Tak neváhej a toč! (TV pořad)

• Česko

Neváhej a toč

Talk-show / Soutěžní / Komedie

Česko, 1995, 453x23 min

Ján Plesník
  • papaguy

Po desátém držkopádu to už člověka omrzí. Člověk si říká, co je na tom vlastně vtipné. Držkopádům se ale lidé smáli vždycky. S jistou ambivalencí (úlek, smích, zamrazení). Vrchol žánru, který z držkopádů a facek těžil nejvíc, byly určitě klasické černobílé němé grotesky (nejdřív hrané, později kreslené). Dneska je to naštěstí už vyčpělý druh zábavy, vytěsněný na servery typu stream.cz, yt apod.(23.6.2012)

• BFG2000

Katastrofa... nutit lidi smát se tragédii jiných. Ano, jsou tam vtipné scénky, jsou tam dokonce i velmi vtipné scénky, ale všechno negativně přemaže již zmíněné utrpení. Jsou to mnohdy anonymně brané klipy, kdy ani nikdo vlastně neví, jak to dopadlo. A opravdu nechápu, jak tuhle zhovadilost mohla vysílat zrovna ČT. A ten kdo se tomu směje? Začít přemýšlet by bylo na místě. Jinak o kabátu, do kterého je celý pořad zabalem s pořádnou čepicí v podobě Hrubeše raděj nemluvím.(1.11.2011)

• Kimon

Tisíckrát omleté videoklipy na stejné téma, které se tváří velmi humorně a já tuším, že se tomu směje v naší zemi jen pan E. Hrubeš, paní V. Žilková a pan Tryskomyš, Chupacabre atd. Tohle talk-show bohužel ztrácí eleganci a vtip i těmi doplňujícími komentáři EH + VŽ. Je mi nepříjemné, když někdo řekne něco rádoby vtipného a pak se tomu sám směje z plna hrdla. Obvykle to bývá tak, že se směje sám.(29.12.2010)

• L-V

To fakt doteď běží? :-O Eda ještě žije, tak zaplať panbůh pro něj :), ale kde se tam pro krinda vzala Žílková? Pamatuji si, jak tam chodil vítězům předávat poukázky na jazykové zájezdy Jančura - ten už by na to dneska asi neměl čas :), člověk si na tom aspoň uvědomí, jak ten čas běží. :D Jinak novácké Natočto! má základ v podobě otravných home videí úplně stejný a jestli se v pořadu tohoto typu pokouší o antihumorné scénky Rychlý anebo jestli tam předčítá "zaručeně vtipné" anekdoty od diváků Hrubeš mi přijde úplně jedno - obojí je nekoukatelné!(26.1.2011)

• ondrula

Zaprděnost, trapnost a hloupost, to jsou atributy, které mě jako první napadají ve spojení s Eduardem Hrubešem. Těžko dnes věřit, že výkony tohohle bolševickýho konferenciéra přežily 453 (sic!) epizod obludného pořadu Tak neváhej a toč!, kdy byly dokola promítány humorné záběry Amíků, kteří si vesměs zachytili, jak jejich harant spadl do bazénu nebo jak je někdo kopl do koulí. Jednotlivé snímky prokládal s talentem sobě vlastním právě cirkusák Hrubeš svým humorem, což bylo (pokud si pamatuju) dokonce i v pokleslé době počátku 90. let celou širokou veřejností zhnuseně odmítáno. Jinak mě pobavilo, když jsem se někde dočetl, že Hrubeš byl taky kapelníkem Velkopopovické kozlovky; tím měl taky zůstat, jezdit do kravína pořádat estrády a ne se cpát do TV.(16.7.2012)