poster

Pohádka svatojánské noci

Pohádka / Rodinný

Československo, 1981, 78 min

 • rodo
  ****

  Neprávem opomíjená pohádka, kterou jsem měl právě možnost shlédnout po velmi dlouhé době. Škoda, že ji nedávají častěji místo některých slátanin, kterými nás krmí naše televize každý rok o vánocích. Pěkná hudba z prostředí Valašska, exteriéry a okořeněno vtipem, to vše vytváří příjemnou atmosféru. Více starších povedených pohádek by opravdu našim televizním obrazovkám neškodilo.(17.11.2010)

 • Pitryx
  **

  Hezká hudba, hezké umístění příběhu. A proto je velká škoda toho děje. Ten nedokázal diváka upoutat. Tedy mne vůbec. Nebyl jsem „vtažen“, abych se účastnil. Mi to připadalo celé takové roztěkané, z každé postavy kousek, ale žádný celek. Tímto směrem se to tedy jaksi nepovedlo, a to tak, že vůbec. Přesto dávám čtyřicet.(29.9.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Pokud se to nestalo, tak se to jednou stane, nebo by se to stát mělo. Každopádně i jako vyprávěnka je to dobré. Pravda nesmí stát v cestě dobrému příběhu. V hlavní roli zpěvy a tance a hlavně rožnovský skanzen. Zlo, personifikované fojtem a jeho přicmrndávači, je více či méně drtivě potrestáno, poctivost odměněna (odměna spočívá v konci šikany) a tajemný vojenský vysloužilec může přeskočit ovčí ohradu a putovat zas dál.(27.5.2015)

 • rakovnik
  ***

  Ani nevím, proč dávám tři hvězdičky, protože pohádka pro mě byla celkově nudná a ničím mě příliš nezaujala (snad jen tím, že "náměstek" Karel Vochoč byl za zlého). Lidi pracují, pak tancují, zpívají a běhají kolem ohně, do toho vaří Václav Postránecký sekyrkovou polévku (no, Jiří Korn ji umí lépe a hlavně ne tak dlouze a nudně) a už je konečně konec...jen ta valašská krajina je krásná, možná by se mi film líbil více jako dokument.(24.12.2011)

 • natalanka
  *****

  Já Vám nevím. Tahle valašská skromná chudobka je úchvatná.Krčí se ve spleti ostatních pohádek, ale ke mně si cestičku našla. Čmaňa a Július tomu dodávají takovou tu odlehčenost, a Postránecký mi příjde, jakoby se na valachách narodil. Krásný jazyk, zvyky, hudba a ti malí kluci jak nahánějí krávu...to nemá chybu. Dnes by děcka před krávou zdrhly, kdysi si s nima dali rady. No a hamižnost dostala na frak a vše dobře dopadlo......už se zase někdy těším navi....:-))(20.4.2011)

 • - Film byl natočen ve spolupráci se souborem Vsacan ze Vsetína a Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (Prochy38)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace