Jižní Pacifik (TV seriál)

South Pacific

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Mark Brownlow

Další dokument na 1. Skvělé záběry a výtečná hudba. Asi nejvíc mě zaujal 4 díl pojednávající o vývoji vulkánů v pacifiku od jejích vzniku až po jejich návrat zpět do hlubin oceánu. Z dokumentů BBC se u mě stala závislost a tento patří k těm nejpovedenějším. Mimochodem původní dabing je dost lepší než ten český. Filmařská práce je provedena s citem a smyslem pro detail. A to celé doplňuje velmi zajímavý komentář se spoustou nových informací. 98%(6.2.2011)

Když si komentář tohoto výjimečného dokumentu namísto obligátního sira Davida Attenborougha "střihne" dnes stále populárnější herec Benedict Cumberbatch, tak nelze upřít, že tento dokument i přesto získává na váze. Není to ale komentář, nýbrž úžasná vizuální podívaná a fakta, co nás v tomto dokumentu především zaujmou. Uvidíme zde to, co se doposud nepovedlo nikomu natočit, vše je navíc podbarveno uklidňující "pacifickou" hudbou a vizuální krásou... Verdikt: 5* a 90 %.(14.9.2013)

1.díl krab palmový, 300 domorodců žijící na ostrově 5*; 2.díl Nová Guinea, Papuánci, Šalamounovy ostrovy, osídlování 5*; 3.díl plejtvák, plískavice, Nový Zéland, opakování žraloků jak požírají mláďata Albatrose 4*; 4.díl zrod ostrova vlivem činnosti sopky, pavouk, krab a tučňák žijící v jeskyni, kterou protékala kdysi láva 5*; 5.díl spousta zajímavých zvířat: klokan stromový, který vypadá jako medvěd (Nová Guinea), pták co nelétá, plaz, který přešel z hmyzu a listy, papoušek 5kg, který nelétá, ale přesto lozí po stromech za potravou a množí se co 4 roky 5*; 6.díl ;(4.4.2011)

Famózní. Na plátně s perfektním zvukem obzvlášť. Nejsem žádná zooložka nebo bioložka, ale i přes to můžu v seriálu obdivovat celou řadu věcí. Rozhodně se na Pacifik podívám znovu a s titulky (viděla jsem pouze v originále), protože záplava rodových a druhových jmen všemožných potvůrek je obrovská. Komentář je zdařilý a netrpí ukecaností, jak tomu bývá u některých jiných dokumentů. Ovšem tento seriál funguje i zcela beze slov. Vidíte keř se zářivě zelenými listy a na něm sedí úplně stejně zářivě zelený ptáček. Já jsem lovila čelist na koberci. Bungee-jumping domorodců na uctění země z přírodně vyrobených provazů. Nikomu se nic nestane. Bolestivé upravování kůže, aby se podobala té krokodýlí. Dokonalé sepětí s přírodou. A poslední díl s rybami - úžasné. Jejich první a poslední let, než se zabijí tvrdým nárazem o palubu lodě je natočen tak excelentně, že v tu chvíli vám srdce zaplesá, věřítě, že ryba lítá. A když jsem viděla, jak se načerno loví tisíce ryb, které pomalu umírají v obří pomalu se stahující síti, což je dobře vidět díky naprosto unikátním pozicím kameramanů, bylo mi úzko. Krutost se mísí s nádherou. Flóra i fauna Jižního Pacifiku jsou těmi nejlepšími herci a herečkami, kamerami BBC těmi nejkvalitnějšími zprostředkovateli. A hudba je božská. Teď už zbývá se dostat na některý z těch úchvatným míst a můžu (tam) v klidu umřít:). [Zhlédnuto komplet](14.1.2010)

Vím, že je naše planeta fascinující. Snad více fascinující je téměř vždy to co nevidíme. Jako svět pod vodou. Krásný seriál doplněn výbornou hudbou, se kterou sem se u dokumentárních pořadů ještě nesetkala. Po prvním mnou viděném dílu dávám pět hvězd a nerada předbíhám, ale myslím, že zůstanou v tomhle počtu po všech šesti.(21.9.2012)

• - Na začiatku každej epizódy znie pieseň “Somewhere over the Rainbow“ od Israel "IZ" Kamakawiwoʻole. (SeanBean)