že se kinematografie posunula někam za hranici sci -fi a nadšením bych se nejspíš vyvznášela ze sálu :-) ale i tak: stejně jsem k tomu neměla daleko - super zážitek!(15.11.2009)

 • - Natočení dokumentu trvalo 7 let. (venus)

 • - V závěru filmu se divák seznamuje se všemi tvory, které na své pouti oceány želva potká. Jsou jimi Korál - stupeň ohrožení - ohrožený, Kanic tukula - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bělocípí - stupeň ohrožení - zranitelný, Vorvaň obrovský - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok písečný - stupeň ohrožení - ohrožený, Siba skvrnitá - stupeň ohrožení - zranitelná, Keporkak dlouhoploutví - stupeň ohrožení - zranitelný, Lachtan kalifornský - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník protáhlý - stupeň ohrožení - zranitelný, Měsíčník svítivý - stupeň ohrožení - ohrožený, Žralok bílý - stupeň ohrožení - ohrožený, Kosatka dravá - stupeň ohrožení - ohrožená, Bodlok žlutoploutvý - stupeň ohrožení - ohrožený, Šestižábrovec červený - stupeň ohrožení - zranitelný, Havýš žlutohnědý - stupeň ohrožení - zranitelný, Řasovník rozedraný - stupeň ohrožení - zranitelný, Chobotnice pobřežní - stupeň ohrožení - zranitelná, Perutýn žoldnéř - stupeň ohrožení - ohrožený, Kapustňák širokonosí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Manta atlantská - stupeň ohrožení - zranitelná, Mořský had Vodnář - stupeň ohrožení - zranitelný, Žralok lagunový - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun bronzový - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Delfín kapverdský stupeň ohrožení - zranitelný, Trnucha obecná - stupeň ohrožení - ohrožená, Muréna mnohoúhelníková - stupeň ohrožení - zranitelná, Velryba jižní - stupeň ohrožení - zranitelná, Žralok spanilý - stupeň ohrožení - zranitelný, Kladivoun veliký - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Žralok velrybí - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Plejtvák mišok - stupeň ohrožení - kriticky ohrožený, Sasanky - stupeň ohrožení - zranitelné, Delfín skákavý - stupeň ohrožení - zranitelný, a Mořská želva - stupeň ohrožení - ohrožená. (VSrek)