Genius of Charles Darwin, The (TV film)

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 60 min

Russell Barnes

Richard Dawkins

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Pro ty, co jsou alespoň okrajově seznáeni s prací Dawkinse nic nového tento dokument nepřinese. Takové malé všeobecné opáčko.(5.1.2010)

Těm z Vás, kteří jsou důvěrně obeznámeni s Richardem Dawkinsem a jeho knihami - např. Sobecký gen, Slepý hodinář, Příběh předka, Boží blud atd. seriál nenabídne nic, co byste už nevěděli. Dawkins zde podává svým zaujatým způsobem důkazy pro to, že darwinistická teorie evoluce je jedinou vysvětlující a jedinou správnou teorií v současnosti. Dawkins je první linií boje proti kreacionistům, ale i proti těm, kdo přijímají jak evoluci, tak boha. Ano, mohu souhlasit s komentářem "Railman(a)", že: "Než o Darwinovi je dokument víc přímo o evoluci, důkazech, Dawkinsovi a boji proti těm, kteří "nevěří" v evoluci." Seriál Darwin's Dangerous Idea s Andrew Marr(em) se mi líbil víc (a proto nedám plné hodnocení), přesto jsem ale vděčný i za tento Dawkinsův úhel pohledu. Je dobře, že takovéto dokumenty vznikají. Verdikt: 4* a 80 %.(29.7.2012)

Genius mluví o jiném géniu. 5* je jasná volba!(11.1.2012)

Třídílný dokument, který formou a tématem navazuje na Enemies of Reason a Root of All Evil. Než o Darwinovi je dokument víc přímo o evoluci, důkazech, Dawkinsovi a boji proti těm, kteří "nevěří" v evoluci. :)(12.7.2009)