• mai
  *

  Seriál má pobavit děti a "přinutit" je, aby si hráli a spolupracovali s Dorou. Hmmm....Dora mi nepřijde vůbec sympatická a přijde mi strašně otravné, jak všechno opakuje nejmíň 30x. Sice chápu, že je to určeno pro malé děti, ale i těm nemusí člověk všechno říkat milionkrát. Nanejvýš 2x. Myslím, že já být dítětem, tak s touto rádoby holčičkou na truc nespolupracuji. :D(2.6.2013)

 • adamulefa
  ***

  Toto nie je veru ľahké hodnotiť alebo ešte k tomu aj komentovať! Mne to príde dosť otravné, jednotvárne a opakujúce sa, ale nemôžem Dore a Bootsovi odoprieť akú-takú jednoduchú zábavnosť a tiež aj (nenásilnú) vzdelávaciu hodnotu. Pesničky, farebné prostredie, veselé postavičky sa budú vašim deťom páčiť. Mojou najobľúbenejšou postavou je jednoznačne Swiper the Fox v tesnom závese za ním sa nachádza Señor Tucán a The Big Red Chicken. Najviac ma zaujala epizóda o abecede, keď hlavní hrdinovia pátrali po zmiznutých zvieratách :)(6.7.2011)

 • dogrose
  ***

  Slušný didaktický seriál pro předškoláky a malé školáky velmi dobře pracuje s aktivním přístupem dětí. Výtvarně sympatické, přehledné (btw postava Dory mi připomíná ilustrace české výtvarnice Edity Plickové). Tematicky pestré, dokážu si představit, že se děti na Doru, opičku Botičku, mapu a další kamarády těší. Co považuju za problematické, je jazyková stránka, resp. ty zparchantělé česko-anglické věty, které rvou uši, př. "Je ostrov behind the coconuts nebo behind the shells? Ano, the island is za kokosovými ořechy..." (Nad tím, že někdy není v dabingu zřetelně rozumět či je výslovnost zjednodušena, mávám rukou....) Žijeme v době, kdy česká jazyková kultura klesá, neumíme ani správně česky psát, ani se vyjadřovat, klesá schopnost porozumět textu. Takováhle úprava dialogů tomu rozhodně nepřispívá...(18.2.2015)

 • avril4234
  *

  Vyslovene trápny seriál s veľmi trápnymi a neskutočnými scénkami, či postavami (živý hovoriaci búrkový mrak, ktorý sa dá zahnať nejakou pesničkou a pod. nezmysly v každej epizóde), ale aký by seriál pre najmenších mal byť? :D Napriek tomu som však pri tom dokázala sedieť (z nudy a vďaka môjmu putu k animákom) a pobavila sa na tom. Pre mňa je to asi najtrápnejší seriál pre predškolákov, ale má na mňa nejaký zvláštny vplyv a neodpudzuje ma. Možno aj preto, že som si obľúbila tú opičku a hudbu :D(7.12.2011)

 • Linduna
  *

  když o tomto seriálu prohlásím, že je neskutečně otravný a odpovědi jsou hned jasné, vždy dostanu odpověď, že to musí být tak primitivní, protože je to seriál pro děti. Já tento seriál znám od dětství a mě to tehdy přišlo neskutečně lehké. dělají z dětí pitomce stejně jako teletubbies. Dora má někd dobré otázky, že to občas donutí děti přemýšlet, ale opravdu mě vytáčí pohled na stádo slonů, kde přímo veprostřed záběru září růžový slon a Dora se zeptá, jestli ho děti dokážou najít a dá jim na to dvě hodiny....(11.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace