Kriminalista - Série 12 (2017) (série)

Otevřené dveře (S12E10)

Scénografie:

Ralf Küfner

Kostýmy:

Petra Fichtner

Pod mostem v okolí nechvalně proslulého berlínského říčního kanálu je nalezeno tělo mladého narkomana. Na jeho těle nejsou známky cizího zavinění a vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o typický případ předávkování. Komisař Schumann ale od samého začátku vyšetřování pochybuje, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Jeho podezření ještě zesílí ve chvíli, kdy zjistí, že na stejném místě byli nalezeni další dva mladíci. Příčinou smrti bylo vždy předávkování smrtelnou směsí pervitinu a heroinu. Po několika dnech přibyde další oběť a všem je jasné, že začíná pátrání po sériovém vrahovi. Všechny oběti měly společnou minulost a zároveň se jednalo o drogové dealery ve službách stejného gangu. Posledním přeživším z této skupinky dealerů je Max, kterému jde zjevně také o život. Komisař Schumann se mu snaží pomoct, protože s ním navázal během vyšetřování bližší kontakt. Podaří se mu ale včas odhalit, kdo stál za smrtí Maxových přátel a jaký byl jeho motiv? (Česká televize)

Ygnor

Tak to byla šupa! Novější díly po chtěné či něchtěné výměně mých oblíbených spolupracovníků Bruna/ Christiana, už mě tolik nebraly, ale tady si fakt ukradl celý díl pro sebe. Jako bonus vynikající scénář, reálie (jako vždy) a také si sympatický výkon hlavního "podezřelého". mini spoiler --...a vrácečka ala Schimanski, tak to mi klesla čelist. ()