poster

Genius of Charles Darwin, The (TV film)

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 60 min

Režie:

Russell Barnes

Hrají:

Richard Dawkins
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • Doomer
  *****

  Genius mluví o jiném géniu. 5* je jasná volba!(11.1.2012)

 • Bakllazaan
  ***

  Pro ty, co jsou alespoň okrajově seznáeni s prací Dawkinse nic nového tento dokument nepřinese. Takové malé všeobecné opáčko.(5.1.2010)

 • Movie Gourmet
  ****

  Těm z Vás, kteří jsou důvěrně obeznámeni s Richardem Dawkinsem a jeho knihami - např. Sobecký gen, Slepý hodinář, Příběh předka, Boží blud atd. seriál nenabídne nic, co byste už nevěděli. Dawkins zde podává svým zaujatým způsobem důkazy pro to, že darwinistická teorie evoluce je jedinou vysvětlující a jedinou správnou teorií v současnosti. Dawkins je první linií boje proti kreacionistům, ale i proti těm, kdo přijímají jak evoluci, tak boha. Ano, mohu souhlasit s komentářem "Railman(a)", že: "Než o Darwinovi je dokument víc přímo o evoluci, důkazech, Dawkinsovi a boji proti těm, kteří "nevěří" v evoluci." Seriál Darwin's Dangerous Idea s Andrew Marr(em) se mi líbil víc (a proto nedám plné hodnocení), přesto jsem ale vděčný i za tento Dawkinsův úhel pohledu. Je dobře, že takovéto dokumenty vznikají. Verdikt: 4* a 80 %.(29.7.2012)

 • Railman
  *****

  Třídílný dokument, který formou a tématem navazuje na Enemies of Reason a Root of All Evil. Než o Darwinovi je dokument víc přímo o evoluci, důkazech, Dawkinsovi a boji proti těm, kteří "nevěří" v evoluci. :)(12.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace